Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TOP GSM ACCESORII S.R.L.

TOP GSM ACCESORII S.R.L.

CUI 40920343 · SRL· Sat Izvoarele, Comuna Izvoarele

dizolvareONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatădizolvareVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

TOP GSM ACCESORII S.R.L. are sediul în Sat Izvoarele, Comuna Izvoarele. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-80,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 34,5 K lei, față de 179,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-262,6%

Marja netă calculată este -262,6% în 2025, față de -6,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202534,5 K lei-80,8% față de anul anterior2020: 259.7252021: 293.8302022: 294.6452023: 287.2552024: 179.2202025: 34.495
Rezultat net 2025-90,6 K lei-646,6% față de anul anterior2020: 113.1922021: 122.6072022: 127.2142023: 102.6622024: -12.1342025: -90.598
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025170 lei-99,8% față de anul anterior2020: 113.4322021: 236.0392022: 127.4542023: 102.9032024: 90.7682025: 170
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0147 K295 K2020: 259,7 K lei259,7 K20202021: 293,8 K lei293,8 K20212022: 294,6 K lei294,6 K20222023: 287,3 K lei287,3 K20232024: 179,2 K lei179,2 K20242025: 34,5 K lei34,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-262,6%-109,5%43,6%Mediana sectorului (2025): 1,8% · n=4042020: 43,6%43,6%20202021: 41,7%41,7%20212022: 43,2%43,2%20222023: 35,7%35,7%20232024: -6,8%-6,8%20242025: -262,6%-262,6%2025

Cifra de afaceri: -80,8% față de anul anterior. Marja netă: -262,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii170 lei-99,8% față de anul anterior
Datorii100 lei-99,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri287,3 K lei179,2 K lei34,5 K lei-80,8% față de anul anterior
Rezultat net102,7 K lei-12,1 K lei-90,6 K lei-646,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii102,9 K lei90,8 K lei170 lei-99,8% față de anul anterior
Datorii12,8 K lei12,4 K lei100 lei-99,2% față de anul anterior
Creanțe50 lei10,4 K lei—Fără an comparabil
Angajați221-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-262,6%1,8%n=404-6,8%3,2%n=601
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)—21,4%n=23488%36,6%n=336
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)—74,5%n=23412%59,9%n=336
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)—11%n=2346,5%10,3%n=336
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)—1,2%n=233-11,8%2,9%n=336
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-53.292,9%15,4%n=304-13,4%20,2%n=441
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,7×1,07×n=4677,78×1,25×n=658
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—10,36 zilen=32620,86 zile12,25 zilen=465
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—69,1 zilen=336127,33 zile73,51 zilen=479
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați34.495 lei143.888 lein=26289.610 lei129.616 lein=397

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
34.495
Rezultat net
-90.598
Angajați
1
Datorii
100
Active imobilizate
—
Active circulante
270
Capitaluri proprii
170
Venituri totale
34.496
Cheltuieli totale
124.749
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
270
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
179.220
Rezultat net
-12.134
Angajați
2
Datorii
12.403
Active imobilizate
6.714
Active circulante
96.457
Capitaluri proprii
90.768
Venituri totale
179.220
Cheltuieli totale
189.760
Stocuri
63.389
Creanțe
10.384
Casă și conturi la bănci
22.684
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
287.255
Rezultat net
102.662
Angajați
2
Datorii
12.750
Active imobilizate
13.987
Active circulante
101.666
Capitaluri proprii
102.903
Venituri totale
287.255
Cheltuieli totale
182.091
Stocuri
67.879
Creanțe
50
Casă și conturi la bănci
33.737
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
294.645
Rezultat net
127.214
Angajați
2
Datorii
63.727
Active imobilizate
2.640
Active circulante
188.541
Capitaluri proprii
127.454
Venituri totale
295.335
Cheltuieli totale
165.226
Stocuri
54.624
Creanțe
115.196
Casă și conturi la bănci
18.721
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
293.830
Rezultat net
122.607
Angajați
2
Datorii
11.114
Active imobilizate
2.640
Active circulante
241.727
Capitaluri proprii
236.039
Venituri totale
293.945
Cheltuieli totale
169.249
Stocuri
47.611
Creanțe
432
Casă și conturi la bănci
193.684
Cheltuieli în avans
2.786
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
259.725
Rezultat net
113.192
Angajați
2
Datorii
6.186
Active imobilizate
—
Active circulante
119.618
Capitaluri proprii
113.432
Venituri totale
259.961
Cheltuieli totale
145.098
Stocuri
37.360
Creanțe
52
Casă și conturi la bănci
82.206
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 81% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCdizolvare2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-06
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 81% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-04-04 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-06 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-06.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40920343
Număr de înregistrare
J34/383/2019
Înmatriculare
4 aprilie 2019
EUID
ROONRC.J34/383/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
Sat Izvoarele, Comuna Izvoarele Teleorman
Adresă fiscală
Izvoarele TELEORMAN
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 aprilie 2019
Înregistrare fiscală
27 octombrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BUCUREȘTEANU GEORGE IONUȚ
administrator
BĂLŢAT IONUŢ-NICUŞOR

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TOP GSM ACCESORII S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 15.09.2026
Înregistrare fiscală
4 aprilie 2019
Număr registrul comerțului
J34/383/2019
Cod CAEN
9512
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Zimnicea

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TELEORMAN, SAT IZVOARELE COM. IZVOARELE
Cod poștal fiscal
147165
Localitatea sediului
Sat Izvoarele Com. Izvoarele
Județul sediului
TELEORMAN
Codul poștal al sediului
147165
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Izvoarele Com. Izvoarele
Județul domiciliului fiscal
TELEORMAN
Cod poștal domiciliu fiscal
147165

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4741 Rev. 2Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate

CAEN 4742 Rev. 2Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate

CAEN 4743 Rev. 2Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 9512 Rev. 2Repararea echipamentelor de comunicații

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-06Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TeleormanSat Izvoarele, Comuna IzvoareleCAEN 9512
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI