Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TRAETRANS CONSTRUCT SRL

TRAETRANS CONSTRUCT SRL

CUI 23772077 · SRL· Sat Gilău, Comuna Gilău

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

TRAETRANS CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Gilău, Comuna Gilău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-4,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,8 mil. lei, față de 1,9 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut11,9%

Marja netă calculată este 11,9% în 2025, față de 0,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-20,4%

Datoriile raportate sunt 354,6 K lei în 2025, față de 445,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,8 mil. lei-4,2% față de anul anterior2020: 423.2042021: 804.1542022: 1.133.7132023: 1.465.0562024: 1.926.2582025: 1.845.657
Rezultat net 2025219,5 K lei+3.376,7% față de anul anterior2020: 44.4452021: 103.6022022: 115.0812023: 316.0482024: 6.3132025: 219.487
Angajați 20255-16,7% față de anul anterior2020: 22021: 32022: 32023: 52024: 62025: 5
Capitaluri proprii 2025364,4 K lei+12,2% față de anul anterior2020: 187.5642021: 271.1672022: 226.2472023: 318.5512024: 324.8642025: 364.351
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0963 K2 mil.2020: 423,2 K lei423,2 K20202021: 804,2 K lei804,2 K20212022: 1,1 mil. lei1,1 mil.20222023: 1,5 mil. lei1,5 mil.20232024: 1,9 mil. lei1,9 mil.20242025: 1,8 mil. lei1,8 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%10,8%21,6%2020: 10,5%10,5%20202021: 12,9%12,9%20212022: 10,2%10,2%20222023: 21,6%21,6%20232024: 0,3%0,3%20242025: 11,9%11,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,1% · n=21.873

Cifra de afaceri: -4,2% față de anul anterior.Marjă netă 11,9% · +11,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024324,9 K lei
2025364,4 K lei

Datorii raportate

2024445,3 K lei
2025354,6 K lei

Disponibilități bănești

202432 K lei
202554 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,5 mil. lei1,9 mil. lei1,8 mil. lei-4,2% față de anul anterior
Rezultat net316 K lei6,3 K lei219,5 K lei+3.376,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii318,6 K lei324,9 K lei364,4 K lei+12,2% față de anul anterior
Datorii336,2 K lei445,3 K lei354,6 K lei-20,4% față de anul anterior
Creanțe344,9 K lei487,3 K lei410,5 K lei-15,8% față de anul anterior
Angajați565-16,7% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă11,9%0,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,1% (n=21.873) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)31,4%0,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=18.775) · 2024: 2% (n=27.231)

Rezultat / capitaluri proprii60,2%1,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 19,6% (n=21.049) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Vânzări per angajat369.131 lei321.043 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 146.488 lei (n=18.342) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)52,2%42,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,2% (n=18.786) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)50,8%58,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,5% (n=18.786) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate33,3%31,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,4% (n=18.786) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale1,31×1,17×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=30.383) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări80,1 zile91,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 95,6 zile (n=19.903) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Stocuri în zile de vânzări0,2 zile0,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 21,1 zile (n=11.572) · 2024: 20,5 zile (n=16.724)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.845.657
Rezultat net
219.487
Angajați
5
Datorii
354.602
Active imobilizate
232.776
Active circulante
465.665
Capitaluri proprii
364.351
Venituri totale
1.919.528
Cheltuieli totale
1.656.458
Stocuri
1.186
Creanțe
410.470
Casă și conturi la bănci
54.009
Cheltuieli în avans
20.512
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.926.258
Rezultat net
6.313
Angajați
6
Datorii
445.281
Active imobilizate
243.096
Active circulante
520.478
Capitaluri proprii
324.864
Venituri totale
1.926.378
Cheltuieli totale
1.870.945
Stocuri
1.186
Creanțe
487.298
Casă și conturi la bănci
31.994
Cheltuieli în avans
6.571
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.465.056
Rezultat net
316.048
Angajați
5
Datorii
336.174
Active imobilizate
307.311
Active circulante
332.412
Capitaluri proprii
318.551
Venituri totale
1.465.330
Cheltuieli totale
1.135.327
Stocuri
1.186
Creanțe
344.869
Casă și conturi la bănci
-13.643
Cheltuieli în avans
15.002
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.133.713
Rezultat net
115.081
Angajați
3
Datorii
189.888
Active imobilizate
123.719
Active circulante
291.693
Capitaluri proprii
226.247
Venituri totale
1.134.034
Cheltuieli totale
1.007.613
Stocuri
1.186
Creanțe
331.467
Casă și conturi la bănci
-40.960
Cheltuieli în avans
723
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
804.154
Rezultat net
103.602
Angajați
3
Datorii
109.194
Active imobilizate
78.174
Active circulante
301.464
Capitaluri proprii
271.167
Venituri totale
834.824
Cheltuieli totale
723.374
Stocuri
5.381
Creanțe
358.717
Casă și conturi la bănci
-62.634
Cheltuieli în avans
723
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
423.204
Rezultat net
44.445
Angajați
2
Datorii
41.030
Active imobilizate
7.312
Active circulante
220.559
Capitaluri proprii
187.564
Venituri totale
423.270
Cheltuieli totale
375.078
Stocuri
1.233
Creanțe
104.717
Casă și conturi la bănci
114.609
Cheltuieli în avans
723
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-04-22 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
23772077
Număr de înregistrare
J12/1886/2008
Înmatriculare
22 aprilie 2008
EUID
ROONRC.J12/1886/2008
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. SUCEAG 352 Sat Gilău, Comuna Gilău Cluj
Adresă fiscală
Str. SUCEAG 352 Gilau CLUJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
22 aprilie 2008
Înregistrare fiscală
22 martie 2025
Telefon
0745002239 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FODOR TRAIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TRAETRANS CONSTRUCT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 22.04.2008
Înregistrare fiscală
22 aprilie 2008
Număr registrul comerțului
J12/1886/2008
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0745002239 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, SAT GILĂU COM. GILĂU, STR. SUCEAG, NR.352
Cod poștal fiscal
407310
Strada sediului
Str. Suceag
Numărul sediului
352
Localitatea sediului
Sat Gilău Com. Gilău
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
407310
Strada domiciliului fiscal
Str. Suceag
Numărul domiciliului fiscal
352
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Gilău Com. Gilău
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
407310

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 2009
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

20 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4674 Rev. 2Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 7732 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

CAEN 7739 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujSat Gilău, Comuna GilăuStrada SuceagCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI