Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TINO ALVAS CONSULTING S.R.L.

TINO ALVAS CONSULTING S.R.L.

CUI 41758801 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

TINO ALVAS CONSULTING S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+24%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 252,9 K lei, față de 203,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut76,9%

Marja netă calculată este 76,9% în 2025, față de 55,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-40,5%

Datoriile raportate sunt 26,6 K lei în 2025, față de 44,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025252,9 K lei+24% față de anul anterior2020: 260.2792021: 297.8812022: 297.3412023: 181.9352024: 203.8872025: 252.913
Rezultat net 2025194,5 K lei+72,4% față de anul anterior2020: 251.4312021: 264.8662022: 98.3162023: 40.3432024: 112.8372025: 194.539
Angajați 2025—Fără an comparabil2021: 12022: 1
Capitaluri proprii 2025194,8 K lei-59,1% față de anul anterior2020: 251.6712021: 516.5372022: 323.4522023: 363.7952024: 475.7672025: 194.825
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0149 K298 K2020: 260,3 K lei260,3 K20202021: 297,9 K lei297,9 K20212022: 297,3 K lei297,3 K20222023: 181,9 K lei181,9 K20232024: 203,9 K lei203,9 K20242025: 252,9 K lei252,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%48,3%96,6%Mediana sectorului (2025): 26,2% · n=101122020: 96,6%96,6%20202021: 88,9%88,9%20212022: 33,1%33,1%20222023: 22,2%22,2%20232024: 55,3%55,3%20242025: 76,9%76,9%2025

Cifra de afaceri: +24% față de anul anterior. Marja netă: 76,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii194,8 K lei-59,1% față de anul anterior
Datorii26,6 K lei-40,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri181,9 K lei203,9 K lei252,9 K lei+24% față de anul anterior
Rezultat net40,3 K lei112,8 K lei194,5 K lei+72,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii363,8 K lei475,8 K lei194,8 K lei-59,1% față de anul anterior
Datorii22,3 K lei44,7 K lei26,6 K lei-40,5% față de anul anterior
Creanțe165,5 K lei209,6 K lei32,1 K lei-84,7% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri76,9%26,2%n=10.11255,3%31%n=1.119
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,9%32,4%n=11.19223,7%77,7%n=1.105
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii8,33×1,39×n=14.39011,65×2,52×n=1.301
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36045,76 zile131,15 zilen=9.512370,07 zile100,01 zilen=1.043

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
252.913
Rezultat net
194.539
Angajați
—
Datorii
26.571
Active imobilizate
—
Active circulante
221.396
Capitaluri proprii
194.825
Venituri totale
252.913
Cheltuieli totale
22.197
Stocuri
—
Creanțe
32.147
Casă și conturi la bănci
189.249
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
203.887
Rezultat net
112.837
Angajați
—
Datorii
44.688
Active imobilizate
—
Active circulante
520.455
Capitaluri proprii
475.767
Venituri totale
203.887
Cheltuieli totale
70.228
Stocuri
—
Creanțe
209.590
Casă și conturi la bănci
310.865
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
181.935
Rezultat net
40.343
Angajați
—
Datorii
22.273
Active imobilizate
—
Active circulante
386.068
Capitaluri proprii
363.795
Venituri totale
181.935
Cheltuieli totale
132.209
Stocuri
—
Creanțe
165.480
Casă și conturi la bănci
220.588
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
297.341
Rezultat net
98.316
Angajați
1
Datorii
28.671
Active imobilizate
—
Active circulante
352.123
Capitaluri proprii
323.452
Venituri totale
297.341
Cheltuieli totale
196.110
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
352.123
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
297.881
Rezultat net
264.866
Angajați
1
Datorii
14.056
Active imobilizate
—
Active circulante
530.593
Capitaluri proprii
516.537
Venituri totale
297.881
Cheltuieli totale
25.496
Stocuri
—
Creanțe
1.511
Casă și conturi la bănci
529.082
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
260.279
Rezultat net
251.431
Angajați
—
Datorii
7.334
Active imobilizate
—
Active circulante
259.005
Capitaluri proprii
251.671
Venituri totale
260.279
Cheltuieli totale
1.039
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
259.005
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-10-14 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41758801
Număr de înregistrare
J40/13690/2019
Înmatriculare
14 octombrie 2019
EUID
ROONRC.J40/13690/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
Schitu Măgureanu 39 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul Schitu Măgureanu 39 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 octombrie 2019
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CIOBOTARU AURELIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TINO ALVAS CONSULTING S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.10.2019
Înregistrare fiscală
14 octombrie 2019
Număr registrul comerțului
J40/13690/2019
Cod CAEN
7022
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.MIXTA-DE STAT SI PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, B-DUL SCHITU MĂGUREANU, NR.39, CAMERA 1, ET.1, AP.11
Cod poștal fiscal
10184
Strada sediului
Bld. Schitu Măgureanu
Numărul sediului
39
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
10184
Detalii sediu
CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Bld. Schitu Măgureanu
Numărul domiciliului fiscal
39
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
10184
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 7022
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI