Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TIEFENENERGIE SRL

TIEFENENERGIE SRL

CUI 32121728 · SRL· Loc. Aninoasa, Oraş Aninoasa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Pierdere netă raportată.

TIEFENENERGIE SRL are sediul în Loc. Aninoasa, Oraş Aninoasa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au crescut+21,7%

Datoriile raportate sunt 223,2 K lei în 2025, față de 183,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202565,4 K leiFără an comparabil2020: 697.8172022: 152.7922023: 3.5552024: 02025: 65.383
Rezultat net 2025-196,2 K lei-877,6% față de anul anterior2020: -393.5932021: -42.0162022: -36.9662023: -62.2402024: -20.0742025: -196.246
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 0
Capitaluri proprii 2025-95,5 K lei-194,8% față de anul anterior2020: 180.3662021: 220.0422022: 183.0772023: 120.8372024: 100.7622025: -95.484
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0349 K698 K2020: 697,8 K lei697,8 K2020—20212022: 152,8 K lei152,8 K20222023: 3,6 K lei3,6 K20232024: 0 lei020242025: 65,4 K lei65,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1.750,8%-874,9%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=282020: -56,4%-56,4%202020212022: -24,2%-24,2%20222023: -1.750,8%-1.750,8%202320242025: -300,1%-300,1%2025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: -300,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-95,5 K lei-194,8% față de anul anterior
Datorii223,2 K lei+21,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri3,6 K lei0 lei65,4 K leiFără an comparabil
Rezultat net-62,2 K lei-20,1 K lei-196,2 K lei-877,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii120,8 K lei100,8 K lei-95,5 K lei-194,8% față de anul anterior
Datorii164,6 K lei183,3 K lei223,2 K lei+21,7% față de anul anterior
Creanțe62,3 K lei138,4 K lei-107,7 K lei-177,9% față de anul anterior
Angajați10—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-300,1%0%n=28—0%n=28
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-74,8%41,1%n=3035,5%39,8%n=33
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)174,8%51,7%n=3064,5%56,2%n=33
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)36,5%36,5%n=3016,4%23,5%n=33
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-153,7%0%n=30-7,1%0%n=33
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—0%n=24-19,9%0%n=27
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,36×1,16×n=321,3×1,26×n=34
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360-593,25 zile96,72 zilen=28—81,89 zilen=28
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360315,6 zile114,14 zilen=27—102,69 zilen=28

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
65.383
Rezultat net
-196.246
Angajați
—
Datorii
223.162
Active imobilizate
46.634
Active circulante
81.044
Capitaluri proprii
-95.484
Venituri totale
65.497
Cheltuieli totale
261.743
Stocuri
57.319
Creanțe
-107.746
Casă și conturi la bănci
131.471
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-20.074
Angajați
0
Datorii
183.309
Active imobilizate
46.634
Active circulante
237.437
Capitaluri proprii
100.762
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
20.074
Stocuri
—
Creanțe
138.402
Casă și conturi la bănci
99.035
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.555
Rezultat net
-62.240
Angajați
1
Datorii
164.563
Active imobilizate
46.408
Active circulante
238.992
Capitaluri proprii
120.837
Venituri totale
3.555
Cheltuieli totale
65.760
Stocuri
71.648
Creanțe
62.281
Casă și conturi la bănci
105.063
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
152.792
Rezultat net
-36.966
Angajați
1
Datorii
139.244
Active imobilizate
68.421
Active circulante
253.900
Capitaluri proprii
183.077
Venituri totale
152.792
Cheltuieli totale
188.262
Stocuri
71.649
Creanțe
83.425
Casă și conturi la bănci
98.826
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-42.016
Angajați
1
Datorii
297.829
Active imobilizate
93.979
Active circulante
423.892
Capitaluri proprii
220.042
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
42.016
Stocuri
204.010
Creanțe
114.902
Casă și conturi la bănci
104.980
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
697.817
Rezultat net
-393.593
Angajați
1
Datorii
294.514
Active imobilizate
121.667
Active circulante
353.213
Capitaluri proprii
180.366
Venituri totale
174.566
Cheltuieli totale
543.274
Stocuri
92.512
Creanțe
241.333
Casă și conturi la bănci
19.368
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2021-04-16; reactivare la 2021-07-12. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2021-07-12
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2021-04-16; reactivare la 2021-07-12. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2021-07-12
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-04-11 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
32121728
Număr de înregistrare
J20/459/2016
Înmatriculare
12 aprilie 2016
EUID
ROONRC.J20/459/2016
Formă juridică
SRL
Sediu social
COSTENI 232A Loc. Aninoasa, Oraş Aninoasa Hunedoara
Adresă fiscală
Str. COSTENI 232A Aninoasa HUNEDOARA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
11 aprilie 2016
Înregistrare fiscală
3 septembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
KAAS THORSTEN JACHIM HARALD

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TIEFENENERGIE SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 11.04.2016
Înregistrare fiscală
9 august 2013
Număr registrul comerțului
J20/459/2016
Cod CAEN
2892
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Petroşani

Contact și adrese

Telefon
0734289089 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HUNEDOARA, ORŞ. ANINOASA, STR. COSTENI, NR.232A
Cod poștal fiscal
335100
Strada sediului
Str. Costeni
Numărul sediului
232A
Localitatea sediului
Orş. Aninoasa
Județul sediului
HUNEDOARA
Codul poștal al sediului
335100
Strada domiciliului fiscal
Str. Costeni
Numărul domiciliului fiscal
232A
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Aninoasa
Județul domiciliului fiscal
HUNEDOARA
Cod poștal domiciliu fiscal
335100

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
11 martie 2025
Perioada 2: TVA de la
13 iulie 2021
Perioada 2: TVA până la
31 octombrie 2024
Perioada 2: Anulare operată la
1 noiembrie 2024
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
12 februarie 2019
Perioada 3: TVA până la
16 aprilie 2021
Perioada 3: Anulare operată la
21 aprilie 2021
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2025
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
16 aprilie 2021
Reactivare
12 iulie 2021
Publicarea deciziei
21 aprilie 2021

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 0510 Rev. 2Extracția cărbunelui superior (PCS=>23865 kJ/kg)

CAEN 2892 Rev. 2Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții

CAEN 3109 Rev. 2Fabricarea de mobilă n.c.a.

CAEN 4647 Rev. 2Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4669 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HunedoaraLoc. Aninoasa, Oraş AninoasaCAEN 2892
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI