Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TP MILENIUM SRL

TP MILENIUM SRL

CUI 24577643 · SRL· Municipiul Craiova

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

TP MILENIUM SRL are sediul în Municipiul Craiova. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+51,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 246,3 K lei, față de 162,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât2,1%

Marja netă calculată este 2,1% în 2025, față de 6,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-10,1%

Datoriile raportate sunt 180,2 K lei în 2025, față de 200,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025246,3 K lei+51,9% față de anul anterior2020: 60.0742021: 58.9802022: 69.0602023: 88.8452024: 162.1702025: 246.280
Rezultat net 20255,2 K lei-48,5% față de anul anterior2020: 19.3842021: 36.1782022: 44.7842023: 5.7762024: 10.0442025: 5.170
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 202532 K lei-54,9% față de anul anterior2020: 73.8182021: 55.8022022: 81.1132023: 60.8142024: 70.8582025: 31.970
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0123 K246 K2020: 60,1 K lei60,1 K20202021: 59 K lei59 K20212022: 69,1 K lei69,1 K20222023: 88,8 K lei88,8 K20232024: 162,2 K lei162,2 K20242025: 246,3 K lei246,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%32,4%64,8%2020: 32,3%32,3%20202021: 61,3%61,3%20212022: 64,8%64,8%20222023: 6,5%6,5%20232024: 6,2%6,2%20242025: 2,1%2,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 29,1% · n=14.702

Cifra de afaceri: +51,9% față de anul anterior.Marjă netă 2,1% · -4,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202470,9 K lei
202532 K lei

Datorii raportate

2024200,4 K lei
2025180,2 K lei

Disponibilități bănești

202457,8 K lei
202567,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri88,8 K lei162,2 K lei246,3 K lei+51,9% față de anul anterior
Rezultat net5,8 K lei10 K lei5,2 K lei-48,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii60,8 K lei70,9 K lei32 K lei-54,9% față de anul anterior
Datorii311 K lei200,4 K lei180,2 K lei-10,1% față de anul anterior
Creanțe215,2 K lei6,3 K lei3,9 K lei-37,6% față de anul anterior
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă2,1%6,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 29,1% (n=14.702) · 2024: 28,5% (n=14.767)

Rezultat / active (A+B)1,6%2,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 23,8% (n=12.570) · 2024: 23,6% (n=12.554)

Rezultat / capitaluri proprii16,2%14,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 78,2% (n=14.544) · 2024: 56,7% (n=14.689)

Vânzări per angajat123.140 lei81.085 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 202.575 lei (n=11.350) · 2024: 186.032 lei (n=11.605)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)9,9%16,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 56% (n=12.573) · 2024: 63,8% (n=12.557)

Datorii / active (A+B)55,7%47,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 42,1% (n=12.573) · 2024: 34,3% (n=12.557)

Ponderea activelor imobilizate77,8%84,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 18,8% (n=12.573) · 2024: 17,5% (n=12.557)

Active circulante / datorii totale0,4×0,32×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,79× (n=16.939) · 2024: 2,13× (n=16.988)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări5,7 zile13,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 117,7 zile (n=13.837) · 2024: 94,2 zile (n=13.714)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
246.280
Rezultat net
5.170
Angajați
2
Datorii
180.208
Active imobilizate
251.954
Active circulante
71.728
Capitaluri proprii
31.970
Venituri totale
299.398
Cheltuieli totale
281.983
Stocuri
—
Creanțe
3.909
Casă și conturi la bănci
67.819
Cheltuieli în avans
2.042
Venituri în avans
113.546
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
162.170
Rezultat net
10.044
Angajați
2
Datorii
200.351
Active imobilizate
358.229
Active circulante
64.051
Capitaluri proprii
70.858
Venituri totale
282.476
Cheltuieli totale
259.580
Stocuri
—
Creanțe
6.267
Casă și conturi la bănci
57.784
Cheltuieli în avans
7.290
Venituri în avans
158.361
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
88.845
Rezultat net
5.776
Angajați
2
Datorii
311.039
Active imobilizate
277.570
Active circulante
291.436
Capitaluri proprii
60.814
Venituri totale
110.371
Cheltuieli totale
103.813
Stocuri
—
Creanțe
215.226
Casă și conturi la bănci
76.210
Cheltuieli în avans
1.423
Venituri în avans
198.576
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
69.060
Rezultat net
44.784
Angajați
1
Datorii
25.057
Active imobilizate
—
Active circulante
105.772
Capitaluri proprii
81.113
Venituri totale
69.062
Cheltuieli totale
22.844
Stocuri
—
Creanțe
712
Casă și conturi la bănci
105.060
Cheltuieli în avans
398
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
58.980
Rezultat net
36.178
Angajați
1
Datorii
36.021
Active imobilizate
—
Active circulante
91.823
Capitaluri proprii
55.802
Venituri totale
58.984
Cheltuieli totale
21.827
Stocuri
—
Creanțe
524
Casă și conturi la bănci
91.299
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
60.074
Rezultat net
19.384
Angajați
1
Datorii
173.939
Active imobilizate
—
Active circulante
247.757
Capitaluri proprii
73.818
Venituri totale
60.077
Cheltuieli totale
39.446
Stocuri
—
Creanțe
524
Casă și conturi la bănci
247.233
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-03-19Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-10-09 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

6 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
24577643
Număr de înregistrare
J2008001974162
Înmatriculare
9 octombrie 2008
EUID
ROONRC.J2008001974162
Formă juridică
SRL
Sediu social
1 MAI 1A Municipiul Craiova Dolj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Bld 1 MAI 1A Craiova DOLJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 octombrie 2008
Înregistrare fiscală
4 februarie 2026
Telefon
0351401551 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BOTEA LILIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TP MILENIUM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.10.2008
Înregistrare fiscală
9 octombrie 2008
Număr registrul comerțului
J2008001974162
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj

Contact și adrese

Telefon
0351401551 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, BLD. 1 MAI, NR.1A
Strada sediului
Bld. 1 Mai
Numărul sediului
1A
Localitatea sediului
Mun. Craiova
Județul sediului
DOLJ
Strada domiciliului fiscal
Bld. 1 Mai
Numărul domiciliului fiscal
1A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Craiova
Județul domiciliului fiscal
DOLJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (6) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA MACESU DE JOS3 din 6 înregistrări (50%) · Vezi relația

COMUNA MOTATEI2 din 6 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

PRIMARIA COMUNEI PODARI1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de topografie (Rev.2)6 din 6 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

19 martie 2026Achiziție directă

Servicii de topografie

Autoritate: COMUNA MOTATEI

CPV 71351810-4 — Servicii de topografie (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71351810-4

Vezi detaliile atribuirii →
4.000 leiValoare publicată
23 ianuarie 2026Achiziție directă

Servicii de asistenta tehnica de topografie si fond funciar, analiza planurilor tarlalelor.

Autoritate: COMUNA MACESU DE JOS

CPV 71351810-4 — Servicii de topografie (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71351810-4

Vezi detaliile atribuirii →
30.000 leiValoare publicată
19 martie 2025Achiziție directă

Servicii de topografie

Autoritate: COMUNA MOTATEI

CPV 71351810-4 — Servicii de topografie (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71351810-4

Vezi detaliile atribuirii →
4.000 leiValoare publicată
30 ianuarie 2025Achiziție directă

Servicii de asistenta tehnica de topografie si fond funciar

Autoritate: COMUNA MACESU DE JOS

CPV 71351810-4 — Servicii de topografie (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71351810-4

Vezi detaliile atribuirii →
30.000 leiValoare publicată
1 februarie 2024Achiziție directă

Servicii de asistenta tehnica de topografie de fond funciar si analiza planurilor tarlalelor

Autoritate: COMUNA MACESU DE JOS

CPV 71351810-4 — Servicii de topografie (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71351810-4

Vezi detaliile atribuirii →
30.000 leiValoare publicată
5 ianuarie 2024Achiziție directă

Servicii de topografie

Autoritate: PRIMARIA COMUNEI PODARI

CPV 71351810-4 — Servicii de topografie (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71351810-4

Vezi detaliile atribuirii →
48.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

16 activități autorizate

CAEN 4360 Rev. 3Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 7111 Rev. 3Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7413 Rev. 3Activități de design de interior

CAEN 7414 Rev. 3Alte activități de design specializat

CAEN 7420 Rev. 3Activități fotografice

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

CAEN 9510 Rev. 3Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DoljMunicipiul CraiovaCAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI