Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TRANSILVANIA INSTALATII S.R.L.

TRANSILVANIA INSTALATII S.R.L.

CUI 31129138 · SRL· Sat Floreşti, Comuna Floreşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

TRANSILVANIA INSTALATII S.R.L. are sediul în Sat Floreşti, Comuna Floreşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025550,2 K leiFără an comparabil
Rezultat net 2025111,1 K leiFără an comparabil
Angajați 20251Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025111,3 K leiFără an comparabil
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0275 K550 K2025: 550,2 K lei550,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%10,1%20,2%Mediana sectorului (2025): 10,6% · n=79592025: 20,2%20,2%2025
Capital și datorii2025 comparat cu —
Capitaluri proprii111,3 K leiFără an comparabil
Datorii83,4 K leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator2025Ultima variație
Cifră de afaceri550,2 K leiFără an comparabil
Rezultat net111,1 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii111,3 K leiFără an comparabil
Datorii83,4 K leiFără an comparabil
Creanțe53,1 K leiFără an comparabil
Angajați1Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri20,2%10,6%n=7.959
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)57,2%41,3%n=6.020
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)42,9%57,2%n=6.020
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)3,2%15,7%n=6.020
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)57,1%11,4%n=6.018
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,8%49,8%n=6.873
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,26×1,3×n=9.169
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36034,77 zile60,42 zilen=7.251
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3608,23 zile20,03 zilen=4.470
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați550.163 lei164.761 lein=6.316

Istoric financiar complet · 1 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
550.163
Rezultat net
111.053
Angajați
1
Datorii
83.427
Active imobilizate
6.242
Active circulante
188.327
Capitaluri proprii
111.253
Venituri totale
550.205
Cheltuieli totale
416.766
Stocuri
12.572
Creanțe
53.131
Casă și conturi la bănci
122.624
Cheltuieli în avans
111
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2014-09-01; reactivare la 2024-11-19. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2024-11-19

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-16

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-06-10Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2014-09-01; reactivare la 2024-11-19. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2024-11-19
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-03-26 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-15–2026-10-16 · verificat 2026-10-16.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

10 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
31129138
Număr de înregistrare
J2013000061041
Înmatriculare
24 ianuarie 2013
EUID
ROONRC.J2013000061041
Formă juridică
SRL
Sediu social
SUB CETATE 150 Sat Floreşti, Comuna Floreşti Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str SUB CETATE 150 Floreşti CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
26 martie 2025
Înregistrare fiscală
14 ianuarie 2026
Telefon
0754914118 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator si reprezentant
CONSTANTINESCU ŞERBAN-VLAD

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TRANSILVANIA INSTALATII S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 26.03.2025
Înregistrare fiscală
24 ianuarie 2013
Număr registrul comerțului
J2013000061041
Cod CAEN
4322
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0754914118 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, SAT FLOREŞTI COM. FLOREŞTI, STR. SUB CETATE, NR.150, CORP K, ET.1, AP.8
Strada sediului
Str. Sub Cetate
Numărul sediului
150
Localitatea sediului
Sat Floreşti Com. Floreşti
Județul sediului
CLUJ
Detalii sediu
corp K
Strada domiciliului fiscal
Str. Sub Cetate
Numărul domiciliului fiscal
150
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Floreşti Com. Floreşti
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Detalii domiciliu fiscal
corp K

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
30 octombrie 2025
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
1 septembrie 2014
Reactivare
19 noiembrie 2024
Publicarea deciziei
11 septembrie 2014

Achiziții publice

Explorează toate (10) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA APAHIDA3 din 10 înregistrări (30%) · Vezi relația

SPITALUL ORASENESC HUEDIN2 din 10 înregistrări (20%) · Vezi relația

COMUNA BONTIDA (CONSILIUL LOCAL AL COMUNEI BONTIDA)2 din 10 înregistrări (20%) · Vezi relația

COMUNA CALATELE2 din 10 înregistrări (20%) · Vezi relația

COLEGIUL TEHNIC1 din 10 înregistrări (10%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de reparare si de intretinere a incalzirii centrale (Rev.2)3 din 10 înregistrări (30%) · Vezi selecția

Reparare si intretinere a echipamentelor (Rev.2)2 din 10 înregistrări (20%) · Vezi selecția

Reparare si intretinere a centralelor termice (Rev.2)2 din 10 înregistrări (20%) · Vezi selecția

Aparate de aer conditionat (Rev.2)1 din 10 înregistrări (10%) · Vezi selecția

Conducte, tevarie, tevi, tubaje, tuburi si articole conexe (Rev.2)1 din 10 înregistrări (10%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

10 iunie 2026Achiziție directă

Pachet servicii si lucrari mentenanta climatizare

Autoritate: COMUNA APAHIDA

CPV 45259000-7 — Reparare si intretinere a echipamentelor (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45259000-7

Vezi detaliile atribuirii →
44.636 leiValoare publicată
2 martie 2026Achiziție directă

Reparații centrale termice - piesa si manopera interventii

Autoritate: COMUNA BONTIDA (CONSILIUL LOCAL AL COMUNEI BONTIDA)

CPV 50720000-8 — Servicii de reparare si de intretinere a incalzirii centrale (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50720000-8

Vezi detaliile atribuirii →
6.000 leiValoare publicată
13 februarie 2026Achiziție directă

Verificare tehnica periodica

Autoritate: SPITALUL ORASENESC HUEDIN

CPV 50720000-8 — Servicii de reparare si de intretinere a incalzirii centrale (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50720000-8

Vezi detaliile atribuirii →
1.400 leiValoare publicată
10 februarie 2026Achiziție directă

Inlocuire tevi si manopera la instalația termică din Căminul Cultural Răscruci

Autoritate: COMUNA BONTIDA (CONSILIUL LOCAL AL COMUNEI BONTIDA)

CPV 44160000-9 — Conducte, tevarie, tevi, tubaje, tuburi si articole conexe (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44160000-9

Vezi detaliile atribuirii →
1.500 leiValoare publicată
4 decembrie 2025Achiziție directă

Lucrari mentenanta

Autoritate: COMUNA CALATELE

CPV 50720000-8 — Servicii de reparare si de intretinere a incalzirii centrale (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50720000-8

Vezi detaliile atribuirii →
2.080 leiValoare publicată
7 octombrie 2025Achiziție directă

Revizie centrale termice

Autoritate: SPITALUL ORASENESC HUEDIN

CPV 45259300-0 — Reparare si intretinere a centralelor termice (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45259300-0

Vezi detaliile atribuirii →
2.420 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

36 activități autorizate

CAEN 2563 Rev. 3Fabricarea uneltelor

CAEN 3311 Rev. 3Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal

CAEN 3312 Rev. 3Repararea și întreținerea mașinilor

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4661 Rev. 3Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor

CAEN 4662 Rev. 3Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte

CAEN 4663 Rev. 3Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții

CAEN 4664 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4671 Rev. 3Comerț cu ridicata al autovehiculelor

CAEN 4672 Rev. 3Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4673 Rev. 3Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete

CAEN 4681 Rev. 3Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate

CAEN 4682 Rev. 3Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4684 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4685 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor chimice

CAEN 4686 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 4687 Rev. 3Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

CAEN 4689 Rev. 3Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

CAEN 7111 Rev. 3Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

CAEN 9521 Rev. 3Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic

CAEN 9522 Rev. 3Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină

CAEN 9523 Rev. 3Repararea și întreținerea încălțămintei și a articolelor din piele

CAEN 9524 Rev. 3Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice

CAEN 9525 Rev. 3Repararea și întreținerea ceasurilor și a bijuteriilor

CAEN 9529 Rev. 3Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2025–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-16Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujSat Floreşti, Comuna FloreştiCAEN 4322
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI