Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TOP TRUCK PARTS S.R.L.

TOP TRUCK PARTS S.R.L.

CUI 43855304 · SRL· Oraş Popeşti Leordeni· Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

TOP TRUCK PARTS S.R.L. are sediul în Oraş Popeşti Leordeni și raportează activitatea comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-99,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 500 lei, față de 87,4 K lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a coborât-362,8%

Marja netă calculată este -362,8% în 2023, față de 18,4% în 2022.

Calcul din bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2023500 lei-99,4% față de anul anterior2021: 132.1132022: 87.4032023: 500
Rezultat net 2023-1,8 K leiTrecere pe pierdere2021: 22.6362022: 16.0562023: -1.814
Angajați 2023—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202314,5 K lei-11,1% față de anul anterior2021: 22.8362022: 16.2962023: 14.482
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2023 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate066 K132 K2021: 132,1 K lei132,1 K20212022: 87,4 K lei87,4 K20222023: 500 lei5002023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-362,8%-172,2%18,4%2021: 17,1%17,1%20212022: 18,4%18,4%20222023: -362,8%-362,8%2023Reper 2023: mediana sectorului 3,7% · n=4.863

Cifra de afaceri: -99,4% față de anul anterior.Marjă netă -362,8% · -381,2 pp față de 2022

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202216,3 K lei
202314,5 K lei

Datorii raportate

2022158 lei
20230 lei

Disponibilități bănești

202215,2 K lei
202314 K lei

Capital de lucru net

2022—
2023—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2023: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri132,1 K lei87,4 K lei500 lei-99,4% față de anul anterior
Rezultat net22,6 K lei16,1 K lei-1,8 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii22,8 K lei16,3 K lei14,5 K lei-11,1% față de anul anterior
Datorii5 K lei158 lei0 lei-100% față de anul anterior
Creanțe690 lei—500 leiFără an comparabil
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2023 / 2022

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20232022
Marjă netă-362,8%18,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2023: 3,7% (n=4.863) · 2022: 4,7% (n=4.517)

Rezultat / capitaluri proprii-12,5%98,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 23,3% (n=3.906) · 2022: 28,5% (n=3.665)

Capital și îndatorare

Indicator20232022
Active circulante / datorii totale—102,92×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2023: 1,12× (n=5.617) · 2022: 1,13× (n=5.229)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20232022
Creanțe în zile de vânzări360 zile—
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2023: 19,9 zile (n=4.273) · 2022: 20 zile (n=3.895)

Stocuri în zile de vânzări—4,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2023: 84 zile (n=4.537) · 2022: 91,9 zile (n=4.216)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
500
Rezultat net
-1.814
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
14.482
Capitaluri proprii
14.482
Venituri totale
558
Cheltuieli totale
2.372
Stocuri
—
Creanțe
500
Casă și conturi la bănci
13.982
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
87.403
Rezultat net
16.056
Angajați
—
Datorii
158
Active imobilizate
—
Active circulante
16.262
Capitaluri proprii
16.296
Venituri totale
87.423
Cheltuieli totale
68.744
Stocuri
1.070
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
15.192
Cheltuieli în avans
192
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
132.113
Rezultat net
22.636
Angajați
—
Datorii
4.954
Active imobilizate
—
Active circulante
27.766
Capitaluri proprii
22.836
Venituri totale
132.113
Cheltuieli totale
105.592
Stocuri
909
Creanțe
690
Casă și conturi la bănci
26.167
Cheltuieli în avans
24
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 99% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-25

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 99% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-24–2026-10-25 · verificat 2026-10-25.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43855304
Număr de înregistrare
J23/1433/2021
Înmatriculare
4 martie 2021
EUID
ROONRC.J23/1433/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
AMURGULUI 26 2 Oraş Popeşti Leordeni Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BORŢA MIHAI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TOP TRUCK PARTS S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 08.05.2024
Înregistrare fiscală
5 martie 2021
Număr registrul comerțului
J23/1433/2021
Cod CAEN
4532
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, ORŞ. POPEŞTI-LEORDENI, STR. AMURGULUI, NR.26, BL.2, SC.A, ET.2, AP.20
Cod poștal fiscal
77160
Strada sediului
Str. Amurgului
Numărul sediului
26
Localitatea sediului
Orş. Popeşti-Leordeni
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77160
Strada domiciliului fiscal
Str. Amurgului
Numărul domiciliului fiscal
26
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Popeşti-Leordeni
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77160

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4531 Rev. 2Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4532 Rev. 2Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4614 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-25Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovOraş Popeşti LeordeniCAEN 4532
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI