Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TOTAL PREST INVEST S.R.L.

TOTAL PREST INVEST S.R.L.

CUI 43696594 · SRL· Municipiul Slatina

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

TOTAL PREST INVEST S.R.L. are sediul în Municipiul Slatina. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+4,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 231,7 K lei, față de 221,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut2,1%

Marja netă calculată este 2,1% în 2025, față de -12,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-31,3%

Datoriile raportate sunt 32,9 K lei în 2025, față de 47,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025231,7 K lei+4,5% față de anul anterior2021: 246.1582022: 352.4592023: 265.9252024: 221.6952025: 231.719
Rezultat net 20254,9 K lei+118,1% față de anul anterior2021: 172.4152022: 35.0182023: 8.7012024: -26.9552025: 4.866
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025194,2 K lei+2,6% față de anul anterior2021: 172.6152022: 207.6332023: 216.3342024: 189.3782025: 194.244
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0176 K352 K2021: 246,2 K lei246,2 K20212022: 352,5 K lei352,5 K20222023: 265,9 K lei265,9 K20232024: 221,7 K lei221,7 K20242025: 231,7 K lei231,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-12,2%28,9%70%Mediana sectorului (2025): 9,1% · n=218732021: 70%70%20212022: 9,9%9,9%20222023: 3,3%3,3%20232024: -12,2%-12,2%20242025: 2,1%2,1%2025

Cifra de afaceri: +4,5% față de anul anterior. Marja netă: 2,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii194,2 K lei+2,6% față de anul anterior
Datorii32,9 K lei-31,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri265,9 K lei221,7 K lei231,7 K lei+4,5% față de anul anterior
Rezultat net8,7 K lei-27 K lei4,9 K lei+118,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii216,3 K lei189,4 K lei194,2 K lei+2,6% față de anul anterior
Datorii35,5 K lei47,9 K lei32,9 K lei-31,3% față de anul anterior
Creanțe6,5 K lei69,1 K lei40,9 K lei-40,8% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri2,1%9,1%n=21.873-12,2%8,4%n=33.726
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)115,9%34,2%n=18.786106,6%36,9%n=27.247
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)19,7%64,5%n=18.78627%61,3%n=27.247
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)2,8%20,4%n=18.78617,7%19,4%n=27.247
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)2,9%2,2%n=18.775-15,2%2%n=27.231
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive2,5%19,6%n=21.049-14,2%24,6%n=31.114
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii4,94×1,04×n=30.3833,05×1,12×n=44.266
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36063,58 zile95,63 zilen=19.903112,19 zile92,22 zilen=29.935
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360125,81 zile21,06 zilen=11.57271,09 zile20,51 zilen=16.724
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați231.719 lei146.488 lein=18.342221.695 lei126.637 lein=29.144

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
231.719
Rezultat net
4.866
Angajați
1
Datorii
32.937
Active imobilizate
4.709
Active circulante
162.818
Capitaluri proprii
194.244
Venituri totale
233.649
Cheltuieli totale
227.509
Stocuri
80.977
Creanțe
40.926
Casă și conturi la bănci
40.915
Cheltuieli în avans
59.654
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
221.695
Rezultat net
-26.955
Angajați
1
Datorii
47.910
Active imobilizate
31.426
Active circulante
146.208
Capitaluri proprii
189.378
Venituri totale
221.695
Cheltuieli totale
246.609
Stocuri
43.780
Creanțe
69.090
Casă și conturi la bănci
33.338
Cheltuieli în avans
59.654
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
265.925
Rezultat net
8.701
Angajați
1
Datorii
35.457
Active imobilizate
41.780
Active circulante
157.683
Capitaluri proprii
216.334
Venituri totale
265.925
Cheltuieli totale
255.204
Stocuri
94.484
Creanțe
6.543
Casă și conturi la bănci
56.656
Cheltuieli în avans
52.328
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
352.459
Rezultat net
35.018
Angajați
1
Datorii
26.483
Active imobilizate
74.117
Active circulante
152.528
Capitaluri proprii
207.633
Venituri totale
352.459
Cheltuieli totale
310.798
Stocuri
87.609
Creanțe
5.999
Casă și conturi la bănci
58.920
Cheltuieli în avans
7.471
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
246.158
Rezultat net
172.415
Angajați
—
Datorii
112.265
Active imobilizate
2.307
Active circulante
275.102
Capitaluri proprii
172.615
Venituri totale
246.158
Cheltuieli totale
66.358
Stocuri
232.662
Creanțe
-10
Casă și conturi la bănci
42.450
Cheltuieli în avans
7.471
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-01-15Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-02-09 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

2 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43696594
Număr de înregistrare
J28/130/2021
Înmatriculare
9 februarie 2021
EUID
ROONRC.J28/130/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
ACADEMICIAN PETRE S. AURELIAN 24A Municipiul Slatina Olt
Adresă fiscală
Str. ACADEMICIAN PETRE S. AURELIAN 24A Slatina OLT
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 februarie 2021
Înregistrare fiscală
4 august 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DICU FLORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TOTAL PREST INVEST S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.02.2021
Înregistrare fiscală
9 februarie 2021
Număr registrul comerțului
J28/130/2021
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Olt

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. OLT, MUN. SLATINA, STR. ACADEMICIAN PETRE S. AURELIAN, NR.24A
Cod poștal fiscal
230025
Strada sediului
Str. Academician Petre S. Aurelian
Numărul sediului
24A
Localitatea sediului
Mun. Slatina
Județul sediului
OLT
Codul poștal al sediului
230025
Strada domiciliului fiscal
Str. Academician Petre S. Aurelian
Numărul domiciliului fiscal
24A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Slatina
Județul domiciliului fiscal
OLT
Cod poștal domiciliu fiscal
230025

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 martie 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (2) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

INSPECTORATUL PENTRU SITUATII DE URGENTA "MATEI BASARAB" AL JUDETULUI OLT1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi relația

COMUNA ORLEA1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Usi de garaj (Rev.2)1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

15 ianuarie 2026Achiziție directă

Achizitie reparatie usi garaj cf ADV1512687

Autoritate: INSPECTORATUL PENTRU SITUATII DE URGENTA "MATEI BASARAB" AL JUDETULUI OLT

CPV 45453000-7 — Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453000-7

Vezi detaliile atribuirii →
3.000 leiValoare publicată
21 martie 2024Achiziție directă

44221240-9 Usi de garaj (Rev.2)

Autoritate: COMUNA ORLEA

CPV 44221240-9 — Usi de garaj (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44221240-9

Vezi detaliile atribuirii →
20.250 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

19 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

CAEN 4754 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 9511 Rev. 2Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

CAEN 9512 Rev. 2Repararea echipamentelor de comunicații

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul OltMunicipiul SlatinaCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI