Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TRAINIC PROIECT SRL

TRAINIC PROIECT SRL

CUI 21800499 · SRL· Bucureşti Sectorul 3· Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

TRAINIC PROIECT SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 3 și raportează activitatea activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024115,8 K leiFără an comparabil2020: 75.5362021: 87.4002024: 115.830
Rezultat net 202459 K leiFără an comparabil2020: 20.6742021: 14.5692024: 58.978
Angajați 20241Fără an comparabil2020: 12021: 12024: 1
Capitaluri proprii 202423,6 K leiFără an comparabil2020: 20.9142021: 14.8092024: 23.575
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate058 K116 K2020: 75,5 K lei75,5 K20202021: 87,4 K lei87,4 K20212024: 115,8 K lei115,8 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%25,5%50,9%2020: 27,4%27,4%20202021: 16,7%16,7%20212024: 50,9%50,9%2024Reper 2024: mediana sectorului 28,5% · n=14.767

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202423,6 K lei

Datorii raportate

202458,5 K lei

Disponibilități bănești

20243,8 K lei

Capital de lucru net

2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212024Ultima variație
Cifră de afaceri75,5 K lei87,4 K lei115,8 K leiFără an comparabil
Rezultat net20,7 K lei14,6 K lei59 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii20,9 K lei14,8 K lei23,6 K leiFără an comparabil
Datorii5,4 K lei4,1 K lei58,5 K leiFără an comparabil
Creanțe21,8 K lei4,6 K lei77,8 K leiFără an comparabil
Angajați111Fără an comparabil

Indicatori financiari · comparație

2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator2024
Marjă netă50,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 28,5% (n=14.767)

Rezultat / active (A+B)71,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 23,6% (n=12.554)

Rezultat / capitaluri proprii250,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 56,7% (n=14.689)

Vânzări per angajat115.830 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 186.032 lei (n=11.605)

Capital și îndatorare

Indicator2024
Capitaluri proprii / active (A+B)28,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 63,8% (n=12.557)

Datorii / active (A+B)71,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 34,3% (n=12.557)

Ponderea activelor imobilizate0,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 17,5% (n=12.557)

Active circulante / datorii totale1,39×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 2,13× (n=16.988)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator2024
Creanțe în zile de vânzări241,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 94,2 zile (n=13.714)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
115.830
Rezultat net
58.978
Angajați
1
Datorii
58.507
Active imobilizate
499
Active circulante
81.583
Capitaluri proprii
23.575
Venituri totale
115.830
Cheltuieli totale
44.776
Stocuri
—
Creanțe
77.816
Casă și conturi la bănci
3.767
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
87.400
Rezultat net
14.569
Angajați
1
Datorii
4.051
Active imobilizate
12.169
Active circulante
6.691
Capitaluri proprii
14.809
Venituri totale
87.400
Cheltuieli totale
71.973
Stocuri
—
Creanțe
4.580
Casă și conturi la bănci
2.111
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
75.536
Rezultat net
20.674
Angajați
1
Datorii
5.408
Active imobilizate
2.506
Active circulante
23.816
Capitaluri proprii
20.914
Venituri totale
75.536
Cheltuieli totale
54.149
Stocuri
—
Creanțe
21.798
Casă și conturi la bănci
2.018
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2007-05-25 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
21800499
Număr de înregistrare
J40/10054/2007
Înmatriculare
25 mai 2007
EUID
ROONRC.J40/10054/2007
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. BABA NOVAC 3 S2 Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. BABA NOVAC 3 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 mai 2007
Înregistrare fiscală
15 aprilie 2024
Telefon
0723284918 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SANDU CRISTIAN-LUCIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TRAINIC PROIECT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.05.2007
Înregistrare fiscală
25 mai 2007
Număr registrul comerțului
J2007010054407
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0723284918 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. BABA NOVAC, NR.3, BL.S2, SC.1, AP.2
Cod poștal fiscal
31621
Strada sediului
Str. Baba Novac
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
31621
Strada domiciliului fiscal
Str. BABA NOVAC
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
31621

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 6910 Rev. 2Activități juridice

CAEN 7111 Rev. 2Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 2Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3Strada Baba NovacCAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI