Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TRADE EVENT MARKETING S.R.L.

TRADE EVENT MARKETING S.R.L.

CUI 41266183 · SRL· Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea· Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

falimentONRC · 2026-09-03

Procedură sau stare de insolvență în registrufalimentVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

TRADE EVENT MARKETING S.R.L. are sediul în Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea și raportează activitatea lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Procedură sau stare de insolvență în registruNecesită verificare

faliment

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+39,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 2,2 mil. lei, față de 1,6 mil. lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât33%

Marja netă calculată este 33% în 2024, față de 38,7% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
90/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20242,2 mil. lei+39,5% față de anul anterior2020: 283.1002021: 238.0002022: 1.269.6282023: 1.579.3802024: 2.202.560
Rezultat net 2024727,2 K lei+18,8% față de anul anterior2020: 149.3542021: 201.4202022: 671.5302023: 612.0022024: 727.180
Angajați 202415+7,1% față de anul anterior2021: 12022: 112023: 142024: 15
Capitaluri proprii 2024864,4 K lei+41,2% față de anul anterior2020: 170.6282021: 232.0162022: 671.7702023: 612.2432024: 864.445
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 283,1 K lei283,1 K20202021: 238 K lei238 K20212022: 1,3 mil. lei1,3 mil.20222023: 1,6 mil. lei1,6 mil.20232024: 2,2 mil. lei2,2 mil.2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%42,3%84,6%Mediana sectorului (2024): 8,4% · n=337262020: 52,8%52,8%20202021: 84,6%84,6%20212022: 52,9%52,9%20222023: 38,7%38,7%20232024: 33%33%2024

Cifra de afaceri: +39,5% față de anul anterior. Marja netă: 33%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii864,4 K lei+41,2% față de anul anterior
Datorii364,3 K lei-18% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri1,3 mil. lei1,6 mil. lei2,2 mil. lei+39,5% față de anul anterior
Rezultat net671,5 K lei612 K lei727,2 K lei+18,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii671,8 K lei612,2 K lei864,4 K lei+41,2% față de anul anterior
Datorii196,8 K lei444,5 K lei364,3 K lei-18% față de anul anterior
Creanțe653,9 K lei807,6 K lei1,1 mil. lei+30,3% față de anul anterior
Angajați111415+7,1% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri33%8,4%n=33.72638,7%10,2%n=34.967
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)70,4%36,9%n=27.24757,9%38,6%n=27.321
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)29,6%61,3%n=27.24742,1%59%n=27.321
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)12,3%19,4%n=27.24718,9%16,9%n=27.321
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)59,2%2%n=27.23157,9%3,1%n=27.304
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive84,1%24,6%n=31.114100%32,8%n=31.910
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,96×1,12×n=44.2661,93×1,23×n=44.604
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360172,05 zile92,22 zilen=29.935184,09 zile99,24 zilen=30.621
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—20,51 zilen=16.7240,01 zile21,74 zilen=17.549
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați146.837 lei126.637 lein=29.144112.813 lei105.454 lein=30.692

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.202.560
Rezultat net
727.180
Angajați
15
Datorii
364.287
Active imobilizate
150.948
Active circulante
1.077.784
Capitaluri proprii
864.445
Venituri totale
2.202.758
Cheltuieli totale
1.419.412
Stocuri
—
Creanțe
1.052.660
Casă și conturi la bănci
25.124
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.579.380
Rezultat net
612.002
Angajați
14
Datorii
444.478
Active imobilizate
199.677
Active circulante
857.044
Capitaluri proprii
612.243
Venituri totale
1.579.380
Cheltuieli totale
952.690
Stocuri
28
Creanțe
807.623
Casă și conturi la bănci
49.393
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.269.628
Rezultat net
671.530
Angajați
11
Datorii
196.774
Active imobilizate
145.537
Active circulante
723.007
Capitaluri proprii
671.770
Venituri totale
1.269.628
Cheltuieli totale
585.655
Stocuri
0
Creanțe
653.935
Casă și conturi la bănci
69.072
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
238.000
Rezultat net
201.420
Angajați
1
Datorii
14.263
Active imobilizate
—
Active circulante
246.279
Capitaluri proprii
232.016
Venituri totale
238.000
Cheltuieli totale
33.760
Stocuri
39.986
Creanțe
150.000
Casă și conturi la bănci
56.293
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
283.100
Rezultat net
149.354
Angajați
—
Datorii
3.150
Active imobilizate
—
Active circulante
173.778
Capitaluri proprii
170.628
Venituri totale
283.104
Cheltuieli totale
125.257
Stocuri
4.805
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
168.973
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

90/ 100Atenție foarte ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Procedură sau stare de insolvență în registru

faliment

ONRC · 2026-09-03
Obligații fiscale restante publicate

390.581 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-06

Starea verificărilor

ONRCfaliment2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăÎnregistrări publicate2026-10-06
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 3 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Procedură sau stare de insolvență în registru

faliment

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Obligații fiscale restante publicate

390.581 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-06
Stări de insolvență

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-06-13 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-06 · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat315.231 lei15.772 lei331.003 lei331.003 lei0 lei
Asigurări sociale40.902 lei2.152 lei43.054 lei43.054 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate15.691 lei833 lei16.524 lei16.524 lei0 lei

Observație ANAF: Faliment

Proceduri de insolvență publicate

Date interconectate din registrul românesc al insolvenței, verificate automat la 2026-10-06.

Procedura falimentului5447/99/2025 · Tribunalul Iaşi Secţia a II-a Civilă, de Contencios Administrativ şi Fiscal

Deschisă la 31/10/2025

1 dosar de insolvență

5447/99/2025 Tribunalul Iaşi Secţia a II-a Civilă, de Contencios Administrativ şi Fiscal

Deschidere: 31.10.2025

Practician în insolvență: CABINET INDIVIDUAL DE INSOLVENȚĂ PINTEA MARTA-BIANCA · biancapnt@yahoo.com

17 publicări în BPI

Judgement 362/2026

24/04/2026 · BPI 11 432 din 04/05/2026

Conclusion

09/04/2026 · BPI 11 432 din 04/05/2026

Communication

Dată act indisponibilă · BPI 11 432 din 04/05/2026

Subpoena

26/03/2026 · BPI 8 564 din 31/03/2026

Report 14

19/01/2026 · BPI 6 601 din 11/03/2026

Report 30

19/02/2026 · BPI 6 601 din 11/03/2026

Report 43

09/03/2026 · BPI 6 601 din 11/03/2026

Report 44

09/03/2026 · BPI 6 601 din 11/03/2026

Report 532

11/12/2025 · BPI 6 601 din 11/03/2026

Report 536

23/12/2025 · BPI 6 601 din 11/03/2026

Debt record 21

20/01/2026 · BPI 1 563 din 21/01/2026

Other procedural documents - courts/practitioners 21

13/01/2026 · BPI 1 099 din 16/01/2026

Debt record

Dată act indisponibilă · BPI 526 din 13/01/2026

Summons 01

05/01/2026 · BPI 325 din 09/01/2026

Conclusion 121

31/10/2025 · BPI 25 792 din 21/11/2025

Communication

Dată act indisponibilă · BPI 25 792 din 21/11/2025

Notification 451

17/11/2025 · BPI 25 432 din 19/11/2025

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41266183
Număr de înregistrare
J22/2141/2019
Înmatriculare
13 iunie 2019
EUID
ROONRC.J22/2141/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
GAROFIŢA 9 Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea Iaşi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. GAROFIŢA 9 Lunca Cetăţuii IAŞI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 iunie 2019
Înregistrare fiscală
26 noiembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar provizoriu
C.I.I.PINTEA MARTA-BIANCA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TRADE EVENT MARKETING S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.06.2019
Înregistrare fiscală
13 iunie 2019
Număr registrul comerțului
J22/2141/2019
Cod CAEN
7311
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, SAT LUNCA CETĂŢUII COM. CIUREA, STR. GAROFIŢA, NR.9, PARTER
Cod poștal fiscal
707085
Strada sediului
Str. Garofiţa
Numărul sediului
9
Localitatea sediului
Sat Lunca Cetăţuii Com. Ciurea
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
707085
Detalii sediu
PARTER
Strada domiciliului fiscal
Str. Garofiţa
Numărul domiciliului fiscal
9
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Lunca Cetăţuii Com. Ciurea
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
707085
Detalii domiciliu fiscal
PARTER

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iunie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 4110 Rev. 2Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-06Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiSat Lunca Cetăţuii, Comuna CiureaCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI