Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TOP DEVIZ CONSTRUCT SRL

TOP DEVIZ CONSTRUCT SRL

CUI 33943670 · SRL· Municipiul Piteşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net nul.

TOP DEVIZ CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Piteşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au scăzut-36%

Datoriile raportate sunt 1,6 K lei în 2025, față de 2,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 1.3112021: 4.8802022: 3.2002023: 02024: 0
Rezultat net 20250 leiNeschimbat față de anul anterior2020: -1.1382021: 3.9492022: 2.4542023: -2542024: 02025: 0
Angajați 20250Neschimbat față de anul anterior2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Capitaluri proprii 20251,2 K lei-22,8% față de anul anterior2020: -4.5862021: -6372022: 1.8182023: 1.5642024: 1.5642025: 1.208
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 K5 K2020: 1,3 K lei1,3 K20202021: 4,9 K lei4,9 K20212022: 3,2 K lei3,2 K20222023: 0 lei020232024: 0 lei02024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-86,8%-2,9%80,9%2020: -86,8%-86,8%20202021: 80,9%80,9%20212022: 76,7%76,7%2022202320242025Reper 2025: mediana sectorului 9,1% · n=21.873

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20241,6 K lei
20251,2 K lei

Datorii raportate

20242,5 K lei
20251,6 K lei

Disponibilități bănești

2024264 lei
20252,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei0 lei—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net-254 lei0 lei0 leiNeschimbat față de anul anterior
Capitaluri proprii1,6 K lei1,6 K lei1,2 K lei-22,8% față de anul anterior
Datorii2,5 K lei2,5 K lei1,6 K lei-36% față de anul anterior
Creanțe3,5 K lei3,5 K lei200 lei-94,3% față de anul anterior
Angajați000Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Rezultat / active (A+B)0%0%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=18.775) · 2024: 2% (n=27.231)

Rezultat / capitaluri proprii0%0%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 19,6% (n=21.049) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)43%38,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,2% (n=18.786) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)57%61,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,5% (n=18.786) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate10,4%7,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,4% (n=18.786) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale1,57×1,51×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=30.383) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
0
Datorii
1.599
Active imobilizate
291
Active circulante
2.516
Capitaluri proprii
1.208
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
0
Creanțe
200
Casă și conturi la bănci
2.316
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
0
Angajați
0
Datorii
2.499
Active imobilizate
291
Active circulante
3.772
Capitaluri proprii
1.564
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
0
Stocuri
0
Creanțe
3.508
Casă și conturi la bănci
264
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-254
Angajați
0
Datorii
2.499
Active imobilizate
291
Active circulante
3.772
Capitaluri proprii
1.564
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
254
Stocuri
0
Creanțe
3.508
Casă și conturi la bănci
264
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.200
Rezultat net
2.454
Angajați
0
Datorii
6.799
Active imobilizate
291
Active circulante
8.326
Capitaluri proprii
1.818
Venituri totale
3.200
Cheltuieli totale
650
Stocuri
0
Creanțe
3.508
Casă și conturi la bănci
4.818
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.880
Rezultat net
3.949
Angajați
0
Datorii
7.169
Active imobilizate
291
Active circulante
6.241
Capitaluri proprii
-637
Venituri totale
4.880
Cheltuieli totale
785
Stocuri
0
Creanțe
5.908
Casă și conturi la bănci
333
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.311
Rezultat net
-1.138
Angajați
0
Datorii
6.749
Active imobilizate
291
Active circulante
1.872
Capitaluri proprii
-4.586
Venituri totale
1.311
Cheltuieli totale
2.409
Stocuri
0
Creanțe
1.700
Casă și conturi la bănci
172
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2025-10-30; reactivare la 2026-01-28. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2026-01-28

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-18

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2025-10-30; reactivare la 2026-01-28. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2026-01-28
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-01-07 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-17–2026-10-18 · verificat 2026-10-18.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
33943670
Număr de înregistrare
J2015000019035
Înmatriculare
7 ianuarie 2015
EUID
ROONRC.J2015000019035
Formă juridică
SRL
Sediu social
EGALITĂŢII 13A Municipiul Piteşti Argeş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str EGALITĂŢII 13A Piteşti ARGEŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 ianuarie 2015
Înregistrare fiscală
21 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
KARAKAŞ FLORENTINA-VICUŢA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TOP DEVIZ CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.01.2015
Înregistrare fiscală
7 ianuarie 2015
Număr registrul comerțului
J2015000019035
Cod CAEN
1071
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, STR. EGALITĂŢII, NR.13A, LA CABINET DE AVOCAT GHINEŢ CRISTINA
Strada sediului
Str. Egalităţii
Numărul sediului
13A
Localitatea sediului
Mun. Piteşti
Județul sediului
ARGEŞ
Detalii sediu
la Cabinet de Avocat Ghineţ Cristina
Strada domiciliului fiscal
Str. Egalităţii
Numărul domiciliului fiscal
13A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Piteşti
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Detalii domiciliu fiscal
la Cabinet de Avocat Ghineţ Cristina

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
5 februarie 2026
Perioada 2: TVA de la
13 mai 2016
Perioada 2: TVA până la
31 octombrie 2022
Perioada 2: Anulare operată la
1 noiembrie 2022
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
30 octombrie 2025
Reactivare
28 ianuarie 2026
Publicarea deciziei
30 octombrie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 1071 Rev. 3Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CAEN 1072 Rev. 3Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie

CAEN 4636 Rev. 3Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase

CAEN 4724 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase

CAEN 4725 Rev. 3Comerț cu amănuntul al băuturilor

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-18Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşMunicipiul PiteştiCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI