Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TIPCON SRL

TIPCON SRL

CUI 3826830 · SRL· Municipiul Botoşani· Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2024-09-18. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

TIPCON SRL are sediul în Municipiul Botoşani și raportează activitatea lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2024-09-18. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Cifra de afaceri a scăzut-39%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 57 K lei, față de 93,4 K lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a coborât-101,8%

Marja netă calculată este -101,8% în 2023, față de 29,1% în 2022.

Calcul din bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202357 K lei-39% față de anul anterior2020: 66.1052021: 84.1252022: 93.3682023: 57.001
Rezultat net 2023-58 K leiTrecere pe pierdere2020: 15.2682021: 10.9992022: 27.2102023: -58.002
Angajați 2023—Valoare curentă indisponibilă2020: 42021: 22022: 1
Capitaluri proprii 20236,2 K lei-90,3% față de anul anterior2020: 26.0432021: 37.0422022: 64.2522023: 6.249
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2023 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate047 K93 K2020: 66,1 K lei66,1 K20202021: 84,1 K lei84,1 K20212022: 93,4 K lei93,4 K20222023: 57 K lei57 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-101,8%-36,3%29,1%2020: 23,1%23,1%20202021: 13,1%13,1%20212022: 29,1%29,1%20222023: -101,8%-101,8%2023Reper 2023: mediana sectorului 10,2% · n=34.967

Cifra de afaceri: -39% față de anul anterior.Marjă netă -101,8% · -130,9 pp față de 2022

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202264,3 K lei
20236,2 K lei

Datorii raportate

20221,4 K lei
20230 lei

Disponibilități bănești

202240,1 K lei
20235 K lei

Capital de lucru net

2022—
2023—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2023: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri84,1 K lei93,4 K lei57 K lei-39% față de anul anterior
Rezultat net11 K lei27,2 K lei-58 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii37 K lei64,3 K lei6,2 K lei-90,3% față de anul anterior
Datorii4 K lei1,4 K lei0 lei-100% față de anul anterior
Creanțe——1,2 K leiFără an comparabil
Angajați21—Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2023 / 2022

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20232022
Marjă netă-101,8%29,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2023: 10,2% (n=34.967) · 2022: 17,8% (n=31.798)

Rezultat / active (A+B)—41,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 3,1% (n=27.304) · 2022: 6,3% (n=24.534)

Rezultat / capitaluri proprii-928,2%42,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 32,8% (n=31.910) · 2022: 50,2% (n=29.778)

Vânzări per angajat—93.368 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2023: 105.454 lei (n=30.692) · 2022: 94.472 lei (n=27.317)

Capital și îndatorare

Indicator20232022
Capitaluri proprii / active (A+B)—97,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 38,6% (n=27.321) · 2022: 40,7% (n=24.554)

Datorii / active (A+B)—2,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 59% (n=27.321) · 2022: 57% (n=24.554)

Ponderea activelor imobilizate—34,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 16,9% (n=27.321) · 2022: 16% (n=24.554)

Active circulante / datorii totale—30,71×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2023: 1,23× (n=44.604) · 2022: 1,38× (n=40.682)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20232022
Creanțe în zile de vânzări7,6 zile—
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2023: 99,2 zile (n=30.621) · 2022: 84,6 zile (n=26.937)

Stocuri în zile de vânzări—10,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2023: 21,7 zile (n=17.549) · 2022: 23,4 zile (n=15.429)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
57.001
Rezultat net
-58.002
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
6.249
Capitaluri proprii
6.249
Venituri totale
58.001
Cheltuieli totale
116.003
Stocuri
—
Creanțe
1.200
Casă și conturi la bănci
5.049
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.701
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
93.368
Rezultat net
27.210
Angajați
1
Datorii
1.396
Active imobilizate
22.774
Active circulante
42.874
Capitaluri proprii
64.252
Venituri totale
93.369
Cheltuieli totale
64.569
Stocuri
2.790
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
40.084
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.701
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
84.125
Rezultat net
10.999
Angajați
2
Datorii
3.972
Active imobilizate
34.541
Active circulante
6.473
Capitaluri proprii
37.042
Venituri totale
84.128
Cheltuieli totale
70.606
Stocuri
2.790
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
3.683
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.701
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
66.105
Rezultat net
15.268
Angajați
4
Datorii
35.934
Active imobilizate
46.309
Active circulante
15.668
Capitaluri proprii
26.043
Venituri totale
66.307
Cheltuieli totale
50.346
Stocuri
2.471
Creanțe
190
Casă și conturi la bănci
13.007
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.701
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2024-09-18. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 39% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2024-09-18. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 39% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-04-27 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
3826830
Număr de înregistrare
J07/457/1993
Înmatriculare
21 aprilie 1993
EUID
ROONRC.J07/457/1993
Formă juridică
SRL
Sediu social
STEGARI 1 Municipiul Botoşani Botoşani · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. STEGARI 1 Botoşani BOTOŞANI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 aprilie 1993
Înregistrare fiscală
13 aprilie 2023
Telefon
0231521679 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PÂNZAR IOAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TIPCON SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.04.1993
Înregistrare fiscală
27 aprilie 1993
Număr registrul comerțului
J07/457/1993
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Botoşani

Contact și adrese

Telefon
0231521679 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BOTOŞANI, MUN. BOTOŞANI, STR. STEGARI, NR.1
Cod poștal fiscal
710021
Strada sediului
Str. Stegari
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Mun. Botoşani
Județul sediului
BOTOŞANI
Codul poștal al sediului
710021
Strada domiciliului fiscal
Str. Stegari
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Botoşani
Județul domiciliului fiscal
BOTOŞANI
Cod poștal domiciliu fiscal
710021

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iulie 1993
TVA până la
12 martie 2020
Anulare operată la
12 martie 2020
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
3 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
4 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
18 septembrie 2024
Publicarea deciziei
18 septembrie 2024

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BotoşaniMunicipiul BotoşaniCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI