Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TOTAL BUSINESS LAND DIGITAL S.R.L.

TOTAL BUSINESS LAND DIGITAL S.R.L.

CUI 40278546 · SRL· Municipiul Alba Iulia

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

TOTAL BUSINESS LAND DIGITAL S.R.L. are sediul în Municipiul Alba Iulia. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+6,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,4 K lei, față de 1,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut59,6%

Marja netă calculată este 59,6% în 2025, față de 47,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+0%

Datoriile raportate sunt 204,1 K lei în 2025, față de 204,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,4 K lei+6,2% față de anul anterior2020: 3322021: 8912022: 1.1022023: 9192024: 1.3562025: 1.440
Rezultat net 2025858 lei+32,4% față de anul anterior2020: -50.2102021: -142.0502022: -5.2092023: 4752024: 6482025: 858
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 12021: 12022: 1
Capitaluri proprii 2025-199,3 K lei+0,4% față de anul anterior2020: -54.0402021: -196.0902022: -201.2992023: -200.8232024: -200.1762025: -199.318
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate07201 K2020: 332 lei33220202021: 891 lei89120212022: 1,1 K lei1,1 K20222023: 919 lei91920232024: 1,4 K lei1,4 K20242025: 1,4 K lei1,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-15.942,8%-7.941,6%59,6%Mediana sectorului (2025): 58,4% · n=140732020: -15.123,5%-15.123,5%20202021: -15.942,8%-15.942,8%20212022: -472,7%-472,7%20222023: 51,7%51,7%20232024: 47,8%47,8%20242025: 59,6%59,6%2025

Cifra de afaceri: +6,2% față de anul anterior. Marja netă: 59,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-199,3 K lei+0,4% față de anul anterior
Datorii204,1 K lei+0% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri919 lei1,4 K lei1,4 K lei+6,2% față de anul anterior
Rezultat net475 lei648 lei858 lei+32,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii-200,8 K lei-200,2 K lei-199,3 K lei+0,4% față de anul anterior
Datorii204,1 K lei204,1 K lei204,1 K lei+0% față de anul anterior
Creanțe149 lei185 lei177 lei-4,3% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri59,6%58,4%n=14.07347,8%64%n=21.759
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,02×3,2×n=16.5210,02×4,16×n=25.029
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36044,25 zile190,38 zilen=13.55149,12 zile179,46 zilen=20.525

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.440
Rezultat net
858
Angajați
—
Datorii
204.145
Active imobilizate
—
Active circulante
4.827
Capitaluri proprii
-199.318
Venituri totale
1.442
Cheltuieli totale
420
Stocuri
—
Creanțe
177
Casă și conturi la bănci
4.650
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.356
Rezultat net
648
Angajați
—
Datorii
204.111
Active imobilizate
—
Active circulante
3.935
Capitaluri proprii
-200.176
Venituri totale
1.357
Cheltuieli totale
585
Stocuri
—
Creanțe
185
Casă și conturi la bănci
3.750
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
919
Rezultat net
475
Angajați
—
Datorii
204.126
Active imobilizate
—
Active circulante
3.303
Capitaluri proprii
-200.823
Venituri totale
922
Cheltuieli totale
356
Stocuri
—
Creanțe
149
Casă și conturi la bănci
3.154
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.102
Rezultat net
-5.209
Angajați
1
Datorii
204.119
Active imobilizate
—
Active circulante
2.820
Capitaluri proprii
-201.299
Venituri totale
1.104
Cheltuieli totale
6.281
Stocuri
—
Creanțe
149
Casă și conturi la bănci
2.671
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
891
Rezultat net
-142.050
Angajați
1
Datorii
216.013
Active imobilizate
—
Active circulante
19.923
Capitaluri proprii
-196.090
Venituri totale
891
Cheltuieli totale
142.931
Stocuri
—
Creanțe
149
Casă și conturi la bănci
19.774
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
332
Rezultat net
-50.210
Angajați
1
Datorii
65.802
Active imobilizate
—
Active circulante
11.762
Capitaluri proprii
-54.040
Venituri totale
332
Cheltuieli totale
50.539
Stocuri
—
Creanțe
572
Casă și conturi la bănci
11.190
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-06-03Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-12-10 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

3 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40278546
Număr de înregistrare
J1/1320/2018
Înmatriculare
10 decembrie 2018
EUID
ROONRC.J1/1320/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
CETĂŢII 14 Municipiul Alba Iulia Alba · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. CETĂŢII 14 Alba Iulia ALBA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 decembrie 2018
Înregistrare fiscală
30 martie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MARIN CEZAR ILIE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TOTAL BUSINESS LAND DIGITAL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.12.2018
Înregistrare fiscală
10 decembrie 2018
Număr registrul comerțului
J01/1320/2018
Cod CAEN
6201
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Alba

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ALBA, MUN. ALBA IULIA, STR. CETĂŢII, NR.14
Cod poștal fiscal
510205
Strada sediului
Str. Cetăţii
Numărul sediului
14
Localitatea sediului
Mun. Alba Iulia
Județul sediului
ALBA
Codul poștal al sediului
510205
Strada domiciliului fiscal
Str. Cetăţii
Numărul domiciliului fiscal
14
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Alba Iulia
Județul domiciliului fiscal
ALBA
Cod poștal domiciliu fiscal
510205

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (3) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Comuna Lupsa3 din 3 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Diverse pachete software si sisteme informatice (Rev.2)3 din 3 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

3 iunie 2026Achiziție directă

Aplicatia registre.ro

Autoritate: Comuna Lupsa

CPV 48900000-7 — Diverse pachete software si sisteme informatice (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 48900000-7

Vezi detaliile atribuirii →
1.050 leiValoare publicată
31 martie 2025Achiziție directă

Servicii de registru electronic - Aplicatia Registre.ro

Autoritate: Comuna Lupsa

CPV 48900000-7 — Diverse pachete software si sisteme informatice (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 48900000-7

Vezi detaliile atribuirii →
1.188 leiValoare publicată
29 martie 2024Achiziție directă

Servicii de registru electronic - Aplicatia Registre.ro

Autoritate: Comuna Lupsa

CPV 48900000-7 — Diverse pachete software si sisteme informatice (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 48900000-7

Vezi detaliile atribuirii →
1.080 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 3320 Rev. 2Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

CAEN 4741 Rev. 2Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate

CAEN 5829 Rev. 2Activități de editare a altor produse software

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6203 Rev. 2Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 6399 Rev. 2Alte activități de servicii informaționale n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AlbaMunicipiul Alba IuliaCAEN 6201
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI