Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TRIMERTECH SRL

TRIMERTECH SRL

CUI 16557190 · SRL· Municipiul Arad

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

TRIMERTECH SRL are sediul în Municipiul Arad. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+20,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 374 K lei, față de 309,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut18,4%

Marja netă calculată este 18,4% în 2025, față de 3,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+1.060,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025374 K lei+20,8% față de anul anterior2020: 160.0812021: 136.9372022: 136.1252023: 211.1132024: 309.4682025: 373.963
Rezultat net 202568,8 K lei+488,1% față de anul anterior2020: 3.9792021: 432022: 1.6992023: 9.3542024: 11.6942025: 68.776
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202570,6 K lei-7,5% față de anul anterior2020: 53.5882021: 53.6312022: 55.3302023: 64.6852024: 76.3792025: 70.630
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0187 K374 K2020: 160,1 K lei160,1 K20202021: 136,9 K lei136,9 K20212022: 136,1 K lei136,1 K20222023: 211,1 K lei211,1 K20232024: 309,5 K lei309,5 K20242025: 374 K lei374 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%9,2%18,4%2020: 2,5%2,5%20202021: 0%0%20212022: 1,2%1,2%20222023: 4,4%4,4%20232024: 3,8%3,8%20242025: 18,4%18,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 13,8% · n=6.999

Cifra de afaceri: +20,8% față de anul anterior.Marjă netă 18,4% · +14,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202476,4 K lei
202570,6 K lei

Datorii raportate

202460,5 K lei
2025186,6 K lei

Disponibilități bănești

202428,1 K lei
2025103 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri211,1 K lei309,5 K lei374 K lei+20,8% față de anul anterior
Rezultat net9,4 K lei11,7 K lei68,8 K lei+488,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii64,7 K lei76,4 K lei70,6 K lei-7,5% față de anul anterior
Datorii88,8 K lei60,5 K lei186,6 K lei+208,4% față de anul anterior
Creanțe17,8 K lei7,4 K lei86,3 K lei+1.060,3% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă18,4%3,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 13,8% (n=6.999) · 2024: 11,8% (n=7.027)

Rezultat / active (A+B)26,8%8,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 14,8% (n=5.568) · 2024: 12,3% (n=5.528)

Rezultat / capitaluri proprii97,4%15,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 65,9% (n=6.327) · 2024: 46,7% (n=6.247)

Vânzări per angajat373.963 lei309.468 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 191.347 lei (n=5.668) · 2024: 164.925 lei (n=5.834)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)27,5%56,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 43,1% (n=5.568) · 2024: 47,8% (n=5.528)

Datorii / active (A+B)72,8%44,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 54,9% (n=5.568) · 2024: 50,6% (n=5.528)

Ponderea activelor imobilizate26%58,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 17,1% (n=5.568) · 2024: 15,9% (n=5.528)

Active circulante / datorii totale1,02×0,94×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,34× (n=8.188) · 2024: 1,42× (n=8.159)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări83,1 zile8,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 78,4 zile (n=6.537) · 2024: 71,5 zile (n=6.456)

Stocuri în zile de vânzări0,4 zile24,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 17,2 zile (n=4.056) · 2024: 19,7 zile (n=4.026)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
373.963
Rezultat net
68.776
Angajați
1
Datorii
186.567
Active imobilizate
66.718
Active circulante
189.703
Capitaluri proprii
70.630
Venituri totale
373.970
Cheltuieli totale
299.677
Stocuri
436
Creanțe
86.272
Casă și conturi la bănci
102.995
Cheltuieli în avans
776
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
309.468
Rezultat net
11.694
Angajați
1
Datorii
60.492
Active imobilizate
79.268
Active circulante
56.881
Capitaluri proprii
76.379
Venituri totale
309.468
Cheltuieli totale
294.398
Stocuri
21.356
Creanțe
7.435
Casă și conturi la bănci
28.090
Cheltuieli în avans
722
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
211.113
Rezultat net
9.354
Angajați
1
Datorii
88.760
Active imobilizate
87.397
Active circulante
65.787
Capitaluri proprii
64.685
Venituri totale
211.113
Cheltuieli totale
200.165
Stocuri
1.796
Creanțe
17.797
Casă și conturi la bănci
46.194
Cheltuieli în avans
261
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
136.125
Rezultat net
1.699
Angajați
1
Datorii
67.542
Active imobilizate
88.432
Active circulante
34.440
Capitaluri proprii
55.330
Venituri totale
136.125
Cheltuieli totale
132.695
Stocuri
2.812
Creanțe
20.661
Casă și conturi la bănci
10.967
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
136.937
Rezultat net
43
Angajați
1
Datorii
53.099
Active imobilizate
91.492
Active circulante
15.238
Capitaluri proprii
53.631
Venituri totale
136.977
Cheltuieli totale
135.791
Stocuri
5.217
Creanțe
8.835
Casă și conturi la bănci
1.186
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
160.081
Rezultat net
3.979
Angajați
1
Datorii
69.327
Active imobilizate
88.835
Active circulante
34.080
Capitaluri proprii
53.588
Venituri totale
160.081
Cheltuieli totale
154.776
Stocuri
10.554
Creanțe
12.428
Casă și conturi la bănci
11.098
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2004-06-29 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16557190
Număr de înregistrare
J02/1123/2004
Înmatriculare
29 iunie 2004
EUID
ROONRC.J02/1123/2004
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. MĂLIN 33 Municipiul Arad Arad
Adresă fiscală
Str. MALIN 33 ARAD ARAD · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 iunie 2004
Înregistrare fiscală
8 august 2024
Telefon
0257214338 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MERCUŢIA LIVIU
administrator
MERCUŢIU EUGEN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TRIMERTECH S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.06.2004
Înregistrare fiscală
30 iunie 2004
Număr registrul comerțului
J02/1123/2004
Cod CAEN
4321
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad

Contact și adrese

Telefon
0257214338 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. MĂLIN, NR.33
Cod poștal fiscal
310440
Strada sediului
Str. Mălin
Numărul sediului
33
Localitatea sediului
Mun. Arad
Județul sediului
ARAD
Codul poștal al sediului
310440
Strada domiciliului fiscal
Str. Mălin
Numărul domiciliului fiscal
33
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Arad
Județul domiciliului fiscal
ARAD
Cod poștal domiciliu fiscal
310440

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
30 iunie 2004
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 2825 Rev. 2Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic

CAEN 3314 Rev. 2Repararea echipamentelor electrice

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AradMunicipiul AradStrada MălinCAEN 4321
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI