Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TRANSILVANIAN BEST FARM S.R.L.

TRANSILVANIAN BEST FARM S.R.L.

CUI 34556915 · SRL· Sat Sercaia, Comuna Şercaia

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

TRANSILVANIAN BEST FARM S.R.L. are sediul în Sat Sercaia, Comuna Şercaia. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+16,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 23,8 mil. lei, față de 20,3 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+30,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202523,8 mil. lei+16,9% față de anul anterior2020: 22.174.6102021: 12.871.4172022: 5.270.8952023: 20.151.8212024: 20.323.1452025: 23.759.562
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Angajați 202520-20% față de anul anterior2020: 382021: 392022: 272023: 372024: 252025: 20
Capitaluri proprii 20258,3 mil. lei+4,7% față de anul anterior2020: 3.766.7722021: 5.276.1462022: 6.314.5102023: 7.794.1552024: 7.924.4552025: 8.297.791
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate012 mil.24 mil.2020: 22,2 mil. lei22,2 mil.20202021: 12,9 mil. lei12,9 mil.20212022: 5,3 mil. lei5,3 mil.20222023: 20,2 mil. lei20,2 mil.20232024: 20,3 mil. lei20,3 mil.20242025: 23,8 mil. lei23,8 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%0,5%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=1432020: 0%0%20202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: +16,9% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii8,3 mil. lei+4,7% față de anul anterior
Datorii41,4 mil. lei-3,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri20,2 mil. lei20,3 mil. lei23,8 mil. lei+16,9% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii7,8 mil. lei7,9 mil. lei8,3 mil. lei+4,7% față de anul anterior
Datorii46,9 mil. lei42,7 mil. lei41,4 mil. lei-3,1% față de anul anterior
Creanțe15,6 mil. lei10,9 mil. lei14,2 mil. lei+30,3% față de anul anterior
Angajați372520-20% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=1430%0%n=158
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)16,2%17,8%n=15815,4%24,3%n=174
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)81%58,9%n=15882,9%55,4%n=174
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)62%52,8%n=15860,2%52,1%n=174
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=1580%0%n=174
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=1260%0%n=153
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,47×0,75×n=1640,48×0,82×n=181
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360215,79 zile125,31 zilen=143193,6 zile103,47 zilen=158
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36074,06 zile95,49 zilen=140153,18 zile95 zilen=154
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.187.978 lei856.318 lein=140812.926 lei897.608 lein=151

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
23.759.562
Rezultat net
0
Angajați
20
Datorii
41.397.290
Active imobilizate
31.715.717
Active circulante
19.407.475
Capitaluri proprii
8.297.791
Venituri totale
29.143.738
Cheltuieli totale
28.697.690
Stocuri
4.887.811
Creanțe
14.241.558
Casă și conturi la bănci
278.106
Cheltuieli în avans
420
Venituri în avans
1.428.531
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.601.250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
20.323.145
Rezultat net
0
Angajați
25
Datorii
42.701.272
Active imobilizate
30.979.876
Active circulante
20.511.884
Capitaluri proprii
7.924.455
Venituri totale
23.887.008
Cheltuieli totale
23.729.032
Stocuri
8.647.398
Creanțe
10.929.470
Casă și conturi la bănci
935.016
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
866.033
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.601.250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
20.151.821
Rezultat net
0
Angajați
37
Datorii
46.886.384
Active imobilizate
33.730.953
Active circulante
21.827.945
Capitaluri proprii
7.794.155
Venituri totale
24.319.606
Cheltuieli totale
22.714.819
Stocuri
5.793.991
Creanțe
15.623.679
Casă și conturi la bănci
410.275
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
878.359
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.601.250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
5.270.895
Rezultat net
0
Angajați
27
Datorii
36.713.467
Active imobilizate
34.040.562
Active circulante
9.891.928
Capitaluri proprii
6.314.510
Venituri totale
13.058.162
Cheltuieli totale
11.875.831
Stocuri
4.036.586
Creanțe
4.757.523
Casă și conturi la bănci
1.097.819
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
904.513
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.601.250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
12.871.417
Rezultat net
0
Angajați
39
Datorii
36.708.700
Active imobilizate
29.069.076
Active circulante
12.902.029
Capitaluri proprii
5.276.146
Venituri totale
17.086.829
Cheltuieli totale
15.344.386
Stocuri
224.670
Creanțe
5.214.284
Casă și conturi la bănci
7.463.075
Cheltuieli în avans
18.291
Venituri în avans
4.550
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.601.250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
22.174.610
Rezultat net
0
Angajați
38
Datorii
41.129.083
Active imobilizate
32.622.989
Active circulante
12.248.236
Capitaluri proprii
3.766.772
Venituri totale
21.455.294
Cheltuieli totale
19.328.221
Stocuri
4.698.974
Creanțe
6.965.341
Casă și conturi la bănci
583.921
Cheltuieli în avans
29.180
Venituri în avans
4.550
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.601.250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-05-25 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34556915
Număr de înregistrare
J2015000813082
Înmatriculare
25 mai 2015
EUID
ROONRC.J2015000813082
Formă juridică
SRL
Sediu social
ŞERCAIA 1 Sat Sercaia, Comuna Şercaia Braşov
Adresă fiscală
ŞERCAIA 1 Sercaia BRAŞOV
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 mai 2015
Înregistrare fiscală
21 mai 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NECULOIU TUDORICĂ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TRANSILVANIAN BEST FARM S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.05.2015
Înregistrare fiscală
25 mai 2015
Număr registrul comerțului
J2015000813082
Cod CAEN
146
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Făgăraş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, SAT ŞERCAIA COM. ŞERCAIA, ŞERCAIA, NR.1, STR.CÂMPULUI
Cod poștal fiscal
507195
Strada sediului
ŞERCAIA
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Sat Şercaia Com. Şercaia
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
507195
Detalii sediu
str.CÂMPULUI
Strada domiciliului fiscal
ŞERCAIA
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Şercaia Com. Şercaia
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
507195
Detalii domiciliu fiscal
str.CÂMPULUI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
24 octombrie 2016
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

1 înregistrare · valoare publicată 1.800.000 lei · 29 august 2023

OUG 99/2022- Programul IMM INVEST PLUS - Componenta RURAL INVEST_vers.229 august 2023 · SA.105503/2023 · 1.800.000 lei

sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90% · Activități finanțate: 0146

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

22 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 3Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

CAEN 0141 Rev. 3Creșterea bovinelor de lapte

CAEN 0142 Rev. 3Creșterea altor bovine

CAEN 0146 Rev. 3Creșterea porcinelor

CAEN 0162 Rev. 3Activități auxiliare pentru creșterea animalelor

CAEN 0163 Rev. 3Activități după recoltare și pregătirea semințelor

CAEN 1091 Rev. 3Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă

CAEN 3512 Rev. 3Producția de energie electrică din resurse regenerabile

CAEN 3515 Rev. 3Comercializarea energiei electrice

CAEN 3516 Rev. 3Depozitarea energiei electrice

CAEN 3811 Rev. 3Colectarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3831 Rev. 3Incinerarea deșeurilor fără producție de energie

CAEN 4611 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4623 Rev. 3Comerț cu ridicata al animalelor vii

CAEN 4661 Rev. 3Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor

CAEN 4939 Rev. 3Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 5622 Rev. 3Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovSat Sercaia, Comuna ŞercaiaCAEN 0146
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI