Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TRANSMAR CONSTRUCT SRL

TRANSMAR CONSTRUCT SRL

CUI 18292714 · SRL· Sat Urda de Sus, Comuna Stoina

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

TRANSMAR CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Urda de Sus, Comuna Stoina. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-55,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 276,3 K lei, față de 617,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-25%

Marja netă calculată este -25% în 2025, față de -21,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-1,7%

Datoriile raportate sunt 527,4 K lei în 2025, față de 536,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025276,3 K lei-55,3% față de anul anterior2020: 409.5762022: 393.5802023: 572.6392024: 617.6072025: 276.345
Rezultat net 2025-69 K leiPierdere redusă cu 48,5%2020: 182.2322022: 141.4072023: 89.4612024: -133.8542025: -69.001
Angajați 20254Neschimbat față de anul anterior2020: 12022: 12023: 52024: 42025: 4
Capitaluri proprii 20253,1 K lei-95,7% față de anul anterior2020: 445.1282022: 181.6842023: 205.9282024: 72.0742025: 3.074
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0309 K618 K2020: 409,6 K lei409,6 K20202022: 393,6 K lei393,6 K20222023: 572,6 K lei572,6 K20232024: 617,6 K lei617,6 K20242025: 276,3 K lei276,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-25%9,8%44,5%2020: 44,5%44,5%20202022: 35,9%35,9%20222023: 15,6%15,6%20232024: -21,7%-21,7%20242025: -25%-25%2025Reper 2025: mediana sectorului 14,1% · n=1.351

Cifra de afaceri: -55,3% față de anul anterior.Marjă netă -25% · -3,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202472,1 K lei
20253,1 K lei

Datorii raportate

2024536,7 K lei
2025527,4 K lei

Disponibilități bănești

202417,8 K lei
20255,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri572,6 K lei617,6 K lei276,3 K lei-55,3% față de anul anterior
Rezultat net89,5 K lei-133,9 K lei-69 K leiPierdere redusă cu 48,5%
Capitaluri proprii205,9 K lei72,1 K lei3,1 K lei-95,7% față de anul anterior
Datorii76,5 K lei536,7 K lei527,4 K lei-1,7% față de anul anterior
Creanțe74,2 K lei3,1 K lei2,6 K lei-16,6% față de anul anterior
Angajați544Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-25%-21,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 14,1% (n=1.351) · 2024: 14,8% (n=1.456)

Rezultat / active (A+B)-13%-22%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4,1% (n=1.275) · 2024: 7,7% (n=1.364)

Rezultat / capitaluri proprii-2.244,7%-185,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 30,9% (n=1.324) · 2024: 35,5% (n=1.411)

Vânzări per angajat69.086 lei154.402 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 221.550 lei (n=1.143) · 2024: 214.243 lei (n=1.254)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)0,6%11,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 39,2% (n=1.276) · 2024: 45% (n=1.364)

Datorii / active (A+B)99,4%88,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 57,6% (n=1.276) · 2024: 53% (n=1.364)

Ponderea activelor imobilizate98,3%96%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 25,5% (n=1.276) · 2024: 24,5% (n=1.364)

Active circulante / datorii totale0,02×0,04×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,15× (n=1.761) · 2024: 1,24× (n=1.858)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări3,4 zile1,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 151,4 zile (n=1.310) · 2024: 147,8 zile (n=1.397)

Stocuri în zile de vânzări1,5 zile1,9 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 16,3 zile (n=768) · 2024: 13,6 zile (n=808)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
276.345
Rezultat net
-69.001
Angajați
4
Datorii
527.439
Active imobilizate
521.661
Active circulante
8.852
Capitaluri proprii
3.074
Venituri totale
545.967
Cheltuieli totale
610.535
Stocuri
1.161
Creanțe
2.581
Casă și conturi la bănci
5.110
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
617.607
Rezultat net
-133.854
Angajați
4
Datorii
536.680
Active imobilizate
584.681
Active circulante
24.073
Capitaluri proprii
72.074
Venituri totale
698.780
Cheltuieli totale
830.184
Stocuri
3.184
Creanțe
3.096
Casă și conturi la bănci
17.793
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
572.639
Rezultat net
89.461
Angajați
5
Datorii
76.505
Active imobilizate
79.179
Active circulante
203.254
Capitaluri proprii
205.928
Venituri totale
605.220
Cheltuieli totale
510.711
Stocuri
17.906
Creanțe
74.239
Casă și conturi la bănci
111.109
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
393.580
Rezultat net
141.407
Angajați
1
Datorii
75.593
Active imobilizate
21.916
Active circulante
235.361
Capitaluri proprii
181.684
Venituri totale
393.583
Cheltuieli totale
248.319
Stocuri
838
Creanțe
972
Casă și conturi la bănci
233.551
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
409.576
Rezultat net
182.232
Angajați
1
Datorii
151.508
Active imobilizate
15.030
Active circulante
581.606
Capitaluri proprii
445.128
Venituri totale
409.577
Cheltuieli totale
223.249
Stocuri
6.655
Creanțe
168.248
Casă și conturi la bănci
406.703
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 55% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-06

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2024-08-28Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 55% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2006-01-18 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-05–2026-10-06 · verificat 2026-10-06.

Dosar 20/230/20242024-01-09 · Judecătoria FILIASI · Terţ poprit

validare poprire · Fond

1 termen · ultima soluție: Admite in parte cererea

2024-03-26 · 09:30

Admite in parte cererea

Admite în parte acţiunea formulată de către petenta SCPEJ Drăghia şi precizată ulterior ,în contradictoriu cu debitorul Ilea Constantin şi terţul poprit TRANSMAR CONSTRUCT SRL , având ca obiect validare poprire. Dispune validarea popririi înfiinţată în dosarul de executare nr. CDP77/2022 al SCPEJ Drăghia cu privire la sumele datorate de terţul poprit debitorului pentru perioada 08.12.2023 - 15.12.2023. Obligă terţul poprit TRANSMAR CONSTRUCT SRL să plătească creditorului Investcapital LTD, în limita creanţei în cuantum de 5768,61 lei, suma datorată de debitorul Ilea Constantin în dosarul de executare nr. CDP77/2022 al SCPEJ Drăghia. Respinge cererea de amendare a terţului poprit TRANSMAR CONSTRUCT SRL. Obligă terţul poprit la plata către petenta SCPEJ Drăghia a sumei de 20 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu apel în 5 zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Filiaşi. Pronunţată azi, 26.03.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: Hotarare 335/2024 · 2024-03-26

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18292714
Număr de înregistrare
J2006000032186
Înmatriculare
18 ianuarie 2006
EUID
ROONRC.J2006000032186
Formă juridică
SRL
Sediu social
Sat Urda de Sus, Comuna Stoina Gorj
Adresă fiscală
Urda de Sus GORJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 ianuarie 2006
Înregistrare fiscală
28 ianuarie 2025
Telefon
0744964489 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FOTA CLAUDIA
administrator
FOTA CRISTINA-ANDREEA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TRANSMAR CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.01.2006
Înregistrare fiscală
18 ianuarie 2006
Număr registrul comerțului
J2006000032186
Cod CAEN
4211
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Târgu Cărbuneşti

Contact și adrese

Telefon
0744964489 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GORJ, SAT URDA DE SUS COM. STOINA
Cod poștal fiscal
217487
Localitatea sediului
Sat Urda de Sus Com. Stoina
Județul sediului
GORJ
Codul poștal al sediului
217487
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Urda de Sus Com. Stoina
Județul domiciliului fiscal
GORJ
Cod poștal domiciliu fiscal
217487

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 2008
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2019
Actualizare TVA la încasare
23 ianuarie 2019
Publicare TVA la încasare
24 ianuarie 2019
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA MELINESTI (CONSILIUL LOCAL MELINESTI)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de reparare a drumurilor (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

28 august 2024Achiziție directă

Achizitie reparatii drumuri locale

Autoritate: COMUNA MELINESTI (CONSILIUL LOCAL MELINESTI)

CPV 45233142-6 — Lucrari de reparare a drumurilor (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45233142-6

Vezi detaliile atribuirii →
344.500 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

20 activități autorizate

CAEN 1085 Rev. 3Fabricarea de mâncăruri preparate

CAEN 1086 Rev. 3Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice

CAEN 1089 Rev. 3Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.

CAEN 3511 Rev. 3Producția de energie electrică din resurse neregenerabile

CAEN 3512 Rev. 3Producția de energie electrică din resurse regenerabile

CAEN 3513 Rev. 3Transportul energiei electrice

CAEN 3514 Rev. 3Distribuția energiei electrice

CAEN 3515 Rev. 3Comercializarea energiei electrice

CAEN 3516 Rev. 3Depozitarea energiei electrice

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4350 Rev. 3Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5612 Rev. 3Activități ale unităților mobile de alimentație

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5622 Rev. 3Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-06Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GorjSat Urda de Sus, Comuna StoinaCAEN 4211
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI