Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TRACTOR PROIECT CONSTRUCT SA

TRACTOR PROIECT CONSTRUCT SA

CUI 12623568 · SA· Municipiul Braşov

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

TRACTOR PROIECT CONSTRUCT SA are sediul în Municipiul Braşov. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-8,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 553,5 K lei, față de 606,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât2,2%

Marja netă calculată este 2,2% în 2025, față de 7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+21,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025553,5 K lei-8,7% față de anul anterior2020: 770.0052021: 839.0292022: 609.9902023: 721.5762024: 606.5792025: 553.520
Rezultat net 202512,4 K lei-70,8% față de anul anterior2020: -338.7092021: -268.2072022: 2.319.9602023: 109.8402024: 42.5402025: 12.435
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 20254,7 mil. lei+0,3% față de anul anterior2020: 2.483.2572021: 2.211.6352022: 4.531.5952023: 4.629.0732024: 4.671.6112025: 4.684.046
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0420 K839 K2020: 770 K lei770 K20202021: 839 K lei839 K20212022: 610 K lei610 K20222023: 721,6 K lei721,6 K20232024: 606,6 K lei606,6 K20242025: 553,5 K lei553,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-44%168,2%380,3%2020: -44%-44%20202021: -32%-32%20212022: 380,3%380,3%20222023: 15,2%15,2%20232024: 7%7%20242025: 2,2%2,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 22,8% · n=12.334

Cifra de afaceri: -8,7% față de anul anterior.Marjă netă 2,2% · -4,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20244,7 mil. lei
20254,7 mil. lei

Datorii raportate

2024906,4 K lei
20251,2 mil. lei

Disponibilități bănești

202431,4 K lei
202576,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri721,6 K lei606,6 K lei553,5 K lei-8,7% față de anul anterior
Rezultat net109,8 K lei42,5 K lei12,4 K lei-70,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii4,6 mil. lei4,7 mil. lei4,7 mil. lei+0,3% față de anul anterior
Datorii304,8 K lei906,4 K lei1,2 mil. lei+29,2% față de anul anterior
Creanțe357 K lei473,5 K lei574,7 K lei+21,4% față de anul anterior
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă2,2%7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 22,8% (n=12.334) · 2024: 23,6% (n=11.757)

Rezultat / active (A+B)0,2%0,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3% (n=12.903) · 2024: 3,2% (n=12.164)

Rezultat / capitaluri proprii0,3%0,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 11,9% (n=11.730) · 2024: 11,7% (n=11.063)

Vânzări per angajat276.760 lei303.290 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 238.022 lei (n=8.120) · 2024: 218.265 lei (n=8.171)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)75,5%78,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 53,7% (n=12.906) · 2024: 58,2% (n=12.167)

Datorii / active (A+B)18,9%15,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 44,7% (n=12.906) · 2024: 40,6% (n=12.167)

Ponderea activelor imobilizate89,1%88,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 75,1% (n=12.906) · 2024: 73,4% (n=12.167)

Active circulante / datorii totale0,58×0,73×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,71× (n=14.806) · 2024: 0,81× (n=14.070)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări373,8 zile281 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 101,5 zile (n=11.664) · 2024: 87,2 zile (n=10.932)

Stocuri în zile de vânzări14,6 zile94,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 7,7 zile (n=5.066) · 2024: 7,8 zile (n=4.723)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
553.520
Rezultat net
12.435
Angajați
2
Datorii
1.171.095
Active imobilizate
5.533.180
Active circulante
673.907
Capitaluri proprii
4.684.046
Venituri totale
596.450
Cheltuieli totale
584.015
Stocuri
22.388
Creanțe
574.679
Casă și conturi la bănci
76.840
Cheltuieli în avans
1.398
Venituri în avans
353.344
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
138.950
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
606.579
Rezultat net
42.540
Angajați
2
Datorii
906.386
Active imobilizate
5.310.647
Active circulante
663.602
Capitaluri proprii
4.671.611
Venituri totale
654.564
Cheltuieli totale
597.704
Stocuri
158.719
Creanțe
473.475
Casă și conturi la bănci
31.408
Cheltuieli în avans
22
Venituri în avans
396.274
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
138.950
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
721.576
Rezultat net
109.840
Angajați
2
Datorii
304.813
Active imobilizate
4.796.453
Active circulante
573.334
Capitaluri proprii
4.629.073
Venituri totale
783.996
Cheltuieli totale
668.824
Stocuri
158.719
Creanțe
357.016
Casă și conturi la bănci
57.599
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
435.901
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
138.950
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
609.990
Rezultat net
2.319.960
Angajați
2
Datorii
3.782.154
Active imobilizate
4.905.190
Active circulante
3.884.088
Capitaluri proprii
4.531.595
Venituri totale
3.711.122
Cheltuieli totale
1.350.893
Stocuri
41.941
Creanțe
3.737.793
Casă și conturi la bănci
104.354
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
475.529
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
138.950
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
839.029
Rezultat net
-268.207
Angajați
2
Datorii
385.619
Active imobilizate
2.264.106
Active circulante
333.148
Capitaluri proprii
2.211.635
Venituri totale
1.906.999
Cheltuieli totale
2.156.482
Stocuri
—
Creanțe
226.046
Casă și conturi la bănci
107.102
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
138.950
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
770.005
Rezultat net
-338.709
Angajați
2
Datorii
1.237.123
Active imobilizate
3.442.980
Active circulante
273.219
Capitaluri proprii
2.483.257
Venituri totale
770.005
Cheltuieli totale
1.101.352
Stocuri
1.391
Creanțe
191.415
Casă și conturi la bănci
80.413
Cheltuieli în avans
4.181
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
138.950
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2024-11-04Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2000-02-02 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-01–2026-10-02 · verificat 2026-10-02.

Dosar 8689/3/2015/a162025-03-31 · Curtea de Apel BUCURESTI · Intimat Creditor

procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată · Apel

1 termen · ultima soluție: Nefondat

2025-05-21 · 10:00

Nefondat

Respinge apelul ca nefondat. Definitivă. Pronunţată azi, 21.05.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.

Document: _Hotarare 856/2025 · 2025-05-21

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
12623568
Număr de înregistrare
J2000000079080
Înmatriculare
27 ianuarie 2000
EUID
ROONRC.J2000000079080
Formă juridică
SA
Sediu social
Str. 13 Decembrie 94 Municipiul Braşov Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. 13 Decembrie 94 Braşov BRAŞOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
2 februarie 2000
Înregistrare fiscală
9 decembrie 2025
Telefon
0722391375 · Firme cu același număr
Fax
0268545601

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BOERU CORNEL MARIAN
reprezentant al persoanei juridice
RĂDULESCU ELENA-MARINELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TRACTOR PROIECT CONSTRUCT SA
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 02.02.2000
Înregistrare fiscală
2 februarie 2000
Număr registrul comerțului
J2000000079080
Cod CAEN
6820
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Contact și adrese

Telefon
0268545879 · Firme cu același număr
Fax
0268545601 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. 13 DECEMBRIE, NR.94
Cod poștal fiscal
500164
Strada sediului
Str. 13 Decembrie
Numărul sediului
94
Localitatea sediului
Mun. Braşov
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
500164
Strada domiciliului fiscal
Str. 13 Decembrie
Numărul domiciliului fiscal
94
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Braşov
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
500164

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 mai 2000
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
6 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
7 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

CAMERA DE COMERT SI INDUSTRIE BRASOV1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Autoturisme (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

4 noiembrie 2024Achiziție directă

Servicii inchiriere automobil hibrid

Autoritate: CAMERA DE COMERT SI INDUSTRIE BRASOV

CPV 34110000-1 — Autoturisme (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34110000-1

Vezi detaliile atribuirii →
4.118 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

21 activități autorizate

CAEN 2511 Rev. 3Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri

CAEN 4350 Rev. 3Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 7739 Rev. 3Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie

CAEN 9130 Rev. 3Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovMunicipiul BraşovCAEN 6820
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI