Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TOL CONSTRUCT SRL

TOL CONSTRUCT SRL

CUI 14202840 · SRL· Sat Cârcea, Comuna Cârcea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

TOL CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Cârcea, Comuna Cârcea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+0,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 620,3 K lei, față de 617,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât19,7%

Marja netă calculată este 19,7% în 2025, față de 29% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+39,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025620,3 K lei+0,5% față de anul anterior2020: 390.8202021: 441.5852022: 652.4942023: 693.7532024: 617.4482025: 620.297
Rezultat net 2025122,1 K lei-31,8% față de anul anterior2020: 97.4112021: 166.5792022: 233.6332023: 245.0662024: 178.9702025: 122.124
Angajați 20253Neschimbat față de anul anterior2020: 42021: 22022: 32023: 22024: 32025: 3
Capitaluri proprii 2025141,5 K lei-28,7% față de anul anterior2020: 116.8332021: 186.0012022: 253.0552023: 264.4882024: 198.4592025: 141.546
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0347 K694 K2020: 390,8 K lei390,8 K20202021: 441,6 K lei441,6 K20212022: 652,5 K lei652,5 K20222023: 693,8 K lei693,8 K20232024: 617,4 K lei617,4 K20242025: 620,3 K lei620,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%18,9%37,7%2020: 24,9%24,9%20202021: 37,7%37,7%20212022: 35,8%35,8%20222023: 35,3%35,3%20232024: 29%29%20242025: 19,7%19,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,2% · n=7.543

Cifra de afaceri: +0,5% față de anul anterior.Marjă netă 19,7% · -9,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024198,5 K lei
2025141,5 K lei

Datorii raportate

2024128,5 K lei
2025111,6 K lei

Disponibilități bănești

2024168,1 K lei
202555,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri693,8 K lei617,4 K lei620,3 K lei+0,5% față de anul anterior
Rezultat net245,1 K lei179 K lei122,1 K lei-31,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii264,5 K lei198,5 K lei141,5 K lei-28,7% față de anul anterior
Datorii37,9 K lei128,5 K lei111,6 K lei-13,2% față de anul anterior
Creanțe252 K lei130,3 K lei182,1 K lei+39,7% față de anul anterior
Angajați233Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă19,7%29%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,2% (n=7.543) · 2024: 1,6% (n=12.449)

Rezultat / active (A+B)48,5%54,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,1% (n=7.304) · 2024: 0,4% (n=11.739)

Rezultat / capitaluri proprii86,3%90,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 16,6% (n=5.346) · 2024: 24,9% (n=8.635)

Vânzări per angajat206.766 lei205.816 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 172.895 lei (n=6.066) · 2024: 160.100 lei (n=10.403)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)56,2%60,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 8,1% (n=7.314) · 2024: 12% (n=11.753)

Datorii / active (A+B)44,3%39,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 90,9% (n=7.314) · 2024: 85,5% (n=11.753)

Ponderea activelor imobilizate5,2%5,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 37% (n=7.314) · 2024: 35,8% (n=11.753)

Active circulante / datorii totale2,14×2,39×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,48× (n=10.119) · 2024: 0,55× (n=16.050)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări105,7 zile76 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 19,8 zile (n=7.017) · 2024: 18,8 zile (n=11.404)

Stocuri în zile de vânzări0,5 zile4,9 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 17,2 zile (n=6.455) · 2024: 16,8 zile (n=10.605)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
620.297
Rezultat net
122.124
Angajați
3
Datorii
111.594
Active imobilizate
13.189
Active circulante
238.773
Capitaluri proprii
141.546
Venituri totale
620.297
Cheltuieli totale
479.811
Stocuri
919
Creanțe
182.109
Casă și conturi la bănci
55.745
Cheltuieli în avans
1.178
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
617.448
Rezultat net
178.970
Angajați
3
Datorii
128.505
Active imobilizate
19.033
Active circulante
306.728
Capitaluri proprii
198.459
Venituri totale
617.448
Cheltuieli totale
422.157
Stocuri
8.340
Creanțe
130.329
Casă și conturi la bănci
168.059
Cheltuieli în avans
1.203
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
693.753
Rezultat net
245.066
Angajați
2
Datorii
37.913
Active imobilizate
25.047
Active circulante
276.719
Capitaluri proprii
264.488
Venituri totale
693.753
Cheltuieli totale
441.653
Stocuri
1.430
Creanțe
251.968
Casă și conturi la bănci
23.321
Cheltuieli în avans
635
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
652.494
Rezultat net
233.633
Angajați
3
Datorii
35.988
Active imobilizate
31.745
Active circulante
257.298
Capitaluri proprii
253.055
Venituri totale
654.030
Cheltuieli totale
413.844
Stocuri
1.362
Creanțe
221.968
Casă și conturi la bănci
33.968
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
441.585
Rezultat net
166.579
Angajați
2
Datorii
28.637
Active imobilizate
31.102
Active circulante
183.536
Capitaluri proprii
186.001
Venituri totale
445.287
Cheltuieli totale
274.201
Stocuri
424
Creanțe
106.165
Casă și conturi la bănci
76.947
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
390.820
Rezultat net
97.411
Angajați
4
Datorii
36.220
Active imobilizate
38.073
Active circulante
114.980
Capitaluri proprii
116.833
Venituri totale
391.039
Cheltuieli totale
290.016
Stocuri
3.176
Creanțe
55.738
Casă și conturi la bănci
56.066
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2001-09-28 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-01–2026-10-02 · verificat 2026-10-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
14202840
Număr de înregistrare
J2001000661167
Înmatriculare
28 septembrie 2001
EUID
ROONRC.J2001000661167
Formă juridică
SRL
Sediu social
ROMANIŢEI 20 Sat Cârcea, Comuna Cârcea Dolj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Aleea ROMANIŢEI 20 Cârcea DOLJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 septembrie 2001
Înregistrare fiscală
26 martie 2026
Telefon
0724157059 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ŢOL CRISTIAN LAURENŢIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TOL CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.09.2001
Înregistrare fiscală
28 septembrie 2001
Număr registrul comerțului
J2001000661167
Cod CAEN
5611
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj

Contact și adrese

Telefon
0724157059 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DOLJ, SAT CÂRCEA COM. CÂRCEA, ALEEA ROMANIŢEI, NR.20
Cod poștal fiscal
207206
Strada sediului
Aleea Romaniţei
Numărul sediului
20
Localitatea sediului
Sat Cârcea Com. Cârcea
Județul sediului
DOLJ
Codul poștal al sediului
207206
Strada domiciliului fiscal
Aleea Romaniţei
Numărul domiciliului fiscal
20
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cârcea Com. Cârcea
Județul domiciliului fiscal
DOLJ
Cod poștal domiciliu fiscal
207206

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2007
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DoljSat Cârcea, Comuna CârceaCAEN 5610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI