Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TIPOLINE SRL

TIPOLINE SRL

CUI 5128796 · SRL· Bucureşti Sectorul 6

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

TIPOLINE SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 6. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+43,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,8 mil. lei, față de 1,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât20,1%

Marja netă calculată este 20,1% în 2025, față de 23,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+27,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,8 mil. lei+43,2% față de anul anterior2020: 680.6982021: 824.6362022: 849.3632023: 966.4302024: 1.228.9972025: 1.759.884
Rezultat net 2025354,4 K lei+23,2% față de anul anterior2020: 148.7482021: 243.2122022: 163.6082023: 216.0462024: 287.5642025: 354.385
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025359,4 K lei+22,8% față de anul anterior2020: 153.7372021: 248.2012022: 168.5972023: 221.0352024: 292.5532025: 359.374
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0880 K2 mil.2020: 680,7 K lei680,7 K20202021: 824,6 K lei824,6 K20212022: 849,4 K lei849,4 K20222023: 966,4 K lei966,4 K20232024: 1,2 mil. lei1,2 mil.20242025: 1,8 mil. lei1,8 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%14,7%29,5%2020: 21,9%21,9%20202021: 29,5%29,5%20212022: 19,3%19,3%20222023: 22,4%22,4%20232024: 23,4%23,4%20242025: 20,1%20,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 7,2% · n=1.897

Cifra de afaceri: +43,2% față de anul anterior.Marjă netă 20,1% · -3,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024292,6 K lei
2025359,4 K lei

Datorii raportate

202498,8 K lei
2025141,4 K lei

Disponibilități bănești

2024-14,5 K lei
202596,6 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri966,4 K lei1,2 mil. lei1,8 mil. lei+43,2% față de anul anterior
Rezultat net216 K lei287,6 K lei354,4 K lei+23,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii221 K lei292,6 K lei359,4 K lei+22,8% față de anul anterior
Datorii110,8 K lei98,8 K lei141,4 K lei+43,1% față de anul anterior
Creanțe180,1 K lei253,4 K lei323,6 K lei+27,7% față de anul anterior
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă20,1%23,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 7,2% (n=1.897) · 2024: 7,5% (n=1.933)

Rezultat / active (A+B)72,1%79,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4% (n=1.792) · 2024: 3,1% (n=1.832)

Rezultat / capitaluri proprii98,6%98,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 25,5% (n=1.693) · 2024: 24,8% (n=1.660)

Vânzări per angajat879.942 lei614.499 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 173.760 lei (n=1.313) · 2024: 157.906 lei (n=1.363)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)73,1%80,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 32,5% (n=1.792) · 2024: 34,7% (n=1.833)

Datorii / active (A+B)28,8%27,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 55,4% (n=1.792) · 2024: 54,5% (n=1.833)

Ponderea activelor imobilizate14,5%34,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 32,2% (n=1.792) · 2024: 35,2% (n=1.833)

Active circulante / datorii totale2,97×2,42×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,07× (n=2.399) · 2024: 1,02× (n=2.448)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări66,2 zile74,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 63 zile (n=1.735) · 2024: 60,6 zile (n=1.768)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.759.884
Rezultat net
354.385
Angajați
2
Datorii
141.407
Active imobilizate
71.356
Active circulante
420.189
Capitaluri proprii
359.374
Venituri totale
1.760.941
Cheltuieli totale
1.361.512
Stocuri
—
Creanțe
323.595
Casă și conturi la bănci
96.594
Cheltuieli în avans
9.236
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.228.997
Rezultat net
287.564
Angajați
2
Datorii
98.789
Active imobilizate
124.360
Active circulante
238.932
Capitaluri proprii
292.553
Venituri totale
1.229.049
Cheltuieli totale
905.351
Stocuri
—
Creanțe
253.411
Casă și conturi la bănci
-14.479
Cheltuieli în avans
28.050
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
966.430
Rezultat net
216.046
Angajați
2
Datorii
110.825
Active imobilizate
173.689
Active circulante
158.171
Capitaluri proprii
221.035
Venituri totale
966.433
Cheltuieli totale
740.916
Stocuri
—
Creanțe
180.097
Casă și conturi la bănci
-21.926
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
849.363
Rezultat net
163.608
Angajați
2
Datorii
32.444
Active imobilizate
69.739
Active circulante
131.302
Capitaluri proprii
168.597
Venituri totale
849.366
Cheltuieli totale
677.434
Stocuri
—
Creanțe
141.141
Casă și conturi la bănci
-9.839
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
824.636
Rezultat net
243.212
Angajați
2
Datorii
19.566
Active imobilizate
22.444
Active circulante
245.323
Capitaluri proprii
248.201
Venituri totale
898.654
Cheltuieli totale
647.360
Stocuri
—
Creanțe
150.300
Casă și conturi la bănci
95.023
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
680.698
Rezultat net
148.748
Angajați
2
Datorii
65.582
Active imobilizate
27.482
Active circulante
191.837
Capitaluri proprii
153.737
Venituri totale
680.699
Cheltuieli totale
525.707
Stocuri
1.387
Creanțe
148.429
Casă și conturi la bănci
42.021
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-30

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-04-06Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1994-01-12 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-29–2026-10-30 · verificat 2026-10-30.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

4 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
5128796
Număr de înregistrare
J1994000453403
Înmatriculare
12 ianuarie 1994
EUID
ROONRC.J1994000453403
Formă juridică
SRL
Sediu social
UVERTURII 8 C2 Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Bld UVERTURII 8 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
12 ianuarie 1994
Înregistrare fiscală
15 septembrie 2025
Telefon
4575286

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
HUTU BOGDAN CORNELIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TIPOLINE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 12.01.1994
Înregistrare fiscală
27 ianuarie 1994
Număr registrul comerțului
J1994000453403
Cod CAEN
7311
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
4575286
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, BLD UVERTURII, NR.8, BL.C2, SC.C, ET.4, AP.80
Cod poștal fiscal
60942
Strada sediului
Bld. Uverturii
Numărul sediului
8
Localitatea sediului
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
60942
Strada domiciliului fiscal
Bld. Uverturii
Numărul domiciliului fiscal
8
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
60942

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 1995
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (4) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU FIZICA MATERIALELOR3 din 4 înregistrări (75%) · Vezi relația

INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU OPTOELECTRONICA - INOE 20001 din 4 înregistrări (25%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii tipografice si servicii conexe (Rev.2)4 din 4 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

6 aprilie 2026Achiziție directă

Coperti 30x 45 cm tiparite

Autoritate: INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU OPTOELECTRONICA - INOE 2000

CPV 79800000-2 — Servicii tipografice si servicii conexe (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79800000-2

Vezi detaliile atribuirii →
10.865 leiValoare publicată
6 aprilie 2026Achiziție directă

Servicii plastifiere mata coperti

Autoritate: INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU FIZICA MATERIALELOR

CPV 79800000-2 — Servicii tipografice si servicii conexe (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79800000-2

Vezi detaliile atribuirii →
10.935 leiValoare publicată
15 mai 2025Achiziție directă

Servicii plastifiere mata coperti

Autoritate: INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU FIZICA MATERIALELOR

CPV 79800000-2 — Servicii tipografice si servicii conexe (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79800000-2

Vezi detaliile atribuirii →
10.935 leiValoare publicată
14 februarie 2024Achiziție directă

Servicii plastifiere mata coperti

Autoritate: INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU FIZICA MATERIALELOR

CPV 79800000-2 — Servicii tipografice si servicii conexe (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79800000-2

Vezi detaliile atribuirii →
9.504 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

27 activități autorizate

CAEN 1723 Rev. 3Fabricarea articolelor de papetărie

CAEN 1811 Rev. 3Tipărirea ziarelor

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 1813 Rev. 3Servicii pregătitoare pentru pretipărire

CAEN 1814 Rev. 3Legătorie și servicii conexe

CAEN 1820 Rev. 3Reproducerea înregistrărilor

CAEN 3299 Rev. 3Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

CAEN 4616 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5320 Rev. 3Alte activități poștale și de curier

CAEN 5811 Rev. 3Activități de editare a cărților

CAEN 5819 Rev. 3Alte activități de editare

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7411 Rev. 3Activități de design industrial și vestimentar

CAEN 7412 Rev. 3Design grafic și activități de comunicare vizuală

CAEN 7414 Rev. 3Alte activități de design specializat

CAEN 7420 Rev. 3Activități fotografice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-30Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 6CAEN 1812
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI