Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TOMO CONSTRUCT SRL

TOMO CONSTRUCT SRL

CUI 18817466 · SRL· Sat Făcăieni, Comuna Măneciu· Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

TOMO CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Făcăieni, Comuna Măneciu și raportează activitatea lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2023—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net 2023-3,6 K leiFără an comparabil2020: -3.6092021: -3.6092023: -3.609
Angajați 2023—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2023-36,2 K leiFără an comparabil2020: -25.3682021: -28.9772023: -36.195
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2023 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate

Nu există valori pentru cifra de afaceri.

Marjă netă

Nu există valori comparabile.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023-36,2 K lei

Datorii raportate

2023300,6 K lei

Disponibilități bănești

20231 lei

Capital de lucru net

2023—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2023: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212023Ultima variație
Cifră de afaceri———Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net-3,6 K lei-3,6 K lei-3,6 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii-25,4 K lei-29 K lei-36,2 K leiFără an comparabil
Datorii299,9 K lei300,1 K lei300,6 K leiFără an comparabil
Creanțe61 K lei61 K lei61 K leiFără an comparabil
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator2023
Rezultat / active (A+B)-1,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 3,1% (n=27.304)

Capital și îndatorare

Indicator2023
Capitaluri proprii / active (A+B)-13,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 38,6% (n=27.321)

Datorii / active (A+B)114,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 59% (n=27.321)

Ponderea activelor imobilizate45,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 16,9% (n=27.321)

Active circulante / datorii totale0,47×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2023: 1,23× (n=44.604)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-3.609
Angajați
—
Datorii
300.637
Active imobilizate
119.644
Active circulante
142.798
Capitaluri proprii
-36.195
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
3.609
Stocuri
81.787
Creanțe
61.010
Casă și conturi la bănci
1
Cheltuieli în avans
2.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-3.609
Angajați
—
Datorii
300.137
Active imobilizate
126.862
Active circulante
142.298
Capitaluri proprii
-28.977
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
3.609
Stocuri
81.287
Creanțe
61.010
Casă și conturi la bănci
1
Cheltuieli în avans
2.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-3.609
Angajați
—
Datorii
299.909
Active imobilizate
130.471
Active circulante
142.070
Capitaluri proprii
-25.368
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
3.609
Stocuri
81.087
Creanțe
61.010
Casă și conturi la bănci
-27
Cheltuieli în avans
2.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-07

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2006-06-30 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-06–2026-10-07 · verificat 2026-10-07.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18817466
Număr de înregistrare
J29/1434/2006
Înmatriculare
30 iunie 2006
EUID
ROONRC.J29/1434/2006
Formă juridică
SRL
Sediu social
32 Sat Făcăieni, Comuna Măneciu Prahova
Adresă fiscală
32 Facaieni PRAHOVA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 iunie 2006
Înregistrare fiscală
30 aprilie 2025
Telefon
0740051895 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TOMOŞOIU ION
administrator
TOMOŞOIU MIHAIELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TOMO CONSTRUCT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.06.2006
Înregistrare fiscală
3 iulie 2006
Număr registrul comerțului
J29/1434/2006
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Văleni

Contact și adrese

Telefon
0740051895 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, SAT FĂCĂIENI COM. MĂNECIU, NR.32
Cod poștal fiscal
107359
Numărul sediului
32
Localitatea sediului
Sat Făcăieni Com. Măneciu
Județul sediului
PRAHOVA
Codul poștal al sediului
107359
Numărul domiciliului fiscal
32
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Făcăieni Com. Măneciu
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA
Cod poștal domiciliu fiscal
107359

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
5 iulie 2006
TVA până la
30 aprilie 2025
Anulare operată la
5 mai 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
4 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
5 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 4511 Rev. 1Demolarea construcțiilor, terasamente și organizare de șantiere

CAEN 4521 Rev. 1Construcții de clădiri și lucrări de geniu

CAEN 4522 Rev. 1Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4525 Rev. 1Alte lucrări speciale de construcții

CAEN 4531 Rev. 1Lucrări de instalații electrice

CAEN 4532 Rev. 1Lucrări de izolații și protecție anticorozivă

CAEN 4533 Rev. 1Lucrări de instalații tehnico-sanitare

CAEN 4534 Rev. 1Alte lucrări de instalații

CAEN 4541 Rev. 1Lucrări de ipsoserie

CAEN 4542 Rev. 1Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4543 Rev. 1Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4544 Rev. 1Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4545 Rev. 1Alte lucrări de finisare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-07Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaSat Făcăieni, Comuna MăneciuCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI