Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TIREL BUSINESS S.R.L.

TIREL BUSINESS S.R.L.

CUI 44191808 · SRL· Sat Inoc, Comuna Unirea· Activități de consultanță pentru afaceri și management

raspundere penala cf. Legii 286/2009, Legii 135/2010ONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2023-04-25. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

TIREL BUSINESS S.R.L. are sediul în Sat Inoc, Comuna Unirea și raportează activitatea activități de consultanță pentru afaceri și management. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2023-04-25. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024162,5 K leiFără an comparabil2022: 147.5082023: 136.1622024: 162.500
Rezultat net 202455,1 K leiFără an comparabil2022: 02023: 02024: 55.134
Angajați 20240Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2024139,6 K leiFără an comparabil2022: 148.6052023: 251.8492024: 139.584
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate081 K163 K2022: 147,5 K lei147,5 K20222023: 136,2 K lei136,2 K20232024: 162,5 K lei162,5 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%17%33,9%Mediana sectorului (2024): 26,5% · n=152592022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: 33,9%33,9%2024
Capital și datorii2024 comparat cu —
Capitaluri proprii139,6 K leiFără an comparabil
Datorii8,9 K leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri147,5 K lei136,2 K lei162,5 K leiFără an comparabil
Rezultat net0 lei0 lei55,1 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii148,6 K lei251,8 K lei139,6 K leiFără an comparabil
Datorii5,1 K lei17,2 K lei8,9 K leiFără an comparabil
Creanțe52,6 K lei61,6 K lei50,1 K leiFără an comparabil
Angajați——0Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri33,9%26,5%n=15.259
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive39,5%30%n=16.596
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii16,61×1,59×n=21.180
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360110,9 zile116,34 zilen=14.046

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
162.500
Rezultat net
55.134
Angajați
0
Datorii
8.941
Active imobilizate
—
Active circulante
148.525
Capitaluri proprii
139.584
Venituri totale
162.500
Cheltuieli totale
106.468
Stocuri
—
Creanțe
50.058
Casă și conturi la bănci
98.467
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
136.162
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
17.169
Active imobilizate
—
Active circulante
269.018
Capitaluri proprii
251.849
Venituri totale
136.162
Cheltuieli totale
15.750
Stocuri
—
Creanțe
61.608
Casă și conturi la bănci
207.410
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
147.508
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
5.076
Active imobilizate
—
Active circulante
153.681
Capitaluri proprii
148.605
Venituri totale
147.508
Cheltuieli totale
108.729
Stocuri
—
Creanțe
52.608
Casă și conturi la bănci
101.073
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 1 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

raspundere penala cf. Legii 286/2009, Legii 135/2010

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-04-25. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03

Starea verificărilor

ONRCraspundere penala cf. Legii 286/2009, Legii 135/20102026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

raspundere penala cf. Legii 286/2009, Legii 135/2010

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-04-25. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-04-27 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44191808
Număr de înregistrare
J1/664/2021
Înmatriculare
27 aprilie 2021
EUID
ROONRC.J1/664/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
26 Sat Inoc, Comuna Unirea Alba · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
26 Inoc ALBA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 aprilie 2021
Înregistrare fiscală
11 decembrie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FUFEZESCU BOGDANA CRINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TIREL BUSINESS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.04.2021
Înregistrare fiscală
27 aprilie 2021
Număr registrul comerțului
J01/664/2021
Cod CAEN
7022
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Aiud

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ALBA, SAT INOC COM. UNIREA, NR.26
Cod poștal fiscal
517789
Numărul sediului
26
Localitatea sediului
Sat Inoc Com. Unirea
Județul sediului
ALBA
Codul poștal al sediului
517789
Numărul domiciliului fiscal
26
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Inoc Com. Unirea
Județul domiciliului fiscal
ALBA
Cod poștal domiciliu fiscal
517789

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
25 aprilie 2023
Publicarea deciziei
28 aprilie 2023

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7320 Rev. 2Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 8211 Rev. 2Activități combinate de secretariat

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8559 Rev. 2Alte forme de învățământ n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AlbaSat Inoc, Comuna UnireaCAEN 7022
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI