Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TRAUM LIMOS CAROSERIE S.R.L.

TRAUM LIMOS CAROSERIE S.R.L.

CUI 39342360 · SRL· Sat Tisa Nouă, Comuna Fântânele

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

TRAUM LIMOS CAROSERIE S.R.L. are sediul în Sat Tisa Nouă, Comuna Fântânele. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-8,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 103 K lei, față de 112,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-31,2%

Marja netă calculată este -31,2% în 2025, față de -36,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+20,1%

Datoriile raportate sunt 123,2 K lei în 2025, față de 102,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025103 K lei-8,1% față de anul anterior2020: 56.0502021: 45.6402022: 87.1922023: 95.1802024: 112.0572025: 102.950
Rezultat net 2025-32,1 K lei+21,2% față de anul anterior2020: 34.7022021: 7.2182022: 3032023: -30.8952024: -40.7542025: -32.120
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-103,6 K lei-45% față de anul anterior2020: 34.9022021: 13.1402022: 5032023: -30.6952024: -71.4492025: -103.569
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate056 K112 K2020: 56,1 K lei56,1 K20202021: 45,6 K lei45,6 K20212022: 87,2 K lei87,2 K20222023: 95,2 K lei95,2 K20232024: 112,1 K lei112,1 K20242025: 103 K lei103 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-36,4%12,8%61,9%Mediana sectorului (2025): 3% · n=97132020: 61,9%61,9%20202021: 15,8%15,8%20212022: 0,3%0,3%20222023: -32,5%-32,5%20232024: -36,4%-36,4%20242025: -31,2%-31,2%2025

Cifra de afaceri: -8,1% față de anul anterior. Marja netă: -31,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-103,6 K lei-45% față de anul anterior
Datorii123,2 K lei+20,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri95,2 K lei112,1 K lei103 K lei-8,1% față de anul anterior
Rezultat net-30,9 K lei-40,8 K lei-32,1 K lei+21,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii-30,7 K lei-71,4 K lei-103,6 K lei-45% față de anul anterior
Datorii73,9 K lei102,6 K lei123,2 K lei+20,1% față de anul anterior
Creanțe5 K lei8,6 K lei8,6 K lei-0,7% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-31,2%3%n=9.713-36,4%2,4%n=14.057
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-526,7%11,2%n=8.614-229%12,9%n=12.459
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)626,7%84,4%n=8.614329%80,2%n=12.459
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)22%36,6%n=8.61445,2%37,4%n=12.459
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-163,4%1,7%n=8.604-130,6%1,1%n=12.450
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,12×0,63×n=11.7540,17×0,66×n=16.890
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36029,94 zile28,9 zilen=8.41527,7 zile27,26 zilen=11.880
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36018,32 zile32,18 zilen=6.94623,86 zile32,55 zilen=10.012
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați102.950 lei147.451 lein=7.385112.057 lei134.420 lein=11.044

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
102.950
Rezultat net
-32.120
Angajați
1
Datorii
123.231
Active imobilizate
4.320
Active circulante
15.342
Capitaluri proprii
-103.569
Venituri totale
103.344
Cheltuieli totale
134.430
Stocuri
5.240
Creanțe
8.561
Casă și conturi la bănci
1.541
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
112.057
Rezultat net
-40.754
Angajați
1
Datorii
102.648
Active imobilizate
14.090
Active circulante
17.109
Capitaluri proprii
-71.449
Venituri totale
112.863
Cheltuieli totale
152.488
Stocuri
7.426
Creanțe
8.621
Casă și conturi la bănci
1.062
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
95.180
Rezultat net
-30.895
Angajați
1
Datorii
73.851
Active imobilizate
35.103
Active circulante
8.053
Capitaluri proprii
-30.695
Venituri totale
96.698
Cheltuieli totale
126.665
Stocuri
122
Creanțe
5.000
Casă și conturi la bănci
2.931
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
87.192
Rezultat net
303
Angajați
1
Datorii
74.969
Active imobilizate
46.760
Active circulante
28.712
Capitaluri proprii
503
Venituri totale
89.011
Cheltuieli totale
87.374
Stocuri
—
Creanțe
5.008
Casă și conturi la bănci
23.704
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
45.640
Rezultat net
7.218
Angajați
1
Datorii
43.135
Active imobilizate
48.720
Active circulante
7.555
Capitaluri proprii
13.140
Venituri totale
45.828
Cheltuieli totale
38.593
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
7.555
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
56.050
Rezultat net
34.702
Angajați
1
Datorii
6.754
Active imobilizate
—
Active circulante
41.656
Capitaluri proprii
34.902
Venituri totale
56.660
Cheltuieli totale
20.508
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
41.656
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-05-14 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39342360
Număr de înregistrare
J2/757/2018
Înmatriculare
14 mai 2018
EUID
ROONRC.J2/757/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
TISA NOUĂ 128 Sat Tisa Nouă, Comuna Fântânele Arad
Adresă fiscală
TISA NOUĂ 128 Tisa Nouă ARAD
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 mai 2018
Înregistrare fiscală
27 noiembrie 2020

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GANCEA COSMIN-GHEORGHE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TRAUM LIMOS CAROSERIE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.05.2018
Înregistrare fiscală
14 mai 2018
Număr registrul comerțului
J02/757/2018
Cod CAEN
4520
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARAD, SAT TISA NOUĂ COM. FÂNTÂNELE, TISA NOUĂ, NR.128
Cod poștal fiscal
317123
Strada sediului
TISA NOUĂ
Numărul sediului
128
Localitatea sediului
Sat Tisa Nouă Com. Fântânele
Județul sediului
ARAD
Codul poștal al sediului
317123
Strada domiciliului fiscal
TISA NOUĂ
Numărul domiciliului fiscal
128
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Tisa Nouă Com. Fântânele
Județul domiciliului fiscal
ARAD
Cod poștal domiciliu fiscal
317123

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2023
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AradSat Tisa Nouă, Comuna FântâneleCAEN 4520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI