Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TIM SRL

TIM SRL

CUI 6372380 · SRL· Sat Buda, Comuna Coşula

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

TIM SRL are sediul în Sat Buda, Comuna Coşula. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+14,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 124,5 K lei, față de 108,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-93,1%

Marja netă calculată este -93,1% în 2025, față de -118% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+6,9%

Datoriile raportate sunt 175 K lei în 2025, față de 163,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025124,5 K lei+14,8% față de anul anterior2020: 97.1602021: 196.8962022: 252.3592023: 70.2172024: 108.4592025: 124.534
Rezultat net 2025-116 K leiPierdere redusă cu 9,4%2020: 54.3032021: 130.7782022: 53.2932023: -52.3512024: -127.9672025: -115.994
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 02024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025153,3 K lei-43,1% față de anul anterior2020: 265.5482021: 396.3262022: 449.6192023: 397.2682024: 269.3022025: 153.308
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0126 K252 K2020: 97,2 K lei97,2 K20202021: 196,9 K lei196,9 K20212022: 252,4 K lei252,4 K20222023: 70,2 K lei70,2 K20232024: 108,5 K lei108,5 K20242025: 124,5 K lei124,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-118%-25,8%66,4%2020: 55,9%55,9%20202021: 66,4%66,4%20212022: 21,1%21,1%20222023: -74,6%-74,6%20232024: -118%-118%20242025: -93,1%-93,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 4% · n=753

Cifra de afaceri: +14,8% față de anul anterior.Marjă netă -93,1% · +24,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024269,3 K lei
2025153,3 K lei

Datorii raportate

2024163,7 K lei
2025175 K lei

Disponibilități bănești

20248,7 K lei
202532,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri70,2 K lei108,5 K lei124,5 K lei+14,8% față de anul anterior
Rezultat net-52,4 K lei-128 K lei-116 K leiPierdere redusă cu 9,4%
Capitaluri proprii397,3 K lei269,3 K lei153,3 K lei-43,1% față de anul anterior
Datorii176,8 K lei163,7 K lei175 K lei+6,9% față de anul anterior
Creanțe31,8 K lei33,3 K lei2,7 K lei-91,9% față de anul anterior
Angajați011Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-93,1%-118%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 4% (n=753) · 2024: 4,6% (n=882)

Rezultat / active (A+B)-35,3%-29,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,3% (n=845) · 2024: 0,2% (n=968)

Rezultat / capitaluri proprii-75,7%-47,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,6% (n=750) · 2024: 3,9% (n=870)

Vânzări per angajat124.534 lei108.459 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 249.455 lei (n=512) · 2024: 210.059 lei (n=608)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)46,7%62,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 24,5% (n=847) · 2024: 26,6% (n=970)

Datorii / active (A+B)53,3%37,8%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 67,1% (n=847) · 2024: 64,5% (n=970)

Ponderea activelor imobilizate65,3%71,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 48,5% (n=847) · 2024: 48,9% (n=970)

Active circulante / datorii totale0,65×0,75×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,8× (n=1.018) · 2024: 0,82× (n=1.189)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări7,8 zile110,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 140,4 zile (n=710) · 2024: 144,7 zile (n=813)

Stocuri în zile de vânzări226,7 zile268,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 179,8 zile (n=596) · 2024: 203,4 zile (n=686)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
124.534
Rezultat net
-115.994
Angajați
1
Datorii
175.017
Active imobilizate
214.424
Active circulante
113.901
Capitaluri proprii
153.308
Venituri totale
234.033
Cheltuieli totale
348.843
Stocuri
78.426
Creanțe
2.698
Casă și conturi la bănci
32.777
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
13.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
108.459
Rezultat net
-127.967
Angajați
1
Datorii
163.653
Active imobilizate
310.067
Active circulante
122.888
Capitaluri proprii
269.302
Venituri totale
244.084
Cheltuieli totale
371.020
Stocuri
80.892
Creanțe
33.343
Casă și conturi la bănci
8.653
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
13.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
70.217
Rezultat net
-52.351
Angajați
0
Datorii
176.762
Active imobilizate
408.344
Active circulante
165.686
Capitaluri proprii
397.268
Venituri totale
160.255
Cheltuieli totale
211.988
Stocuri
91.011
Creanțe
31.830
Casă și conturi la bănci
42.845
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
13.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
252.359
Rezultat net
53.293
Angajați
1
Datorii
139.115
Active imobilizate
506.621
Active circulante
82.113
Capitaluri proprii
449.619
Venituri totale
346.483
Cheltuieli totale
291.045
Stocuri
53.904
Creanțe
21.415
Casă și conturi la bănci
6.794
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
13.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
196.896
Rezultat net
130.778
Angajați
1
Datorii
17.666
Active imobilizate
0
Active circulante
413.992
Capitaluri proprii
396.326
Venituri totale
263.093
Cheltuieli totale
130.346
Stocuri
39.539
Creanțe
19.272
Casă și conturi la bănci
355.181
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
13.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
97.160
Rezultat net
54.303
Angajați
1
Datorii
41.523
Active imobilizate
0
Active circulante
307.071
Capitaluri proprii
265.548
Venituri totale
174.550
Cheltuieli totale
119.255
Stocuri
87.713
Creanțe
38.719
Casă și conturi la bănci
180.639
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
13.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeRezultat posibil incomplet2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-10-11 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Rezultatul poate fi incomplet din cauza limitei serviciului. · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
6372380
Număr de înregistrare
J07/938/1994
Înmatriculare
31 octombrie 1994
EUID
ROONRC.J07/938/1994
Formă juridică
SRL
Sediu social
Sat Buda, Comuna Coşula Botoşani
Adresă fiscală
Buda BOTOŞANI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
11 octombrie 2012
Înregistrare fiscală
22 ianuarie 2026
Telefon
0743041857 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TARUS IONEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TIM SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 11.10.2012
Înregistrare fiscală
10 noiembrie 1994
Număr registrul comerțului
J07/938/1994
Cod CAEN
4778
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Botoşani

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BOTOŞANI, SAT BUDA COM. COŞULA
Cod poștal fiscal
717061
Localitatea sediului
Sat Buda Com. Coşula
Județul sediului
BOTOŞANI
Codul poștal al sediului
717061
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Buda Com. Coşula
Județul domiciliului fiscal
BOTOŞANI
Cod poștal domiciliu fiscal
717061

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
1 mai 2023
Perioada 2: TVA de la
1 august 2001
Perioada 2: TVA până la
30 iunie 2002
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 2Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase

CAEN 0141 Rev. 2Creșterea bovinelor de lapte

CAEN 0142 Rev. 2Creșterea altor bovine

CAEN 0161 Rev. 2Activități auxiliare pentru producția vegetală

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Rezultat posibil incomplet
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BotoşaniSat Buda, Comuna CoşulaCAEN 0150
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI