Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TORQUE XTREME SRL

TORQUE XTREME SRL

CUI 19003695 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

TORQUE XTREME SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au crescut+2,4%

Datoriile raportate sunt 774,1 K lei în 2025, față de 756,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 319.1072021: 257.4692022: 102.4272023: 249.7132024: 35.610
Rezultat net 2025-258,1 K leiPierdere majorată cu 8,4 K%2020: 12.5262021: 83.4652022: -88.2312023: -3.7052024: -3.0522025: -258.128
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 12021: 12022: 12023: 1
Capitaluri proprii 2025-611,3 K leiDeficit de capital majorat cu 73,2%2020: -341.1012021: -266.9222022: -345.8672023: -349.5722024: -352.9452025: -611.343
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0160 K319 K2020: 319,1 K lei319,1 K20202021: 257,5 K lei257,5 K20212022: 102,4 K lei102,4 K20222023: 249,7 K lei249,7 K20232024: 35,6 K lei35,6 K2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-86,1%-26,9%32,4%2020: 3,9%3,9%20202021: 32,4%32,4%20212022: -86,1%-86,1%20222023: -1,5%-1,5%20232024: -8,6%-8,6%20242025Reper 2025: mediana sectorului 7,1% · n=465

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-352,9 K lei
2025-611,3 K lei

Datorii raportate

2024756,1 K lei
2025774,1 K lei

Disponibilități bănești

202411,5 K lei
20259,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri249,7 K lei35,6 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net-3,7 K lei-3,1 K lei-258,1 K leiPierdere majorată cu 8,4 K%
Capitaluri proprii-349,6 K lei-352,9 K lei-611,3 K leiDeficit de capital majorat cu 73,2%
Datorii755,8 K lei756,1 K lei774,1 K lei+2,4% față de anul anterior
Creanțe108,3 K lei110,4 K lei115,4 K lei+4,5% față de anul anterior
Angajați1——Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă—-8,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 7,1% (n=465) · 2024: 7,6% (n=468)

Rezultat / active (A+B)-158,6%-0,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0% (n=518) · 2024: 0,1% (n=506)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-375,6%-87,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 7,6% (n=518) · 2024: 17,3% (n=506)

Datorii / active (A+B)475,6%187,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 72,8% (n=518) · 2024: 65% (n=506)

Ponderea activelor imobilizate0,7%0,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 55,2% (n=518) · 2024: 63,5% (n=506)

Active circulante / datorii totale0,21×0,53×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,65× (n=701) · 2024: 0,54× (n=657)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări—1.116,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 92 zile (n=430) · 2024: 85,2 zile (n=434)

Stocuri în zile de vânzări—2.811,3 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 27,3 zile (n=225) · 2024: 21,6 zile (n=225)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-258.128
Angajați
—
Datorii
774.107
Active imobilizate
1.066
Active circulante
161.698
Capitaluri proprii
-611.343
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
258.128
Stocuri
36.453
Creanțe
115.390
Casă și conturi la bănci
9.855
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
35.610
Rezultat net
-3.052
Angajați
—
Datorii
756.101
Active imobilizate
3.198
Active circulante
399.958
Capitaluri proprii
-352.945
Venituri totale
35.610
Cheltuieli totale
38.662
Stocuri
278.082
Creanțe
110.404
Casă și conturi la bănci
11.472
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
249.713
Rezultat net
-3.705
Angajați
1
Datorii
755.831
Active imobilizate
5.331
Active circulante
400.928
Capitaluri proprii
-349.572
Venituri totale
249.713
Cheltuieli totale
250.802
Stocuri
241.104
Creanțe
108.262
Casă și conturi la bănci
51.562
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
102.427
Rezultat net
-88.231
Angajați
1
Datorii
875.829
Active imobilizate
7.463
Active circulante
522.499
Capitaluri proprii
-345.867
Venituri totale
102.427
Cheltuieli totale
189.634
Stocuri
379.006
Creanțe
134.882
Casă și conturi la bănci
8.611
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
257.469
Rezultat net
83.465
Angajați
1
Datorii
602.557
Active imobilizate
—
Active circulante
335.635
Capitaluri proprii
-266.922
Venituri totale
259.002
Cheltuieli totale
171.674
Stocuri
230.637
Creanțe
97.887
Casă și conturi la bănci
7.111
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
319.107
Rezultat net
12.526
Angajați
1
Datorii
537.668
Active imobilizate
—
Active circulante
196.567
Capitaluri proprii
-341.101
Venituri totale
319.241
Cheltuieli totale
303.734
Stocuri
123.935
Creanțe
68.513
Casă și conturi la bănci
4.119
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-07

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2006-09-08 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-06–2026-10-07 · verificat 2026-10-07.

Dosar 55202/299/20262026-09-15 · Judecătoria SECTORUL1BUCURESTI · Pârât

cerere de valoare redusă 414,65 LEI · Fond

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
19003695
Număr de înregistrare
J40/14352/2006
Înmatriculare
8 septembrie 2006
EUID
ROONRC.J40/14352/2006
Formă juridică
SRL
Sediu social
HRISOVULUI 20 11 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. HRISOVULUI 20 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
8 septembrie 2006
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026
Telefon
0723544347 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BRADU ALEXANDRU - VALERIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TORQUE XTREME SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 08.09.2006
Înregistrare fiscală
8 septembrie 2006
Număr registrul comerțului
J40/14352/2006
Cod CAEN
7739
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. HRISOVULUI, NR.20, CAMERA 1, BL.11, SC.B, ET.3, AP.32
Cod poștal fiscal
13162
Strada sediului
Str. Hrisovului
Numărul sediului
20
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
13162
Detalii sediu
CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Hrisovului
Numărul domiciliului fiscal
20
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
13162
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
1 martie 2013
Perioada 2: TVA de la
11 septembrie 2006
Perioada 2: TVA până la
31 iulie 2012
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 martie 2013
Actualizare TVA la încasare
11 aprilie 2013
Publicare TVA la încasare
12 aprilie 2013
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4511 Rev. 2Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

CAEN 4519 Rev. 2Comerț cu alte autovehicule

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4531 Rev. 2Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4532 Rev. 2Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4540 Rev. 2Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-07Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 7739
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI