Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TOKYOCONSTRUCT SRL

TOKYOCONSTRUCT SRL

CUI 31568230 · SRL· Sat Tocileni, Comuna Stăuceni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

TOKYOCONSTRUCT SRL are sediul în Sat Tocileni, Comuna Stăuceni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-0,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,1 mil. lei, față de 1,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-1,5%

Marja netă calculată este -1,5% în 2025, față de -4,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+70%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,1 mil. lei-0,6% față de anul anterior2020: 979.0562021: 836.0762022: 973.6032023: 1.114.3082024: 1.133.7292025: 1.126.944
Rezultat net 2025-16,6 K leiPierdere redusă cu 68,3%2020: 3.7202021: 8.2102022: 15.2582023: 4.8522024: -52.4172025: -16.641
Angajați 20253Neschimbat față de anul anterior2020: 32021: 22022: 22023: 32024: 32025: 3
Capitaluri proprii 202511,4 K lei-68,5% față de anul anterior2020: 88.7072021: 96.9172022: 112.1752023: 88.5812024: 36.1652025: 11.389
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0567 K1 mil.2020: 979,1 K lei979,1 K20202021: 836,1 K lei836,1 K20212022: 973,6 K lei973,6 K20222023: 1,1 mil. lei1,1 mil.20232024: 1,1 mil. lei1,1 mil.20242025: 1,1 mil. lei1,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-4,6%-0,9%2,8%2020: 0,4%0,4%20202021: 1%1%20212022: 1,6%1,6%20222023: 0,4%0,4%20232024: -4,6%-4,6%20242025: -1,5%-1,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,8% · n=2.839

Cifra de afaceri: -0,6% față de anul anterior.Marjă netă -1,5% · +3,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202436,2 K lei
202511,4 K lei

Datorii raportate

2024644,3 K lei
2025570,1 K lei

Disponibilități bănești

202464,6 K lei
202522,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,1 mil. lei1,1 mil. lei1,1 mil. lei-0,6% față de anul anterior
Rezultat net4,9 K lei-52,4 K lei-16,6 K leiPierdere redusă cu 68,3%
Capitaluri proprii88,6 K lei36,2 K lei11,4 K lei-68,5% față de anul anterior
Datorii657,1 K lei644,3 K lei570,1 K lei-11,5% față de anul anterior
Creanțe22,8 K lei8,2 K lei14 K lei+70% față de anul anterior
Angajați333Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-1,5%-4,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,8% (n=2.839) · 2024: 2,9% (n=4.670)

Rezultat / active (A+B)-2,9%-7,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,4% (n=2.614) · 2024: 1,8% (n=4.162)

Rezultat / capitaluri proprii-146,1%-144,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 11% (n=2.532) · 2024: 12,3% (n=4.124)

Vânzări per angajat375.648 lei377.910 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 378.099 lei (n=2.130) · 2024: 360.449 lei (n=3.666)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)2%5,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 26,4% (n=2.616) · 2024: 31,6% (n=4.166)

Datorii / active (A+B)98,5%95,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 73,2% (n=2.616) · 2024: 67,7% (n=4.166)

Ponderea activelor imobilizate38,6%40%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,2% (n=2.616) · 2024: 14,4% (n=4.166)

Active circulante / datorii totale0,62×0,63×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,02× (n=3.707) · 2024: 1,09× (n=5.854)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări4,5 zile2,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 44,7 zile (n=2.664) · 2024: 41,2 zile (n=4.341)

Stocuri în zile de vânzări101,9 zile105,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 98,6 zile (n=2.540) · 2024: 88,1 zile (n=4.126)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.126.944
Rezultat net
-16.641
Angajați
3
Datorii
570.053
Active imobilizate
223.245
Active circulante
355.653
Capitaluri proprii
11.389
Venituri totale
1.203.727
Cheltuieli totale
1.219.555
Stocuri
318.842
Creanțe
13.971
Casă și conturi la bănci
22.840
Cheltuieli în avans
2.544
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
47.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.133.729
Rezultat net
-52.417
Angajați
3
Datorii
644.348
Active imobilizate
270.238
Active circulante
405.998
Capitaluri proprii
36.165
Venituri totale
1.133.730
Cheltuieli totale
1.186.147
Stocuri
333.201
Creanțe
8.218
Casă și conturi la bănci
64.579
Cheltuieli în avans
4.277
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
47.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.114.308
Rezultat net
4.852
Angajați
3
Datorii
657.134
Active imobilizate
333.221
Active circulante
410.665
Capitaluri proprii
88.581
Venituri totale
1.165.833
Cheltuieli totale
1.157.481
Stocuri
287.128
Creanțe
22.780
Casă și conturi la bănci
100.757
Cheltuieli în avans
1.829
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
47.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
973.603
Rezultat net
15.258
Angajați
2
Datorii
315.221
Active imobilizate
101.045
Active circulante
323.727
Capitaluri proprii
112.175
Venituri totale
999.930
Cheltuieli totale
980.712
Stocuri
297.546
Creanțe
5.767
Casă și conturi la bănci
20.414
Cheltuieli în avans
2.624
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
47.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
836.076
Rezultat net
8.210
Angajați
2
Datorii
392.466
Active imobilizate
144.115
Active circulante
345.268
Capitaluri proprii
96.917
Venituri totale
856.082
Cheltuieli totale
846.228
Stocuri
271.349
Creanțe
17.245
Casă și conturi la bănci
56.674
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
47.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
979.056
Rezultat net
3.720
Angajați
3
Datorii
497.019
Active imobilizate
195.233
Active circulante
390.493
Capitaluri proprii
88.707
Venituri totale
979.060
Cheltuieli totale
974.199
Stocuri
208.710
Creanțe
45.833
Casă și conturi la bănci
135.950
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
47.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-17

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-04-25 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-16–2026-10-17 · verificat 2026-10-17.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
31568230
Număr de înregistrare
J7/147/2013
Înmatriculare
25 aprilie 2013
EUID
ROONRC.J7/147/2013
Formă juridică
SRL
Sediu social
TOCILENI 502 Sat Tocileni, Comuna Stăuceni Botoşani · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
TOCILENI 502 Tocileni BOTOŞANI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 aprilie 2013
Înregistrare fiscală
15 noiembrie 2019
Telefon
0744221512 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IGNAT LAURENŢIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TOKYOCONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.04.2013
Înregistrare fiscală
25 aprilie 2013
Număr registrul comerțului
J2013000147079
Cod CAEN
4683
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Botoşani

Contact și adrese

Telefon
0744221512 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BOTOŞANI, SAT TOCILENI COM. STĂUCENI, TOCILENI, NR.502
Cod poștal fiscal
717357
Strada sediului
TOCILENI
Numărul sediului
502
Localitatea sediului
Sat Tocileni Com. Stăuceni
Județul sediului
BOTOŞANI
Codul poștal al sediului
717357
Strada domiciliului fiscal
TOCILENI
Numărul domiciliului fiscal
502
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Tocileni Com. Stăuceni
Județul domiciliului fiscal
BOTOŞANI
Cod poștal domiciliu fiscal
717357

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 2016
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-17Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BotoşaniSat Tocileni, Comuna StăuceniCAEN 4673
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI