Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TPM REAL ESTATE CONSULTANCY S.R.L.

TPM REAL ESTATE CONSULTANCY S.R.L.

CUI 43495213 · SRL· Bucureşti Sectorul 2· Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2026-01-15. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

TPM REAL ESTATE CONSULTANCY S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 2 și raportează activitatea administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2026-01-15. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a crescut+66,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2022 este 521,3 K lei, față de 312,6 K lei în 2021.

Bilanț 2022
Marja netă a coborât32,8%

Marja netă calculată este 32,8% în 2022, față de 61,7% în 2021.

Calcul din bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2022521,3 K lei+66,8% față de anul anterior2021: 312.5902022: 521.302
Rezultat net 2022171 K lei-11,4% față de anul anterior2020: -612021: 192.9112022: 171.005
Angajați 20226+100% față de anul anterior2021: 32022: 6
Capitaluri proprii 2022175,1 K lei-9,7% față de anul anterior2020: 9392021: 193.8502022: 175.097
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0261 K521 K—20202021: 312,6 K lei312,6 K20212022: 521,3 K lei521,3 K2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%30,9%61,7%Mediana sectorului (2022): 45,7% · n=202420202021: 61,7%61,7%20212022: 32,8%32,8%2022

Cifra de afaceri: +66,8% față de anul anterior. Marja netă: 32,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2022 comparat cu 2021
Capitaluri proprii175,1 K lei-9,7% față de anul anterior
Datorii100,5 K lei+275% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212022Ultima variație
Cifră de afaceri—312,6 K lei521,3 K lei+66,8% față de anul anterior
Rezultat net-61 lei192,9 K lei171 K lei-11,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii939 lei193,9 K lei175,1 K lei-9,7% față de anul anterior
Datorii2,7 K lei26,8 K lei100,5 K lei+275% față de anul anterior
Creanțe490 lei210,8 K lei181,7 K lei-13,8% față de anul anterior
Angajați—36+100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2022Sector 2022Firma 2021Sector 2021
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri32,8%45,7%n=2.02461,7%47%n=1.787
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)—71,2%n=1.37188,5%79,5%n=1.272
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)—28,1%n=1.37112,2%20,4%n=1.272
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)—12,4%n=1.3710%11,8%n=1.272
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)—36,1%n=1.37188,1%28,4%n=1.272
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive97,7%91,6%n=1.98999,5%59,9%n=1.781
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,69×3,58×n=2.2838,18×5,3×n=2.035
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360125,47 zile99,9 zilen=1.761242,79 zile56,7 zilen=1.473
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—2,4 zilen=5400 zile2,42 zilen=519
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați86.884 lei119.121 lein=1.446104.197 lei109.518 lein=1.110

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
521.302
Rezultat net
171.005
Angajați
6
Datorii
100.466
Active imobilizate
—
Active circulante
269.786
Capitaluri proprii
175.097
Venituri totale
521.303
Cheltuieli totale
345.867
Stocuri
—
Creanțe
181.692
Casă și conturi la bănci
88.094
Cheltuieli în avans
5.777
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
312.590
Rezultat net
192.911
Angajați
3
Datorii
26.790
Active imobilizate
0
Active circulante
219.072
Capitaluri proprii
193.850
Venituri totale
313.275
Cheltuieli totale
117.544
Stocuri
0
Creanțe
210.813
Casă și conturi la bănci
8.259
Cheltuieli în avans
1.568
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-61
Angajați
—
Datorii
2.683
Active imobilizate
—
Active circulante
1.490
Capitaluri proprii
939
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
61
Stocuri
—
Creanțe
490
Casă și conturi la bănci
1.000
Cheltuieli în avans
2.132
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-01-15. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-01-15. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-12-24 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43495213
Număr de înregistrare
J40/17904/2020
Înmatriculare
24 decembrie 2020
EUID
ROONRC.J40/17904/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
MORARILOR 2B Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Şos. MORARILOR 2B Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
24 decembrie 2020
Înregistrare fiscală
20 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GEORGESCU BIANCA-FLORENTINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TPM REAL ESTATE CONSULTANCY S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 24.12.2020
Înregistrare fiscală
24 decembrie 2020
Număr registrul comerțului
J40/17904/2020
Cod CAEN
6832
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, ŞOS. MORARILOR, NR.2B, PARTER, CAMERA 10
Strada sediului
Şos. Morarilor
Numărul sediului
2B
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
PARTER, CAMERA 10
Strada domiciliului fiscal
Şos. Morarilor
Numărul domiciliului fiscal
2B
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii domiciliu fiscal
PARTER, CAMERA 10

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 martie 2022
TVA până la
15 ianuarie 2026
Anulare operată la
21 ianuarie 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
15 ianuarie 2026
Publicarea deciziei
15 ianuarie 2026

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

92 activități autorizate

CAEN 1610 Rev. 2Tăierea și rindeluirea lemnului

CAEN 1621 Rev. 2Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn

CAEN 1622 Rev. 2Fabricarea parchetului asamblat în panouri

CAEN 1623 Rev. 2Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții

CAEN 1624 Rev. 2Fabricarea ambalajelor din lemn

CAEN 1629 Rev. 2Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite

CAEN 1711 Rev. 2Fabricarea celulozei

CAEN 1712 Rev. 2Fabricarea hârtiei și cartonului

CAEN 1721 Rev. 2Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton

CAEN 1722 Rev. 2Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton

CAEN 1723 Rev. 2Fabricarea articolelor de papetărie

CAEN 1729 Rev. 2Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.

CAEN 1820 Rev. 2Reproducerea înregistrărilor

CAEN 2433 Rev. 2Producția de profile obținute la rece

CAEN 2511 Rev. 2Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 2512 Rev. 2Fabricarea de uși și ferestre din metal

CAEN 2521 Rev. 2Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire centrală

CAEN 2823 Rev. 2Fabricarea mașinilor și echipamentelor de birou (exclusiv fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice)

CAEN 2932 Rev. 2Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule

CAEN 3011 Rev. 2Construcția de nave și structuri plutitoare

CAEN 3020 Rev. 2Fabricarea materialului rulant

CAEN 3030 Rev. 2Fabricarea de aeronave și nave spațiale

CAEN 3101 Rev. 2Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine

CAEN 3102 Rev. 2Fabricarea de mobilă pentru bucătării

CAEN 3103 Rev. 2Fabricarea de saltele și somiere

CAEN 3109 Rev. 2Fabricarea de mobilă n.c.a.

CAEN 3299 Rev. 2Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

CAEN 3311 Rev. 2Repararea articolelor fabricate din metal

CAEN 3312 Rev. 2Repararea mașinilor

CAEN 3314 Rev. 2Repararea echipamentelor electrice

CAEN 3319 Rev. 2Repararea altor echipamente

CAEN 3320 Rev. 2Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

CAEN 3831 Rev. 2Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor

CAEN 3832 Rev. 2Recuperarea materialelor reciclabile sortate

CAEN 4110 Rev. 2Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4511 Rev. 2Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

CAEN 4519 Rev. 2Comerț cu alte autovehicule

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4614 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

CAEN 4615 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4622 Rev. 2Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor

CAEN 4643 Rev. 2Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor

CAEN 4644 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere

CAEN 4647 Rev. 2Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4649 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4651 Rev. 2Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului

CAEN 4652 Rev. 2Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații

CAEN 4661 Rev. 2Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor

CAEN 4662 Rev. 2Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte

CAEN 4663 Rev. 2Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții

CAEN 4664 Rev. 2Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat

CAEN 4665 Rev. 2Comerț cu ridicata al mobilei de birou

CAEN 4666 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou

CAEN 4669 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4671 Rev. 2Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate

CAEN 4672 Rev. 2Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4674 Rev. 2Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4675 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor chimice

CAEN 4676 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 4677 Rev. 2Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4942 Rev. 2Servicii de mutare

CAEN 6203 Rev. 2Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6831 Rev. 2Agenții imobiliare

CAEN 6832 Rev. 2Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7111 Rev. 2Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 2Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 2Servicii de reprezentare media

CAEN 7320 Rev. 2Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

CAEN 7420 Rev. 2Activități fotografice

CAEN 7711 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 7731 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole

CAEN 7732 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

CAEN 8020 Rev. 2Activități de servicii privind sistemele de securizare

CAEN 8121 Rev. 2Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 8122 Rev. 2Activități specializate de curățenie

CAEN 8129 Rev. 2Alte activități de curățenie

CAEN 8130 Rev. 2Activități de întreținere peisagistică

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 6832
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI