Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TOP CAR INVEST S.R.L.

TOP CAR INVEST S.R.L.

CUI 41014917 · SRL· Municipiul Piteşti· Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

falimentONRC · 2026-09-03

Procedură sau stare de insolvență în registrufalimentVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

TOP CAR INVEST S.R.L. are sediul în Municipiul Piteşti și raportează activitatea comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone). Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Procedură sau stare de insolvență în registruNecesită verificare

faliment

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-0,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 934,1 K lei, față de 943,1 K lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2023, față de 0% în 2022.

Calcul din bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
100/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2023934,1 K lei-0,9% față de anul anterior2020: 290.6762021: 298.9072022: 943.0532023: 934.099
Rezultat net 20230 leiFără an comparabil2020: 02021: 02022: 02023: 0
Angajați 20233+0% față de anul anterior2020: 22021: 32022: 32023: 3
Capitaluri proprii 2023945,5 K lei+110,5% față de anul anterior2020: 118.8362021: 219.6092022: 449.0762023: 945.525
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0472 K943 K2020: 290,7 K lei290,7 K20202021: 298,9 K lei298,9 K20212022: 943,1 K lei943,1 K20222023: 934,1 K lei934,1 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%0,5%1%Mediana sectorului (2023): 0% · n=4672020: 0%0%20202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: 0%0%2023

Cifra de afaceri: -0,9% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2023 comparat cu 2022
Capitaluri proprii945,5 K lei+110,5% față de anul anterior
Datorii260 K lei+20% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri298,9 K lei943,1 K lei934,1 K lei-0,9% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii219,6 K lei449,1 K lei945,5 K lei+110,5% față de anul anterior
Datorii33,5 K lei216,7 K lei260 K lei+20% față de anul anterior
Creanțe49,7 K lei222,4 K lei372,1 K lei+67,3% față de anul anterior
Angajați333+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2023Sector 2023Firma 2022Sector 2022
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=4670%0%n=423
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)78,4%32,8%n=46267,5%32,9%n=414
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)21,6%66,1%n=46232,5%66,8%n=414
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)67,4%23,4%n=46251,2%25,4%n=414
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=4620%0%n=414
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=4350%0%n=397
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,51×1,09×n=5171,5×1,08×n=466
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360143,42 zile27,56 zilen=45884,91 zile27,23 zilen=416
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—63,35 zilen=4460 zile58,88 zilen=403
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați311.366 lei1.499.211 lein=420314.351 lei1.218.206 lein=389

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
934.099
Rezultat net
0
Angajați
3
Datorii
260.048
Active imobilizate
812.690
Active circulante
392.883
Capitaluri proprii
945.525
Venituri totale
1.183.575
Cheltuieli totale
651.722
Stocuri
—
Creanțe
372.143
Casă și conturi la bănci
20.740
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
943.053
Rezultat net
0
Angajați
3
Datorii
216.653
Active imobilizate
340.542
Active circulante
325.187
Capitaluri proprii
449.076
Venituri totale
1.150.491
Cheltuieli totale
909.519
Stocuri
0
Creanțe
222.440
Casă și conturi la bănci
102.747
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
298.907
Rezultat net
0
Angajați
3
Datorii
33.455
Active imobilizate
115.775
Active circulante
137.289
Capitaluri proprii
219.609
Venituri totale
310.807
Cheltuieli totale
207.055
Stocuri
71.462
Creanțe
49.694
Casă și conturi la bănci
16.133
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
290.676
Rezultat net
0
Angajați
2
Datorii
83.207
Active imobilizate
90.172
Active circulante
111.871
Capitaluri proprii
118.836
Venituri totale
290.676
Cheltuieli totale
221.253
Stocuri
100.626
Creanțe
8.424
Casă și conturi la bănci
2.821
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

100/ 100Atenție foarte ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Procedură sau stare de insolvență în registru

faliment

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-08-14. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Obligații fiscale restante publicate

187.613 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-06

Starea verificărilor

ONRCfaliment2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăÎnregistrări publicate2026-10-06
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 4 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Procedură sau stare de insolvență în registru

faliment

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-08-14. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Obligații fiscale restante publicate

187.613 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-06
Stări de insolvențăInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-04-19 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-06 · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat143.233 lei18.595 lei161.828 lei161.828 lei0 lei
Asigurări sociale15.955 lei2.867 lei18.822 lei18.822 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate5.887 lei1.076 lei6.963 lei6.963 lei0 lei

Observație ANAF: Faliment

Proceduri de insolvență publicate

Date interconectate din registrul românesc al insolvenței, verificate automat la 2026-10-06.

Procedura falimentului426/1259/2025 · Tribunalul Specializat Argeş

Deschisă la 15/01/2026

1 dosar de insolvență

426/1259/2025 Tribunalul Specializat Argeş

Deschidere: 15.01.2026

Practician în insolvență: CABINET INDIVIDUAL DE INSOLVENȚĂ DAMIAN IOANA-CRISTINA · oana.cristina.damian@gmail.com

17 publicări în BPI

Subpoena

03/08/2026 · BPI 19 752 din 04/08/2026

Report 179

30/06/2026 · BPI 17 232 din 30/06/2026

Report

24/04/2026 · BPI 10 989 din 28/04/2026

Debt record

20/04/2026 · BPI 10 378 din 21/04/2026

Judgement 244

12/03/2026 · BPI 9 878 din 16/04/2026

Communication

09/04/2026 · BPI 9 878 din 16/04/2026

Other procedural documents - courts/practitioners 73

30/03/2026 · BPI 8 779 din 02/04/2026

Other procedural documents - courts/practitioners

31/03/2026 · BPI 8 779 din 02/04/2026

Debt record 54

18/03/2026 · BPI 7 328 din 18/03/2026

Notification 55

18/03/2026 · BPI 7 328 din 18/03/2026

Report 56

12/03/2026 · BPI 7 328 din 18/03/2026

Subpoena

17/02/2026 · BPI 4 465 din 18/02/2026

Judgement 8

15/01/2026 · BPI 3 696 din 11/02/2026

Communication

09/02/2026 · BPI 3 696 din 11/02/2026

Subpoena

05/02/2026 · BPI 3 438 din 09/02/2026

Report 23

02/02/2026 · BPI 2 898 din 03/02/2026

Notification

19/01/2026 · BPI 1 446 din 20/01/2026

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41014917
Număr de înregistrare
J3/1218/2019
Înmatriculare
19 aprilie 2019
EUID
ROONRC.J3/1218/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
POPA ŞAPCĂ D1 Municipiul Piteşti Argeş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. POPA ŞAPCĂ Piteşti ARGEŞ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 aprilie 2019
Înregistrare fiscală
31 ianuarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar
CII DAMIAN IOANA-CRISTINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TOP CAR INVEST S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.04.2019
Înregistrare fiscală
19 aprilie 2019
Număr registrul comerțului
J03/1218/2019
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, STR. POPA ŞAPCĂ, BL.D1, SC.C, ET.PARTER, AP.1
Strada sediului
Str. Popa Şapcă
Localitatea sediului
Mun. Piteşti
Județul sediului
ARGEŞ
Strada domiciliului fiscal
Str. Popa Şapcă
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Piteşti
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 martie 2022
TVA până la
31 ianuarie 2025
Anulare operată la
4 februarie 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
14 august 2026
Publicarea deciziei
14 august 2026

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 4511 Rev. 2Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

CAEN 4519 Rev. 2Comerț cu alte autovehicule

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4531 Rev. 2Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4532 Rev. 2Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-06Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşMunicipiul PiteştiCAEN 4511
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI