Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TIN - FERM AGRO COOPERATIVĂ AGRICOLĂ

TIN - FERM AGRO COOPERATIVĂ AGRICOLĂ

CUI 41236190 · CA· Sat Strejeştii de Sus, Comuna Strejeşti· Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2026-01-08. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

TIN - FERM AGRO COOPERATIVĂ AGRICOLĂ are sediul în Sat Strejeştii de Sus, Comuna Strejeşti și raportează activitatea comerț cu ridicata al fructelor și legumelor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2026-01-08. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a crescut+1.495,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 462,8 K lei, față de 29 K lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a crescut2,9%

Marja netă calculată este 2,9% în 2023, față de 1,1% în 2022.

Calcul din bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2023462,8 K lei+1.495,3% față de anul anterior2022: 29.0092023: 462.771
Rezultat net 202313,6 K lei+4.014,2% față de anul anterior2020: 02022: 3302023: 13.577
Angajați 2023—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202323,8 K lei+132,3% față de anul anterior2020: 4342022: 10.2642023: 23.841
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0231 K463 K—20202022: 29 K lei29 K20222023: 462,8 K lei462,8 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%1,5%2,9%Mediana sectorului (2023): 2,1% · n=120520202022: 1,1%1,1%20222023: 2,9%2,9%2023

Cifra de afaceri: +1.495,3% față de anul anterior. Marja netă: 2,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2023 comparat cu 2022
Capitaluri proprii23,8 K lei+132,3% față de anul anterior
Datorii157 K lei+32.077,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020222023Ultima variație
Cifră de afaceri—29 K lei462,8 K lei+1.495,3% față de anul anterior
Rezultat net0 lei330 lei13,6 K lei+4.014,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii434 lei10,3 K lei23,8 K lei+132,3% față de anul anterior
Datorii2,4 K lei488 lei157 K lei+32.077,3% față de anul anterior
Creanțe555 lei555 lei19,7 K lei+3.454,2% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2023Sector 2023Firma 2022Sector 2022
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri2,9%2,1%n=1.2051,1%3,8%n=1.135
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)13,2%15,3%n=960—15,6%n=880
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)86,8%77,9%n=960—78%n=880
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)26,7%12,4%n=960—13,1%n=880
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)7,5%1,3%n=960—2,4%n=880
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive56,9%20,6%n=1.0733,2%32,5%n=1.007
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,84×0,98×n=1.63822,03×1×n=1.538
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36015,35 zile35,45 zilen=1.0716,89 zile33,41 zilen=980
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36076,91 zile26,52 zilen=973—25,48 zilen=918

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
462.771
Rezultat net
13.577
Angajați
—
Datorii
157.025
Active imobilizate
48.310
Active circulante
132.556
Capitaluri proprii
23.841
Venituri totale
462.771
Cheltuieli totale
449.194
Stocuri
98.872
Creanțe
19.726
Casă și conturi la bănci
13.958
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
29.009
Rezultat net
330
Angajați
—
Datorii
488
Active imobilizate
—
Active circulante
10.752
Capitaluri proprii
10.264
Venituri totale
29.009
Cheltuieli totale
28.629
Stocuri
—
Creanțe
555
Casă și conturi la bănci
10.197
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
2.438
Active imobilizate
—
Active circulante
2.872
Capitaluri proprii
434
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
555
Casă și conturi la bănci
2.317
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-01-08. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-01-08. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-06-07 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41236190
Număr de înregistrare
C2019000003282
Înmatriculare
7 iunie 2019
EUID
ROONRC.C2019000003282
Formă juridică
CA
Sediu social
VIILOR 84 Sat Strejeştii de Sus, Comuna Strejeşti Olt · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str VIILOR 84 Strejeştii de Sus OLT · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 iunie 2019
Înregistrare fiscală
27 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
RĂDUCU NICU IONUŢ
administrator
SIMOIU-VASILE MARIA-RAMONA
administrator
SPERIATU IONUŢ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TIN - FERM AGRO COOPERATIVĂ AGRICOLĂ
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.06.2019
Înregistrare fiscală
7 iunie 2019
Număr registrul comerțului
C2019000003282
Cod CAEN
4631
Formă juridică
ALTE FORME JURIDICE
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.COOPERATISTA-COOPERATIVE AGRICOLE
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Olt

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. OLT, SAT STREJEŞTII DE SUS COM. STREJEŞTI, STR. VIILOR, NR.84
Cod poștal fiscal
237443
Strada sediului
Str. Viilor
Numărul sediului
84
Localitatea sediului
Sat Strejeştii de Sus Com. Strejeşti
Județul sediului
OLT
Codul poștal al sediului
237443
Strada domiciliului fiscal
Str. Viilor
Numărul domiciliului fiscal
84
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Strejeştii de Sus Com. Strejeşti
Județul domiciliului fiscal
OLT
Cod poștal domiciliu fiscal
237443

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 noiembrie 2022
TVA până la
8 ianuarie 2026
Anulare operată la
9 ianuarie 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
8 ianuarie 2026
Publicarea deciziei
8 ianuarie 2026

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 3Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

CAEN 0113 Rev. 3Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor

CAEN 0116 Rev. 3Cultivarea plantelor pentru fibre textile

CAEN 0121 Rev. 3Cultivarea strugurilor

CAEN 0124 Rev. 3Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase

CAEN 0130 Rev. 3Cultivarea plantelor pentru înmulțire

CAEN 0150 Rev. 3Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

CAEN 0161 Rev. 3Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 0163 Rev. 3Activități după recoltare și pregătirea semințelor

CAEN 4611 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4622 Rev. 3Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor

CAEN 4631 Rev. 3Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4792 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 8292 Rev. 3Activități de ambalare

CAEN 4631 Rev. 2Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul OltSat Strejeştii de Sus, Comuna StrejeştiCAEN 4631
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI