Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TIMEPLIFIERS SRL

TIMEPLIFIERS SRL

CUI 38447074 · SRL· Sat Brătuleni, Comuna Miroslava

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

TIMEPLIFIERS SRL are sediul în Sat Brătuleni, Comuna Miroslava. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+32,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 615,1 K lei, față de 464,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-8,6%

Marja netă calculată este -8,6% în 2025, față de 5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+116,9%

Datoriile raportate sunt 483,5 K lei în 2025, față de 222,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025615,1 K lei+32,3% față de anul anterior2020: 187.3382021: 170.1482022: 285.4552023: 295.3182024: 464.8252025: 615.125
Rezultat net 2025-52,8 K leiTrecere pe pierdere2020: 3.5732021: -77.4112022: 22.3722023: 12.9402024: 23.2662025: -52.788
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 02021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 20257,8 K lei-87,1% față de anul anterior2020: 69.6272021: 2.0172022: 24.3892023: 37.3282024: 60.5942025: 7.806
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0308 K615 K2020: 187,3 K lei187,3 K20202021: 170,1 K lei170,1 K20212022: 285,5 K lei285,5 K20222023: 295,3 K lei295,3 K20232024: 464,8 K lei464,8 K20242025: 615,1 K lei615,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-45,5%-5,8%33,9%2020: 1,9%1,9%20202021: -45,5%-45,5%20212022: 7,8%7,8%20222023: 4,4%4,4%20232024: 5%5%20242025: -8,6%-8,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 33,9% · n=883

Cifra de afaceri: +32,3% față de anul anterior.Marjă netă -8,6% · -13,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202460,6 K lei
20257,8 K lei

Datorii raportate

2024222,9 K lei
2025483,5 K lei

Disponibilități bănești

202419,3 K lei
202515,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri295,3 K lei464,8 K lei615,1 K lei+32,3% față de anul anterior
Rezultat net12,9 K lei23,3 K lei-52,8 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii37,3 K lei60,6 K lei7,8 K lei-87,1% față de anul anterior
Datorii151,6 K lei222,9 K lei483,5 K lei+116,9% față de anul anterior
Creanțe47,2 K lei164,9 K lei110,3 K lei-33,1% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-8,6%5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 33,9% (n=883) · 2024: 36,4% (n=1.330)

Rezultat / active (A+B)-10,3%7,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 26,4% (n=606) · 2024: 27,6% (n=885)

Rezultat / capitaluri proprii-676,2%38,4%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 88,8% (n=893) · 2024: 86% (n=1.326)

Vânzări per angajat615.125 lei464.825 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 167.718 lei (n=650) · 2024: 145.160 lei (n=1.003)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)1,5%19,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 61,2% (n=606) · 2024: 69,9% (n=885)

Datorii / active (A+B)94,6%72,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 38,9% (n=606) · 2024: 29,4% (n=885)

Ponderea activelor imobilizate60,4%18,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,6% (n=606) · 2024: 10,2% (n=885)

Active circulante / datorii totale0,42×1,13×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 2,3× (n=1.038) · 2024: 3,03× (n=1.549)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări64,6 zile127,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 137,8 zile (n=816) · 2024: 110,7 zile (n=1.184)

Stocuri în zile de vânzări44,7 zile52,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 3,2 zile (n=251) · 2024: 2,5 zile (n=358)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
615.125
Rezultat net
-52.788
Angajați
1
Datorii
483.470
Active imobilizate
308.544
Active circulante
202.598
Capitaluri proprii
7.806
Venituri totale
632.568
Cheltuieli totale
673.832
Stocuri
76.352
Creanțe
110.335
Casă și conturi la bănci
15.911
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
19.866
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
464.825
Rezultat net
23.266
Angajați
1
Datorii
222.920
Active imobilizate
56.487
Active circulante
252.186
Capitaluri proprii
60.594
Venituri totale
479.170
Cheltuieli totale
447.031
Stocuri
68.009
Creanțe
164.924
Casă și conturi la bănci
19.253
Cheltuieli în avans
4.639
Venituri în avans
29.798
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
295.318
Rezultat net
12.940
Angajați
1
Datorii
151.622
Active imobilizate
74.754
Active circulante
143.317
Capitaluri proprii
37.328
Venituri totale
305.252
Cheltuieli totale
289.713
Stocuri
47.263
Creanțe
47.216
Casă și conturi la bănci
48.838
Cheltuieli în avans
10.610
Venituri în avans
39.731
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
285.455
Rezultat net
22.372
Angajați
1
Datorii
177.733
Active imobilizate
100.741
Active circulante
98.413
Capitaluri proprii
24.389
Venituri totale
285.887
Cheltuieli totale
258.268
Stocuri
34.348
Creanțe
45.824
Casă și conturi la bănci
18.241
Cheltuieli în avans
2.968
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
170.148
Rezultat net
-77.411
Angajați
1
Datorii
111.842
Active imobilizate
32.565
Active circulante
81.294
Capitaluri proprii
2.017
Venituri totale
170.274
Cheltuieli totale
244.008
Stocuri
44.719
Creanțe
15.487
Casă și conturi la bănci
21.088
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
187.338
Rezultat net
3.573
Angajați
0
Datorii
49.855
Active imobilizate
51.012
Active circulante
68.470
Capitaluri proprii
69.627
Venituri totale
210.989
Cheltuieli totale
201.785
Stocuri
21.763
Creanțe
13.973
Casă și conturi la bănci
32.734
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-07-04Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-11-06 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

11 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38447074
Număr de înregistrare
J2017003361221
Înmatriculare
6 noiembrie 2017
EUID
ROONRC.J2017003361221
Formă juridică
SRL
Sediu social
RECEA 5 Sat Brătuleni, Comuna Miroslava Iaşi
Adresă fiscală
Str RECEA 5 Brătuleni IAŞI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 noiembrie 2017
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2026
Telefon
0726210351 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IRIMESCU THEODOR-ADRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TIMEPLIFIERS SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.11.2017
Înregistrare fiscală
6 noiembrie 2017
Număr registrul comerțului
J2017003361221
Cod CAEN
8559
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Telefon
0726210351 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, SAT BRĂTULENI COM. MIROSLAVA, STR. RECEA, NR.5, PARTER. CAMERA 1
Cod poștal fiscal
707307
Strada sediului
Str. Recea
Numărul sediului
5
Localitatea sediului
Sat Brătuleni Com. Miroslava
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
707307
Detalii sediu
parter. camera 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Recea
Numărul domiciliului fiscal
5
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Brătuleni Com. Miroslava
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
707307
Detalii domiciliu fiscal
parter. camera 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
29 mai 2020
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 octombrie 2023
Actualizare TVA la încasare
15 septembrie 2023
Publicare TVA la încasare
16 septembrie 2023
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (11) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Asociatia Danke6 din 11 înregistrări (54,5%) · Vezi relația

LICEUL TEORETIC "COMANDOR ALEXANDRU CATUNEANU"LUNCA CETATUII2 din 11 înregistrări (18,2%) · Vezi relația

Danke Consulting1 din 11 înregistrări (9,1%) · Vezi relația

PALATUL COPIILOR FOCSANI1 din 11 înregistrări (9,1%) · Vezi relația

Universitatea Nationala de Stiinta si Tehnologie Politehnica Bucuresti1 din 11 înregistrări (9,1%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Cartuse de toner (Rev.2)2 din 11 înregistrări (18,2%) · Vezi selecția

Toner pentru fotocopiatoare (Rev.2)2 din 11 înregistrări (18,2%) · Vezi selecția

Cursuri de informatica (Rev.2)2 din 11 înregistrări (18,2%) · Vezi selecția

Echipament informatic si accesorii de birou, cu exceptia mobilierului si a pachetelor software (Rev.2)1 din 11 înregistrări (9,1%) · Vezi selecția

Echipament telefonic (Rev.2)1 din 11 înregistrări (9,1%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

4 iulie 2025Achiziție directă

ACHIZITIE SERVICII DE ORGANIZARE SI DESFASURARE CLUB ROBOTICA

Autoritate: LICEUL TEORETIC "COMANDOR ALEXANDRU CATUNEANU"LUNCA CETATUII

CPV 80533200-1 — Cursuri de informatica (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 80533200-1

Vezi detaliile atribuirii →
3.200 leiValoare publicată
3 iulie 2025Achiziție directă

Materiale consumabile pentru GT - ID 337206 COMPASS

Autoritate: Danke Consulting

CPV 30125100-2 — Cartuse de toner (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 30125100-2

Vezi detaliile atribuirii →
4.344 leiValoare publicată
3 iulie 2025Achiziție directă

Set Tonnere negru+ color Multifunctionala

Autoritate: Asociatia Danke

CPV 30125100-2 — Cartuse de toner (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 30125100-2

Vezi detaliile atribuirii →
3.258 leiValoare publicată
17 aprilie 2025Achiziție directă

Achizitie consumabile Edu-UPT ID 323428, Set cartus toner Konica-Minolta Bizhub C257i (bk,C,M,Y)

Autoritate: Asociatia Danke

CPV 30125120-8 — Toner pentru fotocopiatoare (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 30125120-8

Vezi detaliile atribuirii →
8.847 leiValoare publicată
17 aprilie 2025Achiziție directă

Scanner A3 Canon DR-G2140- Echipament FEDR-Proiect EDU-UPT ID 323428

Autoritate: Asociatia Danke

CPV 38520000-6 — Scanere (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 38520000-6

Vezi detaliile atribuirii →
41.999 leiValoare publicată
17 aprilie 2025Achiziție directă

Telefon mobil Apple iPhone 16 PRO 6.3"- Echipament FEDR pentru Proiect EduUPT ID 323428

Autoritate: Asociatia Danke

CPV 32550000-3 — Echipament telefonic (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 32550000-3

Vezi detaliile atribuirii →
50.415 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 1399 Rev. 3Fabricarea altor articole textile n.c.a.

CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4764 Rev. 3Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7722 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.

CAEN 7733 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)

CAEN 7820 Rev. 3Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiSat Brătuleni, Comuna MiroslavaCAEN 8211
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI