Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TRIM CONSTRUCT SRL

TRIM CONSTRUCT SRL

CUI 10156504 · SRL· Municipiul Călăraşi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

TRIM CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Călăraşi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-35,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 122,2 K lei, față de 189,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât10,4%

Marja netă calculată este 10,4% în 2025, față de 11,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-61,8%

Datoriile raportate sunt 1,6 K lei în 2025, față de 4,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025122,2 K lei-35,5% față de anul anterior2020: 130.3802021: 142.6652022: 229.8832023: 165.2232024: 189.3822025: 122.225
Rezultat net 202512,7 K lei-39,4% față de anul anterior2020: -5.9892021: -15.1192022: 15.1072023: 20.8522024: 21.0152025: 12.736
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 22022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025114,1 K lei+12,6% față de anul anterior2020: 61.7652021: 46.6462022: 61.7532023: 82.6052024: 101.4092025: 114.145
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0115 K230 K2020: 130,4 K lei130,4 K20202021: 142,7 K lei142,7 K20212022: 229,9 K lei229,9 K20222023: 165,2 K lei165,2 K20232024: 189,4 K lei189,4 K20242025: 122,2 K lei122,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-10,6%1%12,6%2020: -4,6%-4,6%20202021: -10,6%-10,6%20212022: 6,6%6,6%20222023: 12,6%12,6%20232024: 11,1%11,1%20242025: 10,4%10,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,1% · n=21.873

Cifra de afaceri: -35,5% față de anul anterior.Marjă netă 10,4% · -0,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024101,4 K lei
2025114,1 K lei

Datorii raportate

20244,1 K lei
20251,6 K lei

Disponibilități bănești

202484,2 K lei
202595,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri165,2 K lei189,4 K lei122,2 K lei-35,5% față de anul anterior
Rezultat net20,9 K lei21 K lei12,7 K lei-39,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii82,6 K lei101,4 K lei114,1 K lei+12,6% față de anul anterior
Datorii17,4 K lei4,1 K lei1,6 K lei-61,8% față de anul anterior
Creanțe6,3 K lei10 K lei8,5 K lei-15,3% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă10,4%11,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,1% (n=21.873) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)—19,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=18.775) · 2024: 2% (n=27.231)

Rezultat / capitaluri proprii11,2%20,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 19,6% (n=21.049) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Vânzări per angajat122.225 lei189.382 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 146.488 lei (n=18.342) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)—96,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,2% (n=18.786) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)—3,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,5% (n=18.786) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate—0%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,4% (n=18.786) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale73,38×25,55×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=30.383) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări24,9 zile19 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 95,6 zile (n=19.903) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Stocuri în zile de vânzări34,1 zile21,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 21,1 zile (n=11.572) · 2024: 20,5 zile (n=16.724)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
122.225
Rezultat net
12.736
Angajați
1
Datorii
1.577
Active imobilizate
—
Active circulante
115.722
Capitaluri proprii
114.145
Venituri totale
122.225
Cheltuieli totale
108.413
Stocuri
11.590
Creanțe
8.467
Casă și conturi la bănci
95.665
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
189.382
Rezultat net
21.015
Angajați
1
Datorii
4.131
Active imobilizate
0
Active circulante
105.540
Capitaluri proprii
101.409
Venituri totale
189.382
Cheltuieli totale
166.472
Stocuri
11.375
Creanțe
10.000
Casă și conturi la bănci
84.165
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
165.223
Rezultat net
20.852
Angajați
1
Datorii
17.385
Active imobilizate
12.579
Active circulante
87.411
Capitaluri proprii
82.605
Venituri totale
165.223
Cheltuieli totale
142.719
Stocuri
21.697
Creanțe
6.337
Casă și conturi la bănci
59.377
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
229.883
Rezultat net
15.107
Angajați
1
Datorii
18.956
Active imobilizate
26.295
Active circulante
54.414
Capitaluri proprii
61.753
Venituri totale
229.883
Cheltuieli totale
212.477
Stocuri
17.348
Creanțe
803
Casă și conturi la bănci
36.263
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
142.665
Rezultat net
-15.119
Angajați
2
Datorii
42.525
Active imobilizate
40.011
Active circulante
49.160
Capitaluri proprii
46.646
Venituri totale
142.665
Cheltuieli totale
156.357
Stocuri
29.073
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
20.087
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
130.380
Rezultat net
-5.989
Angajați
2
Datorii
39.192
Active imobilizate
53.727
Active circulante
47.230
Capitaluri proprii
61.765
Venituri totale
132.901
Cheltuieli totale
137.561
Stocuri
28.664
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
18.566
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 35% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-12
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-09-30

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 35% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1998-02-03 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-12 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-12.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2024-09-30–2026-09-30 · verificat 2026-09-30.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Verificarea acestor mențiuni este în curs.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
10156504
Număr de înregistrare
J51/5/1998
Înmatriculare
12 ianuarie 1998
EUID
ROONRC.J51/5/1998
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. NICOLAE BĂLCESCU 22 Municipiul Călăraşi Călăraşi
Adresă fiscală
Str. NICOLAE BALCESCU 22 Calarasi CĂLĂRAŞI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
3 februarie 1998
Înregistrare fiscală
21 ianuarie 2026
Telefon
0722540013 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MANOLACHE FLOREA
administrator
MANOLACHE MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TRIM CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 03.02.1998
Înregistrare fiscală
3 februarie 1998
Număr registrul comerțului
J1998000005512
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Călăraşi

Contact și adrese

Telefon
0722540013 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CĂLĂRAŞI, MUN. CĂLĂRAŞI, STR. NICOLAE BĂLCESCU, NR.22
Cod poștal fiscal
910013
Strada sediului
Str. Nicolae Bălcescu
Numărul sediului
22
Localitatea sediului
Mun. Călăraşi
Județul sediului
CĂLĂRAŞI
Codul poștal al sediului
910013
Strada domiciliului fiscal
Str. Nicolae Bălcescu
Numărul domiciliului fiscal
22
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Călăraşi
Județul domiciliului fiscal
CĂLĂRAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
910013

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
1 mai 2013
Perioada 2: TVA de la
1 decembrie 1999
Perioada 2: TVA până la
31 ianuarie 2013
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.d) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 mai 2013
Actualizare TVA la încasare
1 iulie 2013
Publicare TVA la încasare
2 iulie 2013
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-12Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-09-30Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CălăraşiMunicipiul CălăraşiStrada Nicolae BălcescuCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI