Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TOTAL FOREST CONSTRUCT SRL

TOTAL FOREST CONSTRUCT SRL

CUI 30023154 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

TOTAL FOREST CONSTRUCT SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-0,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,4 mil. lei, față de 1,4 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut2,1%

Marja netă calculată este 2,1% în 2025, față de -0,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+38,3%

Datoriile raportate sunt 121 K lei în 2025, față de 87,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,4 mil. lei-0,8% față de anul anterior2020: 1.714.0232021: 2.978.7652022: 2.859.7462023: 2.201.3342024: 1.430.5142025: 1.418.705
Rezultat net 202529,2 K leiTrecere pe profit2020: 38.5072021: 305.4492022: 101.9672023: -36.7002024: -3.5642025: 29.194
Angajați 20252-33,3% față de anul anterior2020: 42021: 32022: 42023: 42024: 32025: 2
Capitaluri proprii 2025211,3 K lei-27,1% față de anul anterior2020: 399.0682021: 704.5172022: 438.0632023: 379.2882024: 289.8542025: 211.270
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.3 mil.2020: 1,7 mil. lei1,7 mil.20202021: 3 mil. lei3 mil.20212022: 2,9 mil. lei2,9 mil.20222023: 2,2 mil. lei2,2 mil.20232024: 1,4 mil. lei1,4 mil.20242025: 1,4 mil. lei1,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1,7%4,3%10,3%2020: 2,2%2,2%20202021: 10,3%10,3%20212022: 3,6%3,6%20222023: -1,7%-1,7%20232024: -0,2%-0,2%20242025: 2,1%2,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,8% · n=2.839

Cifra de afaceri: -0,8% față de anul anterior.Marjă netă 2,1% · +2,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024289,9 K lei
2025211,3 K lei

Datorii raportate

202487,5 K lei
2025121 K lei

Disponibilități bănești

202444 K lei
202533,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,2 mil. lei1,4 mil. lei1,4 mil. lei-0,8% față de anul anterior
Rezultat net-36,7 K lei-3,6 K lei29,2 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii379,3 K lei289,9 K lei211,3 K lei-27,1% față de anul anterior
Datorii111,5 K lei87,5 K lei121 K lei+38,3% față de anul anterior
Creanțe229,2 K lei179,8 K lei124,7 K lei-30,6% față de anul anterior
Angajați432-33,3% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă2,1%-0,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,8% (n=2.839) · 2024: 2,9% (n=4.670)

Rezultat / active (A+B)8,8%-0,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,4% (n=2.614) · 2024: 1,8% (n=4.162)

Rezultat / capitaluri proprii13,8%-1,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 11% (n=2.532) · 2024: 12,3% (n=4.124)

Vânzări per angajat709.353 lei476.838 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 378.099 lei (n=2.130) · 2024: 360.449 lei (n=3.666)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)63,6%77,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 26,4% (n=2.616) · 2024: 31,6% (n=4.166)

Datorii / active (A+B)36,4%23,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 73,2% (n=2.616) · 2024: 67,7% (n=4.166)

Ponderea activelor imobilizate1,1%0%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,2% (n=2.616) · 2024: 14,4% (n=4.166)

Active circulante / datorii totale2,71×4,29×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,02× (n=3.707) · 2024: 1,09× (n=5.854)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări31,6 zile45,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 44,7 zile (n=2.664) · 2024: 41,2 zile (n=4.341)

Stocuri în zile de vânzări43,1 zile38,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 98,6 zile (n=2.540) · 2024: 88,1 zile (n=4.126)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.418.705
Rezultat net
29.194
Angajați
2
Datorii
120.962
Active imobilizate
3.576
Active circulante
328.355
Capitaluri proprii
211.270
Venituri totale
1.419.769
Cheltuieli totale
1.383.992
Stocuri
169.735
Creanțe
124.726
Casă și conturi la bănci
33.894
Cheltuieli în avans
301
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.430.514
Rezultat net
-3.564
Angajați
3
Datorii
87.495
Active imobilizate
0
Active circulante
375.636
Capitaluri proprii
289.854
Venituri totale
1.430.515
Cheltuieli totale
1.433.698
Stocuri
151.801
Creanțe
179.802
Casă și conturi la bănci
44.033
Cheltuieli în avans
1.713
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.201.334
Rezultat net
-36.700
Angajați
4
Datorii
111.463
Active imobilizate
1.623
Active circulante
486.842
Capitaluri proprii
379.288
Venituri totale
2.208.696
Cheltuieli totale
2.226.019
Stocuri
192.671
Creanțe
229.221
Casă și conturi la bănci
64.950
Cheltuieli în avans
2.286
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.859.746
Rezultat net
101.967
Angajați
4
Datorii
573.578
Active imobilizate
7.703
Active circulante
999.344
Capitaluri proprii
438.063
Venituri totale
2.860.184
Cheltuieli totale
2.730.187
Stocuri
452.606
Creanțe
188.269
Casă și conturi la bănci
358.469
Cheltuieli în avans
4.594
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.978.765
Rezultat net
305.449
Angajați
3
Datorii
86.935
Active imobilizate
17.554
Active circulante
769.465
Capitaluri proprii
704.517
Venituri totale
2.978.894
Cheltuieli totale
2.648.446
Stocuri
437.209
Creanțe
106.184
Casă și conturi la bănci
226.072
Cheltuieli în avans
4.433
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.714.023
Rezultat net
38.507
Angajați
4
Datorii
33.563
Active imobilizate
39.080
Active circulante
393.053
Capitaluri proprii
399.068
Venituri totale
1.714.023
Cheltuieli totale
1.659.361
Stocuri
251.023
Creanțe
92.092
Casă și conturi la bănci
49.938
Cheltuieli în avans
498
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-16

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-04-03 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-3111.209 lei5.212 lei4.065 lei191 lei1.741 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-15–2026-10-16 · verificat 2026-10-16.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
30023154
Număr de înregistrare
J2012003848406
Înmatriculare
3 aprilie 2012
EUID
ROONRC.J2012003848406
Formă juridică
SRL
Sediu social
LUNCŞOAREI 1 52 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti
Adresă fiscală
Str LUNCŞOAREI 1 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
3 aprilie 2012
Înregistrare fiscală
3 aprilie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ANDREI MĂDĂLINA MARIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TOTAL FOREST CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 03.04.2012
Înregistrare fiscală
3 aprilie 2012
Număr registrul comerțului
J2012003848406
Cod CAEN
4683
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR LUNCŞOAREI, NR.1, BL.52, SC.A, ET.10, AP.42
Strada sediului
Str LUNCŞOAREI
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Str LUNCŞOAREI
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
31 august 2012
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 5225 Rev. 3Activități de servicii logistice pentru transporturi

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-16Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 4673
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI