Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TRAF CONSTRUCT SRL

TRAF CONSTRUCT SRL

CUI 10077931 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

TRAF CONSTRUCT SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+59,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 703,9 K lei, față de 441,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut22,8%

Marja netă calculată este 22,8% în 2025, față de 7,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+15%

Datoriile raportate sunt 127,1 K lei în 2025, față de 110,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Fără semnale ponderate
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025703,9 K lei+59,4% față de anul anterior2020: 259.9792021: 168.9272022: 616.1042023: 618.1892024: 441.6292025: 703.891
Rezultat net 2025160,5 K lei+362% față de anul anterior2020: -52.1382021: -104.3362022: 118.8712023: 276.4032024: 34.7292025: 160.458
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 62021: 52022: 72023: 42024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025166,2 K lei-50,6% față de anul anterior2020: 434.3382021: 330.0022022: 432.5572023: 708.9592024: 336.1452025: 166.178
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0352 K704 K2020: 260 K lei260 K20202021: 168,9 K lei168,9 K20212022: 616,1 K lei616,1 K20222023: 618,2 K lei618,2 K20232024: 441,6 K lei441,6 K20242025: 703,9 K lei703,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-61,8%-8,5%44,7%2020: -20,1%-20,1%20202021: -61,8%-61,8%20212022: 19,3%19,3%20222023: 44,7%44,7%20232024: 7,9%7,9%20242025: 22,8%22,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 14,1% · n=1.351

Cifra de afaceri: +59,4% față de anul anterior.Marjă netă 22,8% · +14,9 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024336,1 K lei
2025166,2 K lei

Datorii raportate

2024110,6 K lei
2025127,1 K lei

Disponibilități bănești

202455,2 K lei
202585,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri618,2 K lei441,6 K lei703,9 K lei+59,4% față de anul anterior
Rezultat net276,4 K lei34,7 K lei160,5 K lei+362% față de anul anterior
Capitaluri proprii709 K lei336,1 K lei166,2 K lei-50,6% față de anul anterior
Datorii19,1 K lei110,6 K lei127,1 K lei+15% față de anul anterior
Creanțe352 K lei186,4 K lei186,9 K lei+0,3% față de anul anterior
Angajați422Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă22,8%7,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 14,1% (n=1.351) · 2024: 14,8% (n=1.456)

Rezultat / active (A+B)54,7%7,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4,1% (n=1.275) · 2024: 7,7% (n=1.364)

Rezultat / capitaluri proprii96,6%10,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 30,9% (n=1.324) · 2024: 35,5% (n=1.411)

Vânzări per angajat351.946 lei220.815 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 221.550 lei (n=1.143) · 2024: 214.243 lei (n=1.254)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)56,7%75,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 39,2% (n=1.276) · 2024: 45% (n=1.364)

Datorii / active (A+B)43,3%24,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 57,6% (n=1.276) · 2024: 53% (n=1.364)

Ponderea activelor imobilizate7,3%45,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 25,5% (n=1.276) · 2024: 24,5% (n=1.364)

Active circulante / datorii totale2,14×2,18×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,15× (n=1.761) · 2024: 1,24× (n=1.858)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări95,6 zile151,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 151,4 zile (n=1.310) · 2024: 147,8 zile (n=1.397)

Stocuri în zile de vânzări—0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 16,3 zile (n=768) · 2024: 13,6 zile (n=808)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
703.891
Rezultat net
160.458
Angajați
2
Datorii
127.104
Active imobilizate
21.287
Active circulante
271.995
Capitaluri proprii
166.178
Venituri totale
714.497
Cheltuieli totale
538.290
Stocuri
—
Creanțe
186.900
Casă și conturi la bănci
85.095
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
441.629
Rezultat net
34.729
Angajați
2
Datorii
110.555
Active imobilizate
205.168
Active circulante
241.532
Capitaluri proprii
336.145
Venituri totale
444.191
Cheltuieli totale
400.962
Stocuri
0
Creanțe
186.362
Casă și conturi la bănci
55.170
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
3.600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
618.189
Rezultat net
276.403
Angajați
4
Datorii
19.148
Active imobilizate
208.841
Active circulante
519.266
Capitaluri proprii
708.959
Venituri totale
618.251
Cheltuieli totale
336.408
Stocuri
0
Creanțe
352.006
Casă și conturi la bănci
167.260
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
3.600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
616.104
Rezultat net
118.871
Angajați
7
Datorii
133.740
Active imobilizate
213.727
Active circulante
352.570
Capitaluri proprii
432.557
Venituri totale
616.175
Cheltuieli totale
491.142
Stocuri
—
Creanțe
310.112
Casă și conturi la bănci
42.458
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
168.927
Rezultat net
-104.336
Angajați
5
Datorii
104.191
Active imobilizate
219.221
Active circulante
214.972
Capitaluri proprii
330.002
Venituri totale
168.986
Cheltuieli totale
271.632
Stocuri
—
Creanțe
187.971
Casă și conturi la bănci
27.001
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
3.600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
259.979
Rezultat net
-52.138
Angajați
6
Datorii
127.790
Active imobilizate
224.714
Active circulante
337.414
Capitaluri proprii
434.338
Venituri totale
260.039
Cheltuieli totale
309.577
Stocuri
—
Creanțe
314.762
Casă și conturi la bănci
22.652
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
3.600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Fără semnale ponderate
0semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-12
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-09-24

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2002-11-01 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-12 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-12.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2024-09-24–2026-09-24 · verificat 2026-09-24.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Verificarea acestor mențiuni este în curs.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
10077931
Număr de înregistrare
J1997010687406
Înmatriculare
31 decembrie 1997
EUID
ROONRC.J1997010687406
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. DUMITRU SECAREANU 2 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. DUMITRU SECAREANU 2 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
1 noiembrie 2002
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2026
Telefon
0212425399 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PARASCHIV ION

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TRAF CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 01.11.2002
Înregistrare fiscală
8 ianuarie 1998
Număr registrul comerțului
J1997010687406
Cod CAEN
4211
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0212425399 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR. DUMITRU SECAREANU, NR.2
Strada sediului
Str. 7 Noiembrie
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Str. 7 Noiembrie
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 1998
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

21 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4221 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri

CAEN 4350 Rev. 3Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil

CAEN 4360 Rev. 3Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-12Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-09-24Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2Strada Dumitru SecareanuCAEN 4211
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI