Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TOPMARKA SRL

TOPMARKA SRL

CUI 18040040 · SRL· Municipiul Braşov

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

TOPMARKA SRL are sediul în Municipiul Braşov. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-2,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 120,2 K lei, față de 122,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât22,4%

Marja netă calculată este 22,4% în 2025, față de 274,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-76,4%

Datoriile raportate sunt 5,1 K lei în 2025, față de 21,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025120,2 K lei-2,2% față de anul anterior2020: 110.8342021: 112.3652022: 115.8392023: 115.7422024: 122.9422025: 120.217
Rezultat net 202526,9 K lei-92% față de anul anterior2020: 47.7802021: 39.5722022: 45.5162023: 27.9902024: 336.9852025: 26.909
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 22024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025368,2 K lei-41,7% față de anul anterior2020: 294.2242021: 333.7962022: 348.8122023: 376.8022024: 631.1962025: 368.238
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate061 K123 K2020: 110,8 K lei110,8 K20202021: 112,4 K lei112,4 K20212022: 115,8 K lei115,8 K20222023: 115,7 K lei115,7 K20232024: 122,9 K lei122,9 K20242025: 120,2 K lei120,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%137,1%274,1%2020: 43,1%43,1%20202021: 35,2%35,2%20212022: 39,3%39,3%20222023: 24,2%24,2%20232024: 274,1%274,1%20242025: 22,4%22,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 24,4% · n=1.253

Cifra de afaceri: -2,2% față de anul anterior.Marjă netă 22,4% · -251,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024631,2 K lei
2025368,2 K lei

Datorii raportate

202421,6 K lei
20255,1 K lei

Disponibilități bănești

2024172 K lei
2025194,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri115,7 K lei122,9 K lei120,2 K lei-2,2% față de anul anterior
Rezultat net28 K lei337 K lei26,9 K lei-92% față de anul anterior
Capitaluri proprii376,8 K lei631,2 K lei368,2 K lei-41,7% față de anul anterior
Datorii9,5 K lei21,6 K lei5,1 K lei-76,4% față de anul anterior
Creanțe178,4 K lei480,5 K lei178,6 K lei-62,8% față de anul anterior
Angajați211Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă22,4%274,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 24,4% (n=1.253) · 2024: 26,1% (n=1.316)

Rezultat / capitaluri proprii7,3%53,4%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 23,9% (n=1.274) · 2024: 20,8% (n=1.379)

Vânzări per angajat120.217 lei122.942 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 239.032 lei (n=1.032) · 2024: 218.833 lei (n=1.110)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale72,98×30,17×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,52× (n=1.522) · 2024: 1,83× (n=1.648)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări534,9 zile1.407 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 351,5 zile (n=1.184) · 2024: 336,2 zile (n=1.237)

Stocuri în zile de vânzări—0,9 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 49,5 zile (n=957) · 2024: 51,5 zile (n=1.007)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
120.217
Rezultat net
26.909
Angajați
1
Datorii
5.116
Active imobilizate
—
Active circulante
373.354
Capitaluri proprii
368.238
Venituri totale
120.217
Cheltuieli totale
92.226
Stocuri
—
Creanțe
178.621
Casă și conturi la bănci
194.733
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
280.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
122.942
Rezultat net
336.985
Angajați
1
Datorii
21.636
Active imobilizate
—
Active circulante
652.832
Capitaluri proprii
631.196
Venituri totale
603.223
Cheltuieli totale
248.497
Stocuri
303
Creanțe
480.500
Casă și conturi la bănci
172.029
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
280.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
115.742
Rezultat net
27.990
Angajați
2
Datorii
9.492
Active imobilizate
153.680
Active circulante
232.614
Capitaluri proprii
376.802
Venituri totale
115.742
Cheltuieli totale
86.745
Stocuri
1.103
Creanțe
178.403
Casă și conturi la bănci
53.108
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
280.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
115.839
Rezultat net
45.516
Angajați
1
Datorii
19.649
Active imobilizate
153.680
Active circulante
214.781
Capitaluri proprii
348.812
Venituri totale
115.839
Cheltuieli totale
69.206
Stocuri
1.103
Creanțe
193.293
Casă și conturi la bănci
20.385
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
280.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
112.365
Rezultat net
39.572
Angajați
1
Datorii
16.703
Active imobilizate
153.680
Active circulante
196.819
Capitaluri proprii
333.796
Venituri totale
112.365
Cheltuieli totale
71.938
Stocuri
1.104
Creanțe
194.020
Casă și conturi la bănci
1.695
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
280.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
110.834
Rezultat net
47.780
Angajați
1
Datorii
65.249
Active imobilizate
153.680
Active circulante
205.793
Capitaluri proprii
294.224
Venituri totale
112.684
Cheltuieli totale
64.126
Stocuri
1.241
Creanțe
199.633
Casă și conturi la bănci
4.919
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-06

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-07-29 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-05–2026-10-06 · verificat 2026-10-06.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18040040
Număr de înregistrare
J2005002511088
Înmatriculare
13 octombrie 2005
EUID
ROONRC.J2005002511088
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. Mihai Viteazu 44 63 Municipiul Braşov Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. Mihai Viteazu 44 Braşov BRAŞOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
29 iulie 2015
Înregistrare fiscală
7 august 2025
Telefon
0368429564 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MICLESCU ELENA
administrator
NECULA VICTORIŢA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TOPMARKA SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 29.07.2015
Înregistrare fiscală
14 octombrie 2005
Număr registrul comerțului
J2005002511088
Cod CAEN
6492
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Contact și adrese

Telefon
0745364848 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. MIHAI VITEAZUL, NR.44, BL.63, SC.B, AP.2
Cod poștal fiscal
500187
Strada sediului
Str. Mihai Viteazul
Numărul sediului
44
Localitatea sediului
Mun. Braşov
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
500187
Strada domiciliului fiscal
Str. Mihai Viteazul
Numărul domiciliului fiscal
44
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Braşov
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
500187

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 4671 Rev. 3Comerț cu ridicata al autovehiculelor

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4753 Rev. 3Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4763 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive

CAEN 4764 Rev. 3Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor

CAEN 4777 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 6492 Rev. 3Alte activități de creditare

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 9521 Rev. 3Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic

CAEN 9522 Rev. 3Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină

CAEN 9525 Rev. 3Repararea și întreținerea ceasurilor și a bijuteriilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-06Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovMunicipiul BraşovStrada Mihai ViteazuCAEN 6492
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI