radiată
ONRC · 2026-09-03TRANS CONSTRUCT IMPORT EXPORT SRL
radiatăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Profilul companiei. Pierdere netă raportată.
TRANS CONSTRUCT IMPORT EXPORT SRL are sediul în Municipiul Arad. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 14,1% · n=1.351Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 330,1 K lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 121,6 K lei | 308,7 K lei | 85,5 K lei | Fără an comparabil |
| Rezultat net | -854,6 K lei | -37,4 K lei | -1,1 mil. lei | Fără an comparabil |
| Capitaluri proprii | -4,8 mil. lei | -4,8 mil. lei | -6 mil. lei | Fără an comparabil |
| Datorii | 25,2 mil. lei | 25,6 mil. lei | 8,4 mil. lei | Fără an comparabil |
| Creanțe | 1,4 mil. lei | 1,3 mil. lei | 1,8 mil. lei | Fără an comparabil |
| Angajați | 15 | 12 | 9 | Fără an comparabil |
Indicatori financiari · comparație
2025A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2025: 14,1% (n=1.351)
Mediana sectorului: 2025: 4,1% (n=1.275)
Mediana sectorului: 2025: 221.550 lei (n=1.143)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 39,2% (n=1.276)
Mediana sectorului: 2025: 57,6% (n=1.276)
Mediana sectorului: 2025: 25,5% (n=1.276)
Mediana sectorului: 2025: 1,15× (n=1.761)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2025: 151,4 zile (n=1.310)
Mediana sectorului: 2025: 16,3 zile (n=768)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 85.500
- Rezultat net
- -1.141.028
- Angajați
- 9
- Datorii
- 8.374.454
- Active imobilizate
- 274.019
- Active circulante
- 1.963.825
- Capitaluri proprii
- -5.986.671
- Venituri totale
- 97.116
- Cheltuieli totale
- 1.238.144
- Stocuri
- 0
- Creanțe
- 1.797.764
- Casă și conturi la bănci
- 166.061
- Cheltuieli în avans
- 480.075
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- 330.136
- Capital subscris vărsat
- 210
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 308.688
- Rezultat net
- -37.376
- Angajați
- 12
- Datorii
- 25.647.354
- Active imobilizate
- 273.879
- Active circulante
- 1.507.897
- Capitaluri proprii
- -4.845.642
- Venituri totale
- 308.926
- Cheltuieli totale
- 346.302
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.338.290
- Casă și conturi la bănci
- 169.607
- Cheltuieli în avans
- 19.350.072
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- 330.136
- Capital subscris vărsat
- 210
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 121.649
- Rezultat net
- -854.623
- Angajați
- 15
- Datorii
- 25.185.369
- Active imobilizate
- 273.879
- Active circulante
- 1.445.490
- Capitaluri proprii
- -4.808.266
- Venituri totale
- 411.228
- Cheltuieli totale
- 1.265.851
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.399.286
- Casă și conturi la bănci
- 46.204
- Cheltuieli în avans
- 19.350.072
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- 692.338
- Capital subscris vărsat
- 210
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 1.244.910
- Rezultat net
- -1.646.052
- Angajați
- 23
- Datorii
- 20.565.660
- Active imobilizate
- 340.832
- Active circulante
- 2.229.053
- Capitaluri proprii
- 661.959
- Venituri totale
- 108.311
- Cheltuieli totale
- 1.754.363
- Stocuri
- 0
- Creanțe
- 1.737.908
- Casă și conturi la bănci
- 491.145
- Cheltuieli în avans
- 19.350.072
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- 692.338
- Capital subscris vărsat
- 210
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 2.409.013
- Rezultat net
- -2.479.320
- Angajați
- 37
- Datorii
- 25.716.013
- Active imobilizate
- 340.832
- Active circulante
- 4.409.857
- Capitaluri proprii
- -2.307.590
- Venituri totale
- 3.598.340
- Cheltuieli totale
- 6.077.660
- Stocuri
- 1.138.638
- Creanțe
- 2.323.366
- Casă și conturi la bănci
- 947.853
- Cheltuieli în avans
- 19.350.072
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- 692.338
- Capital subscris vărsat
- 210
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 9.496.353
- Rezultat net
- 134.562
- Angajați
- 48
- Datorii
- 22.421.558
- Active imobilizate
- 420.706
- Active circulante
- 10.086.872
- Capitaluri proprii
- 6.219.552
- Venituri totale
- 10.428.993
- Cheltuieli totale
- 10.294.431
- Stocuri
- 1.027
- Creanțe
- 9.226.495
- Casă și conturi la bănci
- 859.350
- Cheltuieli în avans
- 18.869.997
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- 736.465
- Capital subscris vărsat
- 210
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
radiată
ONRC · 2026-09-036.308.622 lei în total.
ANAF · 2026-06-30Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2025Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2025Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
radiată
ONRC · 2026-09-03T09:50:03.3169456.308.622 lei în total.
ANAF · 2026-06-30Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2025Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2025Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-08-18 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Obligații fiscale restante publicate
Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.
| Buget | Principal | Accesorii | Total | Necontestat | Contestat |
|---|---|---|---|---|---|
| Buget de stat | 2.584.463 lei | 3.554.865 lei | 6.139.328 lei | 6.139.328 lei | 0 lei |
| Asigurări sociale | 142.417 lei | 166 lei | 142.583 lei | 142.583 lei | 0 lei |
| Șomaj | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Sănătate | 26.711 lei | 0 lei | 26.711 lei | 26.711 lei | 0 lei |
Observație ANAF: Insolventa
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
1 dosare cu nume identic · 2021-10-03–2026-10-04 · verificat 2026-10-04.
contestaţie act administrativ fiscal DOS. 900/59/2021 AL CAT · Fond
4 termene · ultima soluție: Admite in parte cererea
Admite in parte cererea
Admite în parte acţiunea formulată de reclamanta TRANS CONSTRUCT IMPORT EXPORT SRL, în contradictoriu cu pârâtele ADMINISTRAŢIA JUDEŢEANĂ A FINANŢELOR PUBLICE HUNEDOARA – DEVA şi AGENŢIA NAŢIONALĂ DE ADMINISTRARE FISCALĂ-DIRECŢIA GENERALĂ DE SOLUŢIONARE A CONTESTAŢIILOR, având ca obiect contestaţie act administrativ fiscal. Anulează în parte Decizia privind soluţionarea contestaţiei fiscale nr. 285/22.12.2020 emisă de Direcţia Generală de Soluţionare a Contestaţiilor din cadrul Agenţiei Naţionale de Administrare Fiscală şi Decizia de impunere F-HD nr.417/30.12.2015 emisă de Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara, urmând a menţine obligaţiile fiscale suplimentare în sumă de: 92.086 lei, reprezentând TVA, cu dobânzile şi penalităţile de întârziere aferente, şi 613.123 lei, reprezentând impozit pe profit, cu dobânzile şi penalităţile de întârziere aferente. Obligă pârâtele să plătească reclamantei suma de 80.000 lei reprezentând cheltuieli de judecată parţiale. Cu drept de recurs în 15 zile de la comunicare. Pronunţată azi 17.12.2024, prin punerea la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. /////DOS ÎCCJ NR 45/1/2023* - DC 4846/16.10.2025 - RESPINGE RECURSURILE/////
Document: Hotarare 917/2024 · 2024-12-17
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea hotărârii la data de 17.12.2024. Pronunţată în şedinţa publică din data de 05.12.2024, urmând că pronunţarea hotărârii să se facă prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-12-05
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea hotărârii la data de 05.12.2024. Pronunţată în şedinţa publică din data de 21.11.2024, urmând că pronunţarea hotărârii să se facă prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-11-21
Încheiere
În baza art. 41 alin. 1 Cod procedură civilă, admite declaraţia de abţinere formulată de doamna judecător Ştefania-Emanuela Popescu de la soluţionarea dosarului nr. 45/1/2023 al Curţii de Apel Timişoara. Definitivă. Pronunţată în şedinţa publică din 11 octombrie 2024.
Document: incheiereabtinere · 2024-10-11
Căi de atac declarate: Recurs · 2025-02-11; Recurs · 2025-02-03; Recurs · 2025-02-03
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 16162785
- Număr de înregistrare
- J2/1617/2017
- Înmatriculare
- 31 august 2017
- EUID
- ROONRC.J2/1617/2017
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- CRASNA 26 Municipiul Arad Arad · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Aleea MARTIR GHEORGHE IOSUB 1 Timişoara TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- TRANSFER(SOSIRE)
- Data stării fiscale
- 18 august 2021
- Înregistrare fiscală
- 21 iunie 2024
- Telefon
- 0722299904 · Firme cu același număr
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- PUP CRISTIAN-STELIAN
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- TRANS CONSTRUCT IMPORT EXPORT S.R.L.
- Stare de înregistrare
- TRANSFER(SOSIRE) din data 18.08.2021
- Înregistrare fiscală
- 23 februarie 2004
- Număr registrul comerțului
- J35/3328/2021
- Cod CAEN
- 4120
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Contact și adrese
- Telefon
- 0722299904 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, ALEEA MARTIR GHEORGHE IOSUB, NR.1, BL.26, ET.2, AP.10
- Cod poștal fiscal
- 300287
- Strada sediului
- Aleea Martir Gheorghe Iosub
- Numărul sediului
- 1
- Localitatea sediului
- Mun. Timişoara
- Județul sediului
- TIMIŞ
- Codul poștal al sediului
- 300287
- Strada domiciliului fiscal
- Aleea Martir Gheorghe Iosub
- Numărul domiciliului fiscal
- 1
- Localitatea domiciliului fiscal
- Mun. Timişoara
- Județul domiciliului fiscal
- TIMIŞ
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 300287
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- TVA de la
- 1 iulie 2005
- TVA la încasare
- Nu
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
63 activități autorizate
CAEN 0812 Rev. 2Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
CAEN 1610 Rev. 2Tăierea și rindeluirea lemnului
CAEN 1623 Rev. 2Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
CAEN 2361 Rev. 2Fabricarea produselor din beton pentru construcții
CAEN 2362 Rev. 2Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
CAEN 2363 Rev. 2Fabricarea betonului
CAEN 2364 Rev. 2Fabricarea mortarului
CAEN 2365 Rev. 2Fabricarea produselor din azbociment
CAEN 2369 Rev. 2Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
CAEN 2370 Rev. 2Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
CAEN 2399 Rev. 2Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
CAEN 2511 Rev. 2Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
CAEN 2512 Rev. 2Fabricarea de uși și ferestre din metal
CAEN 2562 Rev. 2Operațiuni de mecanică generală
CAEN 3101 Rev. 2Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
CAEN 3109 Rev. 2Fabricarea de mobilă n.c.a.
CAEN 3811 Rev. 2Colectarea deșeurilor nepericuloase
CAEN 3812 Rev. 2Colectarea deșeurilor periculoase
CAEN 3821 Rev. 2Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase
CAEN 3822 Rev. 2Tratarea și eliminarea deșeurilor periculoase
CAEN 3831 Rev. 2Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
CAEN 3832 Rev. 2Recuperarea materialelor reciclabile sortate
CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
CAEN 4212 Rev. 2Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
CAEN 4213 Rev. 2Construcția de poduri și tuneluri
CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
CAEN 4291 Rev. 2Construcții hidrotehnice
CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor
CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului
CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice
CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții
CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie
CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie
CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților
CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare
CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor
CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse
CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
CAEN 4674 Rev. 2Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
CAEN 4676 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat
CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri
CAEN 5210 Rev. 2Depozitări
CAEN 5224 Rev. 2Manipulări
CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management
CAEN 7111 Rev. 2Activități de arhitectură
CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
CAEN 7320 Rev. 2Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat
CAEN 8129 Rev. 2Alte activități de curățenie
CAEN 8130 Rev. 2Activități de întreținere peisagistică
CAEN 8219 Rev. 2Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-04 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.