Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TRANS MOBILE INVEST S.R.L.

TRANS MOBILE INVEST S.R.L.

CUI 42615435 · SRL· Bucureşti Sectorul 1· Alte transporturi terestre de călători n.c.a

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2026-10-01. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

TRANS MOBILE INVEST S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 1 și raportează activitatea alte transporturi terestre de călători n.c.a. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2026-10-01. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a scăzut-93,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 19,9 K lei, față de 293,9 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-180,3%

Marja netă calculată este -180,3% în 2024, față de -62,2% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
84/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202419,9 K lei-93,2% față de anul anterior2020: 17.1382021: 109.4332022: 370.9162023: 293.9432024: 19.881
Rezultat net 2024-35,8 K lei+80,4% față de anul anterior2020: 6.3842021: 52.3072022: 254.8312023: -182.8922024: -35.844
Angajați 20241-50% față de anul anterior2022: 12023: 22024: 1
Capitaluri proprii 202436,5 K lei-49,6% față de anul anterior2020: 6.5842021: 58.8912022: 255.2312023: 72.3392024: 36.495
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0185 K371 K2020: 17,1 K lei17,1 K20202021: 109,4 K lei109,4 K20212022: 370,9 K lei370,9 K20222023: 293,9 K lei293,9 K20232024: 19,9 K lei19,9 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-180,3%-55,8%68,7%Mediana sectorului (2024): 4,8% · n=79712020: 37,3%37,3%20202021: 47,8%47,8%20212022: 68,7%68,7%20222023: -62,2%-62,2%20232024: -180,3%-180,3%2024

Cifra de afaceri: -93,2% față de anul anterior. Marja netă: -180,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii36,5 K lei-49,6% față de anul anterior
Datorii105,9 K lei-22,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri370,9 K lei293,9 K lei19,9 K lei-93,2% față de anul anterior
Rezultat net254,8 K lei-182,9 K lei-35,8 K lei+80,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii255,2 K lei72,3 K lei36,5 K lei-49,6% față de anul anterior
Datorii14,2 K lei136,1 K lei105,9 K lei-22,2% față de anul anterior
Creanțe209,9 K lei105,8 K lei79,3 K lei-25% față de anul anterior
Angajați121-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-180,3%4,8%n=7.971-62,2%11,2%n=4.535
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)25,6%22,5%n=5.45134,7%20,5%n=3.876
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)74,4%76,9%n=5.45165,3%54,7%n=3.876
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)38,1%45,5%n=5.45133,8%41,4%n=3.876
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-25,2%1,3%n=5.451-87,8%1,6%n=3.871
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-98,2%46,6%n=6.080-252,8%35,8%n=3.802
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,83×0,78×n=9.4421,01×0,94×n=5.901
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601.436,63 zile28,98 zilen=6.167129,59 zile53,79 zilen=3.640
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați19.881 lei125.973 lein=5.771146.972 lei113.186 lein=3.019

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
19.881
Rezultat net
-35.844
Angajați
1
Datorii
105.881
Active imobilizate
54.175
Active circulante
88.201
Capitaluri proprii
36.495
Venituri totale
19.881
Cheltuieli totale
55.725
Stocuri
—
Creanțe
79.338
Casă și conturi la bănci
8.863
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
293.943
Rezultat net
-182.892
Angajați
2
Datorii
136.056
Active imobilizate
70.428
Active circulante
137.967
Capitaluri proprii
72.339
Venituri totale
297.268
Cheltuieli totale
480.160
Stocuri
—
Creanțe
105.815
Casă și conturi la bănci
32.152
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
370.916
Rezultat net
254.831
Angajați
1
Datorii
14.218
Active imobilizate
—
Active circulante
269.449
Capitaluri proprii
255.231
Venituri totale
390.824
Cheltuieli totale
132.815
Stocuri
—
Creanțe
209.857
Casă și conturi la bănci
59.592
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
109.433
Rezultat net
52.307
Angajați
—
Datorii
836
Active imobilizate
-262
Active circulante
59.989
Capitaluri proprii
58.891
Venituri totale
112.208
Cheltuieli totale
57.595
Stocuri
—
Creanțe
55.476
Casă și conturi la bănci
4.513
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
17.138
Rezultat net
6.384
Angajați
—
Datorii
6.043
Active imobilizate
-131
Active circulante
12.758
Capitaluri proprii
6.584
Venituri totale
17.138
Cheltuieli totale
10.240
Stocuri
—
Creanțe
1.238
Casă și conturi la bănci
11.520
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

84/ 100Atenție foarte ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-10-01. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Obligații fiscale restante publicate

1.742.635 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 93% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-10-01. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Obligații fiscale restante publicate

1.742.635 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 93% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-10-27 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat1.693.391 lei90 lei1.693.481 lei1.693.481 lei0 lei
Asigurări sociale34.748 lei365 lei35.113 lei35.113 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate13.895 lei146 lei14.041 lei14.041 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42615435
Număr de înregistrare
J2020006185402
Înmatriculare
12 iunie 2020
EUID
ROONRC.J2020006185402
Formă juridică
SRL
Sediu social
PRAHOVA 7 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str PRAHOVA 7 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
27 octombrie 2025
Înregistrare fiscală
7 mai 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DAMIAN DAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TRANS MOBILE INVEST S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 27.10.2025
Înregistrare fiscală
12 iunie 2020
Număr registrul comerțului
J2020006185402
Cod CAEN
4221
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR PRAHOVA, NR.7, ET.4, AP.18
Cod poștal fiscal
12422
Strada sediului
Str. Prahova
Numărul sediului
7
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
12422
Strada domiciliului fiscal
Str. Prahova
Numărul domiciliului fiscal
7
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
12422

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 ianuarie 2023
TVA până la
1 mai 2026
Anulare operată la
7 mai 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
1 octombrie 2026
Publicarea deciziei
1 octombrie 2026

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 1 octombrie 2026
    • stare inactiv.dataInactivare: fără valoare → 2026-10-01
    • stare inactiv.dataPublicare: fără valoare → 2026-10-01
    • Inactivitate fiscală: Nu → Da

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4221 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4291 Rev. 3Construcții hidrotehnice

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 4939
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI