Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TOP FRAMES SRL

TOP FRAMES SRL

CUI 13740132 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

TOP FRAMES SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-21,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 834,9 K lei, față de 1,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut29%

Marja netă calculată este 29% în 2025, față de 16,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+32,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025834,9 K lei-21,1% față de anul anterior2020: 872.3462022: 1.043.8662023: 897.6702024: 1.058.4852025: 834.931
Rezultat net 2025242,3 K lei+38,2% față de anul anterior2020: 339.9662022: 282.6662023: 352.5262024: 175.3902025: 242.345
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 42022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 20251,2 mil. lei+24,8% față de anul anterior2020: 340.2132022: 531.0902023: 883.6152024: 978.5702025: 1.220.915
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0529 K1 mil.2020: 872,3 K lei872,3 K20202022: 1 mil. lei1 mil.20222023: 897,7 K lei897,7 K20232024: 1,1 mil. lei1,1 mil.20242025: 834,9 K lei834,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%19,6%39,3%2020: 39%39%20202022: 27,1%27,1%20222023: 39,3%39,3%20232024: 16,6%16,6%20242025: 29%29%2025Reper 2025: mediana sectorului 10,6% · n=7.959

Cifra de afaceri: -21,1% față de anul anterior.Marjă netă 29% · +12,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024978,6 K lei
20251,2 mil. lei

Datorii raportate

2024519,1 K lei
2025563,4 K lei

Disponibilități bănești

2024117,1 K lei
202580,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri897,7 K lei1,1 mil. lei834,9 K lei-21,1% față de anul anterior
Rezultat net352,5 K lei175,4 K lei242,3 K lei+38,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii883,6 K lei978,6 K lei1,2 mil. lei+24,8% față de anul anterior
Datorii473,6 K lei519,1 K lei563,4 K lei+8,5% față de anul anterior
Creanțe819,3 K lei864,1 K lei1,1 mil. lei+32,3% față de anul anterior
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă29%16,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 10,6% (n=7.959) · 2024: 8,5% (n=8.145)

Rezultat / active (A+B)13,6%11,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 11,4% (n=6.018) · 2024: 8,4% (n=6.039)

Rezultat / capitaluri proprii19,8%17,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 49,8% (n=6.873) · 2024: 36,6% (n=6.922)

Vânzări per angajat417.466 lei529.243 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 164.761 lei (n=6.316) · 2024: 144.651 lei (n=6.671)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)68,4%65,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 41,3% (n=6.020) · 2024: 45,2% (n=6.042)

Datorii / active (A+B)31,6%34,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 57,2% (n=6.020) · 2024: 53,5% (n=6.042)

Ponderea activelor imobilizate31,4%33,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,7% (n=6.020) · 2024: 15,1% (n=6.042)

Active circulante / datorii totale2,17×1,92×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,3× (n=9.169) · 2024: 1,42× (n=9.294)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări492,8 zile293,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 60,4 zile (n=7.251) · 2024: 57,1 zile (n=7.310)

Stocuri în zile de vânzări—5,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 20 zile (n=4.470) · 2024: 20,5 zile (n=4.474)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
834.931
Rezultat net
242.345
Angajați
2
Datorii
563.431
Active imobilizate
560.575
Active circulante
1.223.771
Capitaluri proprii
1.220.915
Venituri totale
838.719
Cheltuieli totale
578.937
Stocuri
—
Creanțe
1.143.003
Casă și conturi la bănci
80.768
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.058.485
Rezultat net
175.390
Angajați
2
Datorii
519.075
Active imobilizate
500.244
Active circulante
997.401
Capitaluri proprii
978.570
Venituri totale
1.058.496
Cheltuieli totale
855.566
Stocuri
16.221
Creanțe
864.065
Casă și conturi la bănci
117.115
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
897.670
Rezultat net
352.526
Angajați
2
Datorii
473.553
Active imobilizate
507.565
Active circulante
849.603
Capitaluri proprii
883.615
Venituri totale
897.742
Cheltuieli totale
536.239
Stocuri
—
Creanțe
819.267
Casă și conturi la bănci
30.336
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.043.866
Rezultat net
282.666
Angajați
2
Datorii
461.949
Active imobilizate
582.777
Active circulante
410.262
Capitaluri proprii
531.090
Venituri totale
1.047.690
Cheltuieli totale
754.547
Stocuri
—
Creanțe
383.160
Casă și conturi la bănci
27.102
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
872.346
Rezultat net
339.966
Angajați
4
Datorii
521.661
Active imobilizate
410.447
Active circulante
451.427
Capitaluri proprii
340.213
Venituri totale
872.355
Cheltuieli totale
524.191
Stocuri
—
Creanțe
339.599
Casă și conturi la bănci
111.828
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-16Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2001-03-01 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-01–2026-10-02 · verificat 2026-10-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

66 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
13740132
Număr de înregistrare
J40/2224/2001
Înmatriculare
1 martie 2001
EUID
ROONRC.J40/2224/2001
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. Pironas Ion 19 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. Pironas Ion 19 BUCURESTI MUNICIPIUL BUCUREŞTI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
1 martie 2001
Înregistrare fiscală
2 iunie 2026
Telefon
0212509202 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ANDREI CRISTINA-MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TOP FRAMES SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 01.03.2001
Înregistrare fiscală
1 martie 2001
Număr registrul comerțului
J2001002224401
Cod CAEN
4322
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0212509202 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR. PIRONAS ION, NR.19
Strada sediului
Str. 7 Noiembrie
Numărul sediului
19
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Str. 7 Noiembrie
Numărul domiciliului fiscal
19
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 martie 2001
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (66) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Liceul Teoretic Jean Monnet21 din 66 înregistrări (31,8%) · Vezi relația

COLEGIUL TEHNIC DE AERONAUTICA "HENRI COANDA"20 din 66 înregistrări (30,3%) · Vezi relația

Colegiul Tehnic Mecanic Grivita7 din 66 înregistrări (10,6%) · Vezi relația

Colegiul Tehnic Media5 din 66 înregistrări (7,6%) · Vezi relația

SCOALA GIMNAZIALA "ELENA VACARESCU"3 din 66 înregistrări (4,5%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de reparare si de intretinere a incalzirii centrale (Rev.2)18 din 66 înregistrări (27,3%) · Vezi selecția

Diverse servicii de intretinere si de reparare (Rev.2)14 din 66 înregistrări (21,2%) · Vezi selecția

Lucrari de instalare de gaz (Rev.2)7 din 66 înregistrări (10,6%) · Vezi selecția

Hidranti de incendiu (Rev.2)6 din 66 înregistrări (9,1%) · Vezi selecția

Servicii de intretinere preventiva (Rev.2)6 din 66 înregistrări (9,1%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

16 iunie 2026Achiziție directă

servici reparare si intretinere hidranti

Autoritate: Liceul Teoretic Jean Monnet

CPV 44482200-4 — Hidranti de incendiu (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44482200-4

Vezi detaliile atribuirii →
20.400 leiValoare publicată
2 iunie 2026Achiziție directă

Servicii instalatii gaze naturale

Autoritate: Colegiul Tehnic Mecanic Grivita

CPV 50800000-3 — Diverse servicii de intretinere si de reparare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50800000-3

Vezi detaliile atribuirii →
6.100 leiValoare publicată
18 mai 2026Achiziție directă

Servicii de mentenanta sisteme de detectie si alarmare la incendiu

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA "ELENA VACARESCU"

CPV 50610000-4 — Servicii de reparare si de intretinere a echipamentului de securitate (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50610000-4

Vezi detaliile atribuirii →
21.600 leiValoare publicată
15 mai 2026Achiziție directă

servicii de reparare si de intretinere a incalzirii centrale

Autoritate: Liceul Teoretic Jean Monnet

CPV 50720000-8 — Servicii de reparare si de intretinere a incalzirii centrale (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50720000-8

Vezi detaliile atribuirii →
50.750 leiValoare publicată
7 mai 2026Achiziție directă

Instalatie incalzire centrala

Autoritate: COLEGIUL TEHNIC DE AERONAUTICA "HENRI COANDA"

CPV 50720000-8 — Servicii de reparare si de intretinere a incalzirii centrale (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50720000-8

Vezi detaliile atribuirii →
21.500 leiValoare publicată
7 mai 2026Achiziție directă

Servicii intretinere instalatie gaze naturale

Autoritate: COLEGIUL TEHNIC DE AERONAUTICA "HENRI COANDA"

CPV 50800000-3 — Diverse servicii de intretinere si de reparare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50800000-3

Vezi detaliile atribuirii →
4.500 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

28 activități autorizate

CAEN 0812 Rev. 2Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului

CAEN 2363 Rev. 2Fabricarea betonului

CAEN 2433 Rev. 2Producția de profile obținute la rece

CAEN 2511 Rev. 2Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 2512 Rev. 2Fabricarea de uși și ferestre din metal

CAEN 3311 Rev. 2Repararea articolelor fabricate din metal

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4212 Rev. 2Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane

CAEN 4213 Rev. 2Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 5520 Rev. 2Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5590 Rev. 2Alte servicii de cazare

CAEN 7111 Rev. 2Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 2Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8020 Rev. 2Activități de servicii privind sistemele de securizare

CAEN 9524 Rev. 2Repararea mobilei și a furniturilor casnice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2Strada Pironas IonCAEN 4322
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI