Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TOLAMEKET TXT S.R.L.

TOLAMEKET TXT S.R.L.

CUI 45979147 · SRL· Sat Baia de Fier, Comuna Baia de Fier· Activități generale de curățenie a clădirilor

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

TOLAMEKET TXT S.R.L. are sediul în Sat Baia de Fier, Comuna Baia de Fier și raportează activitatea activități generale de curățenie a clădirilor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a scăzut-56%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 21 K lei, față de 47,8 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut44,8%

Marja netă calculată este 44,8% în 2024, față de 4,2% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au scăzut-69,5%

Datoriile raportate sunt 4,2 K lei în 2024, față de 13,8 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202421 K lei-56% față de anul anterior2022: 21.0012023: 47.7752024: 21.020
Rezultat net 20249,4 K lei+365,5% față de anul anterior2022: 10.8962023: 2.0212024: 9.408
Angajați 20240-100% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 0
Capitaluri proprii 202422,5 K lei+71,7% față de anul anterior2022: 11.0962023: 13.1172024: 22.525
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate024 K48 K2022: 21 K lei21 K20222023: 47,8 K lei47,8 K20232024: 21 K lei21 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%25,9%51,9%Mediana sectorului (2024): 23% · n=33702022: 51,9%51,9%20222023: 4,2%4,2%20232024: 44,8%44,8%2024

Cifra de afaceri: -56% față de anul anterior. Marja netă: 44,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii22,5 K lei+71,7% față de anul anterior
Datorii4,2 K lei-69,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri21 K lei47,8 K lei21 K lei-56% față de anul anterior
Rezultat net10,9 K lei2 K lei9,4 K lei+365,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii11,1 K lei13,1 K lei22,5 K lei+71,7% față de anul anterior
Datorii5,9 K lei13,8 K lei4,2 K lei-69,5% față de anul anterior
Creanțe560 lei4 K lei—Fără an comparabil
Angajați110-100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri44,8%23%n=3.3704,2%27,8%n=3.137
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)61,6%58,4%n=2.30219,5%63,5%n=2.168
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)11,5%38%n=2.30220,5%32,3%n=2.168
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)36,7%16%n=2.30264,7%15,8%n=2.168
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)25,7%21,2%n=2.3003%21,5%n=2.166
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive41,8%67,8%n=3.22215,4%64,2%n=3.012
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii5,5×2,18×n=4.0111,72×2,53×n=3.719
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—81,85 zilen=3.05730,14 zile84,27 zilen=2.826
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—98.995 lein=2.69447.775 lei90.954 lein=2.507

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
21.020
Rezultat net
9.408
Angajați
0
Datorii
4.210
Active imobilizate
13.432
Active circulante
23.157
Capitaluri proprii
22.525
Venituri totale
48.722
Cheltuieli totale
37.522
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
23.157
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
9.854
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
47.775
Rezultat net
2.021
Angajați
1
Datorii
13.807
Active imobilizate
43.486
Active circulante
23.764
Capitaluri proprii
13.117
Venituri totale
81.018
Cheltuieli totale
78.518
Stocuri
—
Creanțe
4.000
Casă și conturi la bănci
19.764
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
40.326
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
21.001
Rezultat net
10.896
Angajați
1
Datorii
5.877
Active imobilizate
76.729
Active circulante
13.813
Capitaluri proprii
11.096
Venituri totale
58.882
Cheltuieli totale
47.775
Stocuri
—
Creanțe
560
Casă și conturi la bănci
13.253
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
73.569
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 56% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare
2024-01-30Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 56% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-04-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45979147
Număr de înregistrare
J2022000430186
Înmatriculare
18 aprilie 2022
EUID
ROONRC.J2022000430186
Formă juridică
SRL
Sediu social
378 Sat Baia de Fier, Comuna Baia de Fier Gorj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
378 Baia de Fier GORJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 aprilie 2022
Înregistrare fiscală
24 septembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TOMOIU MARIA ADELINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TOLAMEKET TXT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.04.2022
Înregistrare fiscală
18 aprilie 2022
Număr registrul comerțului
J2022000430186
Cod CAEN
8121
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Novaci

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. GORJ, SAT BAIA DE FIER COM. BAIA DE FIER, NR.378
Cod poștal fiscal
217030
Numărul sediului
378
Localitatea sediului
Sat Baia de Fier Com. Baia de Fier
Județul sediului
GORJ
Codul poștal al sediului
217030
Numărul domiciliului fiscal
378
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Baia de Fier Com. Baia de Fier
Județul domiciliului fiscal
GORJ
Cod poștal domiciliu fiscal
217030

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

LICEUL TEHNOLOGIC BAIA DE FIER1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de curatenie si igienizare (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

30 ianuarie 2024Achiziție directă

Servicii de curatenie

Autoritate: LICEUL TEHNOLOGIC BAIA DE FIER

CPV 90900000-6 — Servicii de curatenie si igienizare (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 90900000-6

Vezi detaliile atribuirii →
4.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5221 Rev. 3Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 5225 Rev. 3Activități de servicii logistice pentru transporturi

CAEN 5226 Rev. 3Alte activități anexe transporturilor

CAEN 5231 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de marfă

CAEN 5510 Rev. 3Hoteluri și alte facilități de cazare similare

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5540 Rev. 3Intermedieri pentru servicii de cazare

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 8121 Rev. 3Activități generale de curățenie a clădirilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GorjSat Baia de Fier, Comuna Baia de FierCAEN 8121
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI