Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TOP COSMETIC BY GINA S.R.L.

TOP COSMETIC BY GINA S.R.L.

CUI 42012230 · SRL· Municipiul Dorohoi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

TOP COSMETIC BY GINA S.R.L. are sediul în Municipiul Dorohoi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+27,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 151,7 K lei, față de 119,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,3%

Marja netă calculată este 0,3% în 2025, față de 0,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+35,8%

Datoriile raportate sunt 19,2 K lei în 2025, față de 14,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025151,7 K lei+27,1% față de anul anterior2020: 12.3452021: 63.6462022: 76.3212023: 107.5822024: 119.3802025: 151.717
Rezultat net 2025486 lei-47,7% față de anul anterior2020: 7712021: 2.1512022: 15.0812023: 10.6482024: 9292025: 486
Angajați 20253+0% față de anul anterior2020: 12021: 22022: 12023: 12024: 32025: 3
Capitaluri proprii 202528,3 K lei+1,7% față de anul anterior2020: 9712021: 3.1222022: 16.2032023: 26.8512024: 27.7802025: 28.266
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate076 K152 K2020: 12,3 K lei12,3 K20202021: 63,6 K lei63,6 K20212022: 76,3 K lei76,3 K20222023: 107,6 K lei107,6 K20232024: 119,4 K lei119,4 K20242025: 151,7 K lei151,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%9,9%19,8%Mediana sectorului (2025): 3,1% · n=91902020: 6,2%6,2%20202021: 3,4%3,4%20212022: 19,8%19,8%20222023: 9,9%9,9%20232024: 0,8%0,8%20242025: 0,3%0,3%2025

Cifra de afaceri: +27,1% față de anul anterior. Marja netă: 0,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii28,3 K lei+1,7% față de anul anterior
Datorii19,2 K lei+35,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri107,6 K lei119,4 K lei151,7 K lei+27,1% față de anul anterior
Rezultat net10,6 K lei929 lei486 lei-47,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii26,9 K lei27,8 K lei28,3 K lei+1,7% față de anul anterior
Datorii9,2 K lei14,1 K lei19,2 K lei+35,8% față de anul anterior
Creanțe30 K lei18,5 K lei1 lei-100% față de anul anterior
Angajați133+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0,3%3,1%n=9.1900,8%1,3%n=13.055
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)59,6%1,3%n=5.33866,3%-3,6%n=7.667
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)40,4%97,2%n=5.33833,7%99,7%n=7.667
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)7,8%29,4%n=5.33812,1%28,9%n=7.667
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)1%2%n=5.3332,2%0%n=7.661
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive1,7%37%n=5.2233,3%34,4%n=7.169
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,28×0,52×n=10.5142,61×0,51×n=14.983
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600 zile10,68 zilen=6.33055,66 zile10,82 zilen=8.309
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360102,52 zile22,52 zilen=5.28749,21 zile25,15 zilen=7.322
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați50.572 lei76.053 lein=5.76339.793 lei63.420 lein=8.593

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
151.717
Rezultat net
486
Angajați
3
Datorii
19.160
Active imobilizate
3.692
Active circulante
43.734
Capitaluri proprii
28.266
Venituri totale
166.904
Cheltuieli totale
165.042
Stocuri
43.204
Creanțe
1
Casă și conturi la bănci
529
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
119.380
Rezultat net
929
Angajați
3
Datorii
14.111
Active imobilizate
5.089
Active circulante
36.802
Capitaluri proprii
27.780
Venituri totale
145.623
Cheltuieli totale
143.498
Stocuri
16.320
Creanțe
18.458
Casă și conturi la bănci
2.024
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
107.582
Rezultat net
10.648
Angajați
1
Datorii
9.203
Active imobilizate
13.725
Active circulante
36.759
Capitaluri proprii
26.851
Venituri totale
124.893
Cheltuieli totale
113.168
Stocuri
—
Creanțe
30.001
Casă și conturi la bănci
6.758
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
14.430
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
76.321
Rezultat net
15.081
Angajați
1
Datorii
2.830
Active imobilizate
31.753
Active circulante
19.021
Capitaluri proprii
16.203
Venituri totale
96.505
Cheltuieli totale
80.658
Stocuri
89
Creanțe
1.622
Casă și conturi la bănci
17.310
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
31.741
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
63.646
Rezultat net
2.151
Angajați
2
Datorii
3.641
Active imobilizate
52.311
Active circulante
6.377
Capitaluri proprii
3.122
Venituri totale
83.830
Cheltuieli totale
81.043
Stocuri
89
Creanțe
1
Casă și conturi la bănci
6.287
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
51.925
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
12.345
Rezultat net
771
Angajați
1
Datorii
7.186
Active imobilizate
72.711
Active circulante
7.555
Capitaluri proprii
971
Venituri totale
53.855
Cheltuieli totale
52.953
Stocuri
3.089
Creanțe
1
Casă și conturi la bănci
4.465
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
72.109
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-12-11 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42012230
Număr de înregistrare
J2019000849074
Înmatriculare
11 decembrie 2019
EUID
ROONRC.J2019000849074
Formă juridică
SRL
Sediu social
DUZILOR 9 I29 Municipiul Dorohoi Botoşani · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str DUZILOR 9 Dorohoi BOTOŞANI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 decembrie 2019
Înregistrare fiscală
6 aprilie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CUSIAC GINA-DANIELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TOP COSMETIC BY GINA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.12.2019
Înregistrare fiscală
11 decembrie 2019
Număr registrul comerțului
J2019000849074
Cod CAEN
9621
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Dorohoi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BOTOŞANI, MUN. DOROHOI, STR. DUZILOR, NR.9, BL.I29, ET.1, AP.26
Cod poștal fiscal
715200
Strada sediului
Str. Duzilor
Numărul sediului
9
Localitatea sediului
Mun. Dorohoi
Județul sediului
BOTOŞANI
Codul poștal al sediului
715200
Strada domiciliului fiscal
Str. Duzilor
Numărul domiciliului fiscal
9
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Dorohoi
Județul domiciliului fiscal
BOTOŞANI
Cod poștal domiciliu fiscal
715200

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4775 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 9621 Rev. 3Activități de coafură și frizerie

CAEN 9622 Rev. 3Activități de tratament și înfrumusețare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BotoşaniMunicipiul DorohoiCAEN 9602
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI