Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TOP SRL

TOP SRL

CUI 2158490 · SRL· Municipiul Târgu Jiu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

TOP SRL are sediul în Municipiul Târgu Jiu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,1 mil. leiFără an comparabil2020: 1.052.2082021: 1.318.4212022: 1.498.9932023: 1.632.2232024: 2.698.6792025: 2.071.119
Rezultat net 2025190,9 K leiFără an comparabil2020: -117.1002021: 62.8382022: 39.2292023: 179.5442024: 269.1972025: 190.862
Angajați 20252Fără an comparabil2020: 22021: 12022: 12023: 12024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025663,1 K leiFără an comparabil2020: 321.4322021: 384.7652022: 423.5002023: 603.0442024: 872.2412025: 663.103
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.3 mil.2020: 1,1 mil. lei1,1 mil.20202021: 1,3 mil. lei1,3 mil.20212022: 1,5 mil. lei1,5 mil.20222023: 1,6 mil. lei1,6 mil.20232024: 2,7 mil. lei2,7 mil.20242025: 2,1 mil. lei2,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-11,1%-0,1%11%2020: -11,1%-11,1%20202021: 4,8%4,8%20212022: 2,6%2,6%20222023: 11%11%20232024: 10%10%20242025: 9,2%9,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,2% · n=375

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2025663,1 K lei

Datorii raportate

20251,4 mil. lei

Disponibilități bănești

202560,9 K lei

Capital de lucru net

2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,6 mil. lei2,7 mil. lei2,1 mil. leiFără an comparabil
Rezultat net179,5 K lei269,2 K lei190,9 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii603 K lei872,2 K lei663,1 K leiFără an comparabil
Datorii1,6 mil. lei1,3 mil. lei1,4 mil. leiFără an comparabil
Creanțe15,3 K lei68,6 K lei35,4 K leiFără an comparabil
Angajați122Fără an comparabil

Indicatori financiari · comparație

2025

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator2025
Marjă netă9,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,2% (n=375)

Rezultat / active (A+B)9,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4,4% (n=342)

Rezultat / capitaluri proprii28,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 11,7% (n=327)

Vânzări per angajat1.035.560 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 466.742 lei (n=309)

Capital și îndatorare

Indicator2025
Capitaluri proprii / active (A+B)32,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 43,5% (n=344)

Datorii / active (A+B)67,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 55,8% (n=344)

Ponderea activelor imobilizate30,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,1% (n=344)

Active circulante / datorii totale1,03×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,17× (n=429)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator2025
Creanțe în zile de vânzări6,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 18,6 zile (n=337)

Stocuri în zile de vânzări230,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 105,7 zile (n=359)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.071.119
Rezultat net
190.862
Angajați
2
Datorii
1.378.057
Active imobilizate
621.472
Active circulante
1.423.701
Capitaluri proprii
663.103
Venituri totale
2.141.290
Cheltuieli totale
1.911.273
Stocuri
1.327.336
Creanțe
35.419
Casă și conturi la bănci
60.946
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
4.013
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
70.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.698.679
Rezultat net
269.197
Angajați
2
Datorii
1.322.588
Active imobilizate
283.165
Active circulante
1.978.601
Capitaluri proprii
872.241
Venituri totale
2.662.632
Cheltuieli totale
2.339.160
Stocuri
1.682.219
Creanțe
68.644
Casă și conturi la bănci
227.738
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
66.937
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
70.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.632.223
Rezultat net
179.544
Angajați
1
Datorii
1.561.787
Active imobilizate
309.982
Active circulante
1.877.596
Capitaluri proprii
603.044
Venituri totale
1.648.955
Cheltuieli totale
1.438.062
Stocuri
1.840.871
Creanțe
15.288
Casă și conturi la bănci
21.437
Cheltuieli în avans
19.244
Venituri în avans
41.991
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
70.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.498.993
Rezultat net
39.229
Angajați
1
Datorii
1.759.406
Active imobilizate
345.421
Active circulante
1.836.804
Capitaluri proprii
423.500
Venituri totale
1.497.363
Cheltuieli totale
1.450.367
Stocuri
1.811.654
Creanțe
8.660
Casă și conturi la bănci
16.490
Cheltuieli în avans
681
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
70.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.318.421
Rezultat net
62.838
Angajați
1
Datorii
1.793.709
Active imobilizate
382.174
Active circulante
1.796.300
Capitaluri proprii
384.765
Venituri totale
1.319.940
Cheltuieli totale
1.244.804
Stocuri
1.745.364
Creanțe
34.153
Casă și conturi la bănci
16.783
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
70.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.052.208
Rezultat net
-117.100
Angajați
2
Datorii
1.738.500
Active imobilizate
282.786
Active circulante
1.730.456
Capitaluri proprii
321.432
Venituri totale
1.052.441
Cheltuieli totale
1.164.823
Stocuri
1.636.233
Creanțe
83.039
Casă și conturi la bănci
11.184
Cheltuieli în avans
46.690
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
70.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeRezultat posibil incomplet2026-10-09

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-28 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Rezultatul poate fi incomplet din cauza limitei serviciului. · 2021-10-08–2026-10-09 · verificat 2026-10-09.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
2158490
Număr de înregistrare
J18/691/1991
Înmatriculare
25 iulie 1991
EUID
ROONRC.J18/691/1991
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. ROMÂNIA MUNCITOARE 34 Municipiul Târgu Jiu Gorj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ROMÂNIA MUNCITOARE 34 Târgu Jiu GORJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
18 iulie 2018
Telefon
215355

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VÎLCEANU SEPTIMIU-GABRIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TOP SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.11.1992
Înregistrare fiscală
28 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J18/691/1991
Cod CAEN
4719
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Gorj

Contact și adrese

Telefon
0253215355 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GORJ, MUN. TÂRGU JIU, STR. ROMÂNIA MUNCITOARE, NR.34
Cod poștal fiscal
210127
Strada sediului
Str. România Muncitoare
Numărul sediului
34
Localitatea sediului
Mun. Târgu Jiu
Județul sediului
GORJ
Codul poștal al sediului
210127
Strada domiciliului fiscal
Str. România Muncitoare
Numărul domiciliului fiscal
34
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgu Jiu
Județul domiciliului fiscal
GORJ
Cod poștal domiciliu fiscal
210127

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 1994
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4511 Rev. 1Demolarea construcțiilor, terasamente și organizare de șantiere

CAEN 4522 Rev. 1Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4525 Rev. 1Alte lucrări speciale de construcții

CAEN 4532 Rev. 1Lucrări de izolații și protecție anticorozivă

CAEN 4541 Rev. 1Lucrări de ipsoserie

CAEN 4543 Rev. 1Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4544 Rev. 1Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-09Rezultat posibil incomplet
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GorjMunicipiul Târgu JiuStrada România MuncitoareCAEN 4719
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI