Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TOCHEN SRL

TOCHEN SRL

CUI 7773232 · SRL· Municipiul Galaţi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

TOCHEN SRL are sediul în Municipiul Galaţi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-25,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 3,2 mil. lei, față de 4,3 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât7,5%

Marja netă calculată este 7,5% în 2025, față de 10,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+46,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20253,2 mil. lei-25,8% față de anul anterior2020: 2.081.8802021: 2.060.8132022: 2.373.2102023: 2.716.9012024: 4.272.4422025: 3.168.791
Rezultat net 2025236,7 K lei-46,9% față de anul anterior2020: -290.0642021: 204.8322022: 305.4922023: 266.9112024: 445.3372025: 236.650
Angajați 202512Neschimbat față de anul anterior2020: 132021: 92022: 62023: 92024: 122025: 12
Capitaluri proprii 2025849,2 K lei+10,5% față de anul anterior2020: -27.4392021: 177.3922022: 351.0512023: 541.8112024: 768.2632025: 849.225
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2020: 2,1 mil. lei2,1 mil.20202021: 2,1 mil. lei2,1 mil.20212022: 2,4 mil. lei2,4 mil.20222023: 2,7 mil. lei2,7 mil.20232024: 4,3 mil. lei4,3 mil.20242025: 3,2 mil. lei3,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-13,9%-0,5%12,9%2020: -13,9%-13,9%20202021: 9,9%9,9%20212022: 12,9%12,9%20222023: 9,8%9,8%20232024: 10,4%10,4%20242025: 7,5%7,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 5,1% · n=96

Cifra de afaceri: -25,8% față de anul anterior.Marjă netă 7,5% · -3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024768,3 K lei
2025849,2 K lei

Datorii raportate

2024896,9 K lei
2025803,6 K lei

Disponibilități bănești

2024348,5 K lei
202534,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,7 mil. lei4,3 mil. lei3,2 mil. lei-25,8% față de anul anterior
Rezultat net266,9 K lei445,3 K lei236,7 K lei-46,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii541,8 K lei768,3 K lei849,2 K lei+10,5% față de anul anterior
Datorii419,4 K lei896,9 K lei803,6 K lei-10,4% față de anul anterior
Creanțe318,9 K lei458,9 K lei670,8 K lei+46,2% față de anul anterior
Angajați91212Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă7,5%10,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 5,1% (n=96) · 2024: 4,5% (n=99)

Rezultat / active (A+B)14,3%26,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 5,3% (n=98) · 2024: 4,4% (n=98)

Rezultat / capitaluri proprii27,9%58%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 11,5% (n=92) · 2024: 8,4% (n=97)

Vânzări per angajat264.066 lei356.037 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 289.647 lei (n=93) · 2024: 293.580 lei (n=95)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)51,4%46,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 50,9% (n=98) · 2024: 54,7% (n=98)

Datorii / active (A+B)48,6%53,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 46,1% (n=98) · 2024: 41,3% (n=98)

Ponderea activelor imobilizate50,5%44,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 33,6% (n=98) · 2024: 37,5% (n=98)

Active circulante / datorii totale1,02×1,03×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,18× (n=101) · 2024: 1,45× (n=106)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări76,2 zile38,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 74,3 zile (n=95) · 2024: 72,6 zile (n=98)

Stocuri în zile de vânzări12,8 zile9,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 61,4 zile (n=91) · 2024: 78,7 zile (n=93)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.168.791
Rezultat net
236.650
Angajați
12
Datorii
803.606
Active imobilizate
834.502
Active circulante
818.329
Capitaluri proprii
849.225
Venituri totale
3.168.793
Cheltuieli totale
2.890.316
Stocuri
113.034
Creanțe
670.793
Casă și conturi la bănci
34.502
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.272.442
Rezultat net
445.337
Angajați
12
Datorii
896.877
Active imobilizate
744.942
Active circulante
920.131
Capitaluri proprii
768.263
Venituri totale
4.273.799
Cheltuieli totale
3.753.148
Stocuri
112.757
Creanțe
458.917
Casă și conturi la bănci
348.457
Cheltuieli în avans
67
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.716.901
Rezultat net
266.911
Angajați
9
Datorii
419.406
Active imobilizate
568.892
Active circulante
392.325
Capitaluri proprii
541.811
Venituri totale
2.718.390
Cheltuieli totale
2.421.448
Stocuri
77.481
Creanțe
318.854
Casă și conturi la bănci
-4.010
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.373.210
Rezultat net
305.492
Angajați
6
Datorii
352.446
Active imobilizate
438.306
Active circulante
264.109
Capitaluri proprii
351.051
Venituri totale
2.448.203
Cheltuieli totale
2.120.310
Stocuri
56.708
Creanțe
206.149
Casă și conturi la bănci
1.252
Cheltuieli în avans
1.082
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.060.813
Rezultat net
204.832
Angajați
9
Datorii
646.498
Active imobilizate
417.842
Active circulante
404.488
Capitaluri proprii
177.392
Venituri totale
2.161.389
Cheltuieli totale
1.935.983
Stocuri
31.094
Creanțe
358.726
Casă și conturi la bănci
14.668
Cheltuieli în avans
1.560
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.081.880
Rezultat net
-290.064
Angajați
13
Datorii
952.594
Active imobilizate
444.299
Active circulante
480.856
Capitaluri proprii
-27.439
Venituri totale
2.086.168
Cheltuieli totale
2.354.884
Stocuri
189.427
Creanțe
120.632
Casă și conturi la bănci
170.797
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1995-10-05 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

2 dosare cu nume identic · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Dosar 16683/233/20262026-08-25 · Judecătoria GALATI · Terţ poprit

validare poprire · Fond

1 termen · ultima soluție: indisponibilă

2027-02-17 · 09:00

Soluție indisponibilă

Dosar 7919/233/20242024-04-17 · Judecătoria GALATI · Pârât

pretenţii · Fond

2 termene · ultima soluție: Respinge cererea

2024-06-19 · 09:00

Respinge cererea

Respinge cererea de chemare în judecată formulată de către reclamanta CEZ Vânzare S.A. în contradictoriu cu pârâta TOCHEN SRL, ca rămasă fără obiect. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicarea prezentei hotărâri. Cererea de apel se depune la Judecătoria Gala?i. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 19.06.2024.

Document: Hotarare 2879/2024 · 2024-06-19

2024-06-04 · 10:00

Amână pronunţarea

Amână pronun?area la data de 19.06.2024

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-06-04

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
7773232
Număr de înregistrare
J17/1486/1995
Înmatriculare
5 octombrie 1995
EUID
ROONRC.J17/1486/1995
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. CETĂŢIANU IOAN 25-A Municipiul Galaţi Galaţi
Adresă fiscală
Str. CETATIANU IOAN 25-A GALATI GALAŢI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 octombrie 1995
Înregistrare fiscală
10 decembrie 2023
Telefon
0236496818 · Firme cu același număr
Fax
0236496818

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GHEORGHIU CORNELIU-MARIAN
administrator
RADU VALENTIN
administrator
RADU VALENTINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TOCHEN SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.10.1995
Înregistrare fiscală
10 octombrie 1995
Număr registrul comerțului
J1995001486175
Cod CAEN
2599
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi

Contact și adrese

Telefon
0236496818 · Firme cu același număr
Fax
0236496818 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. CETĂŢIANU IOAN, NR.25-A
Cod poștal fiscal
800657
Strada sediului
Str. Cetăţianu Ioan
Numărul sediului
25-A
Localitatea sediului
Mun. Galaţi
Județul sediului
GALAŢI
Codul poștal al sediului
800657
Strada domiciliului fiscal
Str. Cetăţianu Ioan
Numărul domiciliului fiscal
25-A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Galaţi
Județul domiciliului fiscal
GALAŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
800657

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
10 octombrie 1995
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
21 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
22 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 2511 Rev. 2Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 2512 Rev. 2Fabricarea de uși și ferestre din metal

CAEN 2550 Rev. 2Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor

CAEN 2573 Rev. 2Fabricarea uneltelor

CAEN 2591 Rev. 2Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel

CAEN 2592 Rev. 2Fabricarea ambalajelor ușoare din metal

CAEN 2593 Rev. 2Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri

CAEN 2599 Rev. 2Fabricarea altor articole din metal n.c.a.

CAEN 3311 Rev. 2Repararea articolelor fabricate din metal

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GalaţiMunicipiul GalaţiCAEN 2599
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI