Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/THOMAS-COM SRL

THOMAS-COM SRL

CUI 4242104 · SRL· Municipiul Miercurea Ciuc· Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

THOMAS-COM SRL are sediul în Municipiul Miercurea Ciuc și raportează activitatea comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-77,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 52,4 K lei, față de 233,7 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut1,8%

Marja netă calculată este 1,8% în 2024, față de -10% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202452,4 K lei-77,6% față de anul anterior2020: 188.2062023: 233.6682024: 52.397
Rezultat net 2024963 leiTrecere pe profit2020: 37.1562023: -23.3452024: 963
Angajați 20241Neschimbat față de anul anterior2020: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 202436 K lei-63,1% față de anul anterior2020: 236.6982023: 97.6582024: 36.024
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0117 K234 K2020: 188,2 K lei188,2 K20202023: 233,7 K lei233,7 K20232024: 52,4 K lei52,4 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-10%4,9%19,7%2020: 19,7%19,7%20202023: -10%-10%20232024: 1,8%1,8%2024Reper 2024: mediana sectorului 2,7% · n=4.694

Cifra de afaceri: -77,6% față de anul anterior.Marjă netă 1,8% · +11,8 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202397,7 K lei
202436 K lei

Datorii raportate

202395,9 K lei
20240 lei

Disponibilități bănești

20233,5 K lei
20241,4 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020232024Ultima variație
Cifră de afaceri188,2 K lei233,7 K lei52,4 K lei-77,6% față de anul anterior
Rezultat net37,2 K lei-23,3 K lei963 leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii236,7 K lei97,7 K lei36 K lei-63,1% față de anul anterior
Datorii96,3 K lei95,9 K lei0 lei-100% față de anul anterior
Creanțe146,3 K lei66,6 K lei781 lei-98,8% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă1,8%-10%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 2,7% (n=4.694) · 2023: 3,7% (n=4.863)

Rezultat / active (A+B)2,7%-12,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 3,1% (n=3.652) · 2023: 4% (n=3.810)

Rezultat / capitaluri proprii2,7%-23,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 19% (n=3.718) · 2023: 23,3% (n=3.906)

Vânzări per angajat52.397 lei233.668 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 296.550 lei (n=3.484) · 2023: 278.201 lei (n=3.658)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)100%50,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 30,2% (n=3.652) · 2023: 30,7% (n=3.810)

Datorii / active (A+B)0%49,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 69,7% (n=3.652) · 2023: 69,1% (n=3.810)

Ponderea activelor imobilizate78,2%18,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 14,8% (n=3.652) · 2023: 13,1% (n=3.810)

Active circulante / datorii totale—1,64×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 1,08× (n=5.398) · 2023: 1,12× (n=5.617)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări5,4 zile102,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 18,7 zile (n=4.144) · 2023: 19,9 zile (n=4.273)

Stocuri în zile de vânzări38,8 zile134,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 82,5 zile (n=4.354) · 2023: 84 zile (n=4.537)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
52.397
Rezultat net
963
Angajați
1
Datorii
0
Active imobilizate
28.180
Active circulante
7.844
Capitaluri proprii
36.024
Venituri totale
52.397
Cheltuieli totale
50.920
Stocuri
5.647
Creanțe
781
Casă și conturi la bănci
1.416
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
60.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
233.668
Rezultat net
-23.345
Angajați
1
Datorii
95.924
Active imobilizate
36.369
Active circulante
157.213
Capitaluri proprii
97.658
Venituri totale
233.668
Cheltuieli totale
255.041
Stocuri
87.114
Creanțe
66.606
Casă și conturi la bănci
3.493
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
60.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
188.206
Rezultat net
37.156
Angajați
1
Datorii
96.326
Active imobilizate
41.173
Active circulante
291.851
Capitaluri proprii
236.698
Venituri totale
188.811
Cheltuieli totale
149.838
Stocuri
143.696
Creanțe
146.304
Casă și conturi la bănci
1.851
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
60.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 78% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-24

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 78% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-23–2026-10-24 · verificat 2026-10-24.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
4242104
Număr de înregistrare
J19/1502/1992
Înmatriculare
30 decembrie 1992
EUID
ROONRC.J19/1502/1992
Formă juridică
SRL
Sediu social
Aleea FORTUNA PARC 1 Municipiul Miercurea Ciuc Harghita
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LĂZĂRESCU LIVIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
THOMAS-COM SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 12.01.2026
Înregistrare fiscală
8 iulie 1993
Număr registrul comerțului
J19/1502/1992
Cod CAEN
4532
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Harghita

Contact și adrese

Telefon
0266317851 · Firme cu același număr
Fax
0266371470 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HARGHITA, MUN. MIERCUREA CIUC, ALEEA FORTUNA PARK, BL.1, SC.A, AP.405
Cod poștal fiscal
530182
Strada sediului
Aleea Fortuna Park
Localitatea sediului
Mun. Miercurea Ciuc
Județul sediului
HARGHITA
Codul poștal al sediului
530182
Strada domiciliului fiscal
Aleea Fortuna Park
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Miercurea Ciuc
Județul domiciliului fiscal
HARGHITA
Cod poștal domiciliu fiscal
530182

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
5 septembrie 1995
TVA până la
12 ianuarie 2026
Anulare operată la
12 ianuarie 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
24 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
25 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4532 Rev. 2Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-24Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HarghitaMunicipiul Miercurea CiucAleea Fortuna ParcCAEN 4532
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI