Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TIV PIV SERVICE S.R.L.

TIV PIV SERVICE S.R.L.

CUI 39450868 · SRL· Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş· Întreținerea și repararea autovehiculelor

este sub incidența Legii nr. 85/2014ONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

TIV PIV SERVICE S.R.L. are sediul în Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş și raportează activitatea întreținerea și repararea autovehiculelor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Cifra de afaceri a scăzut-35,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 113,1 K lei, față de 176,1 K lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a coborât-80,5%

Marja netă calculată este -80,5% în 2023, față de -31,2% în 2022.

Calcul din bilanț 2023
Datoriile au crescut+98,9%

Datoriile raportate sunt 184,6 K lei în 2023, față de 92,8 K lei în 2022. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2023113,1 K lei-35,8% față de anul anterior2020: 169.2302021: 180.4592022: 176.1092023: 113.132
Rezultat net 2023-91,1 K lei-65,5% față de anul anterior2020: 13.1112021: -45.6632022: -55.0192023: -91.058
Angajați 20232+0% față de anul anterior2020: 12021: 22022: 22023: 2
Capitaluri proprii 2023-158,3 K lei-135,3% față de anul anterior2020: 33.3952021: -12.2682022: -67.2862023: -158.344
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate090 K180 K2020: 169,2 K lei169,2 K20202021: 180,5 K lei180,5 K20212022: 176,1 K lei176,1 K20222023: 113,1 K lei113,1 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-80,5%-36,4%7,7%Mediana sectorului (2023): 4,1% · n=138342020: 7,7%7,7%20202021: -25,3%-25,3%20212022: -31,2%-31,2%20222023: -80,5%-80,5%2023

Cifra de afaceri: -35,8% față de anul anterior. Marja netă: -80,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2023 comparat cu 2022
Capitaluri proprii-158,3 K lei-135,3% față de anul anterior
Datorii184,6 K lei+98,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri180,5 K lei176,1 K lei113,1 K lei-35,8% față de anul anterior
Rezultat net-45,7 K lei-55 K lei-91,1 K lei-65,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii-12,3 K lei-67,3 K lei-158,3 K lei-135,3% față de anul anterior
Datorii125,5 K lei92,8 K lei184,6 K lei+98,9% față de anul anterior
Creanțe——6,7 K leiFără an comparabil
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2023Sector 2023Firma 2022Sector 2022
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-80,5%4,1%n=13.834-31,2%6,7%n=12.590
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-603,8%15,4%n=12.374-263,6%14,5%n=11.135
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)703,8%76,5%n=12.374363,6%77,3%n=11.135
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)22,1%36%n=12.37469,6%37,2%n=11.135
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-347,2%2,1%n=12.359-215,6%3,6%n=11.127
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,11×0,72×n=16.6110,08×0,76×n=15.157
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36021,24 zile31,24 zilen=11.594—31,92 zilen=10.197
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3601,47 zile34,35 zilen=9.9967,29 zile36,07 zilen=9.095
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați56.566 lei119.935 lein=10.99488.055 lei101.790 lein=9.927

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
113.132
Rezultat net
-91.058
Angajați
2
Datorii
184.569
Active imobilizate
5.805
Active circulante
20.420
Capitaluri proprii
-158.344
Venituri totale
113.132
Cheltuieli totale
203.059
Stocuri
461
Creanțe
6.674
Casă și conturi la bănci
13.285
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
176.109
Rezultat net
-55.019
Angajați
2
Datorii
92.807
Active imobilizate
17.765
Active circulante
7.756
Capitaluri proprii
-67.286
Venituri totale
176.109
Cheltuieli totale
229.368
Stocuri
3.565
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
4.191
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
180.459
Rezultat net
-45.663
Angajați
2
Datorii
125.483
Active imobilizate
26.455
Active circulante
86.760
Capitaluri proprii
-12.268
Venituri totale
180.509
Cheltuieli totale
224.367
Stocuri
3.565
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
83.195
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
169.230
Rezultat net
13.111
Angajați
1
Datorii
54.468
Active imobilizate
12.081
Active circulante
75.782
Capitaluri proprii
33.395
Venituri totale
169.230
Cheltuieli totale
154.555
Stocuri
3.565
Creanțe
36.459
Casă și conturi la bănci
35.758
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 1 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

este sub incidența Legii nr. 85/2014

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 36% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCeste sub incidența Legii nr. 85/20142026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

este sub incidența Legii nr. 85/2014

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 36% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-06-06 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39450868
Număr de înregistrare
J24/816/2018
Înmatriculare
6 iunie 2018
EUID
ROONRC.J24/816/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
MORII 17 Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş Maramureş
Adresă fiscală
Str. MORII 17 Târgu Lăpuş MARAMUREŞ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 iunie 2018
Înregistrare fiscală
8 februarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar provizoriu
MARA INSOLV IPURL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TIV PIV SERVICE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.06.2018
Înregistrare fiscală
6 iunie 2018
Număr registrul comerțului
J24/816/2018
Cod CAEN
4520
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Tîrgu Lăpuş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, ORŞ. TÂRGU LĂPUŞ, STR. MORII, NR.17
Cod poștal fiscal
435600
Strada sediului
Str. Morii
Numărul sediului
17
Localitatea sediului
Orş. Târgu Lăpuş
Județul sediului
MARAMUREŞ
Codul poștal al sediului
435600
Strada domiciliului fiscal
Str. Morii
Numărul domiciliului fiscal
17
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Târgu Lăpuş
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
435600

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 3312 Rev. 2Repararea mașinilor

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4532 Rev. 2Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşLoc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu LăpuşCAEN 4520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI