Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TRAFO SRL

TRAFO SRL

CUI 971666 · SRL· Sat Tuta, Comuna Târgu Trotuş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

TRAFO SRL are sediul în Sat Tuta, Comuna Târgu Trotuş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+5,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 659,4 K lei, față de 623,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut7,5%

Marja netă calculată este 7,5% în 2025, față de -3,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+99,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025659,4 K lei+5,7% față de anul anterior2020: 497.4252021: 740.7872022: 699.1552023: 561.7652024: 623.8682025: 659.391
Rezultat net 202549,2 K leiTrecere pe profit2020: 10.1682021: 74.8992022: 85.5882023: 2.9082024: -20.5602025: 49.198
Angajați 20252+100% față de anul anterior2020: 12021: 22022: 12023: 22024: 12025: 2
Capitaluri proprii 2025572,6 K lei+9,4% față de anul anterior2020: 380.5432021: 455.4432022: 541.0302023: 543.9382024: 523.3782025: 572.575
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0370 K741 K2020: 497,4 K lei497,4 K20202021: 740,8 K lei740,8 K20212022: 699,2 K lei699,2 K20222023: 561,8 K lei561,8 K20232024: 623,9 K lei623,9 K20242025: 659,4 K lei659,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-3,3%4,5%12,2%2020: 2%2%20202021: 10,1%10,1%20212022: 12,2%12,2%20222023: 0,5%0,5%20232024: -3,3%-3,3%20242025: 7,5%7,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,7% · n=30.490

Cifra de afaceri: +5,7% față de anul anterior.Marjă netă 7,5% · +10,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024523,4 K lei
2025572,6 K lei

Datorii raportate

2024173,8 K lei
2025133,3 K lei

Disponibilități bănești

202423,2 K lei
202529,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri561,8 K lei623,9 K lei659,4 K lei+5,7% față de anul anterior
Rezultat net2,9 K lei-20,6 K lei49,2 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii543,9 K lei523,4 K lei572,6 K lei+9,4% față de anul anterior
Datorii175,8 K lei173,8 K lei133,3 K lei-23,3% față de anul anterior
Creanțe39,2 K lei37,1 K lei73,8 K lei+99,2% față de anul anterior
Angajați212+100% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă7,5%-3,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,7% (n=30.490) · 2024: 3,5% (n=32.629)

Rezultat / active (A+B)7%-2,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,5% (n=27.263) · 2024: 2,7% (n=29.187)

Rezultat / capitaluri proprii8,6%-3,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 26,7% (n=25.155) · 2024: 21,3% (n=26.850)

Vânzări per angajat329.696 lei623.868 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 278.223 lei (n=25.896) · 2024: 257.350 lei (n=28.111)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)81,1%75,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 24,6% (n=27.272) · 2024: 28,1% (n=29.203)

Datorii / active (A+B)18,9%24,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 76,6% (n=27.272) · 2024: 73% (n=29.203)

Ponderea activelor imobilizate85,3%91,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 32,1% (n=27.272) · 2024: 31,1% (n=29.203)

Active circulante / datorii totale0,78×0,35×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,8× (n=37.880) · 2024: 0,83× (n=40.996)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări40,3 zile21,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 61,2 zile (n=29.162) · 2024: 61,7 zile (n=31.003)

Stocuri în zile de vânzări0 zile0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 5,4 zile (n=16.095) · 2024: 5,7 zile (n=16.762)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
659.391
Rezultat net
49.198
Angajați
2
Datorii
133.264
Active imobilizate
602.193
Active circulante
103.646
Capitaluri proprii
572.575
Venituri totale
718.076
Cheltuieli totale
667.073
Stocuri
0
Creanțe
73.844
Casă și conturi la bănci
29.802
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
350.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
623.868
Rezultat net
-20.560
Angajați
1
Datorii
173.846
Active imobilizate
636.949
Active circulante
60.275
Capitaluri proprii
523.378
Venituri totale
623.868
Cheltuieli totale
644.428
Stocuri
0
Creanțe
37.074
Casă și conturi la bănci
23.201
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
350.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
561.765
Rezultat net
2.908
Angajați
2
Datorii
175.792
Active imobilizate
671.301
Active circulante
48.429
Capitaluri proprii
543.938
Venituri totale
567.215
Cheltuieli totale
558.635
Stocuri
0
Creanțe
39.211
Casă și conturi la bănci
9.218
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
350.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
699.155
Rezultat net
85.588
Angajați
1
Datorii
198.537
Active imobilizate
702.849
Active circulante
36.718
Capitaluri proprii
541.030
Venituri totale
706.555
Cheltuieli totale
613.901
Stocuri
0
Creanțe
41.433
Casă și conturi la bănci
-4.715
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
350.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
740.787
Rezultat net
74.899
Angajați
2
Datorii
309.506
Active imobilizate
731.676
Active circulante
33.273
Capitaluri proprii
455.443
Venituri totale
750.936
Cheltuieli totale
668.528
Stocuri
0
Creanțe
29.975
Casă și conturi la bănci
3.298
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
350.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
497.425
Rezultat net
10.168
Angajați
1
Datorii
313.879
Active imobilizate
645.039
Active circulante
49.383
Capitaluri proprii
380.543
Venituri totale
497.425
Cheltuieli totale
482.283
Stocuri
0
Creanțe
48.430
Casă și conturi la bănci
953
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
350.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-12-07 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
971666
Număr de înregistrare
J1992000946048
Înmatriculare
30 martie 1992
EUID
ROONRC.J1992000946048
Formă juridică
SRL
Sediu social
Sat Tuta, Comuna Târgu Trotuş Bacău
Adresă fiscală
Tuta BACĂU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 decembrie 1992
Înregistrare fiscală
28 august 2025
Telefon
0723449585 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POPA ADRIAN
administrator
POPA PETREA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TRAFO SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.12.1992
Înregistrare fiscală
7 decembrie 1992
Număr registrul comerțului
J1992000946048
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Oneşti

Contact și adrese

Telefon
0723449585 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BACĂU, SAT TUTA COM. TÂRGU TROTUŞ,
Cod poștal fiscal
607631
Localitatea sediului
Sat Tuta Com. Târgu Trotuş
Județul sediului
BACĂU
Codul poștal al sediului
607631
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Tuta Com. Târgu Trotuş
Județul domiciliului fiscal
BACĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
607631

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 octombrie 1998
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
14 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
15 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BacăuSat Tuta, Comuna Târgu TrotuşCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI