Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TRIP CARS TOUR SRL

TRIP CARS TOUR SRL

CUI 37133987 · SRL· Sat Moieciu de Sus, Comuna Moieciu· Transporturi cu taxiuri

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

TRIP CARS TOUR SRL are sediul în Sat Moieciu de Sus, Comuna Moieciu și raportează activitatea transporturi cu taxiuri. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a scăzut-49,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 3,7 K lei, față de 7,4 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-186,1%

Marja netă calculată este -186,1% în 2024, față de -41,5% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au crescut+1,3%

Datoriile raportate sunt 163,6 K lei în 2024, față de 161,6 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20243,7 K lei-49,7% față de anul anterior2020: 33.3492021: 34.0902022: 24.1112023: 7.3732024: 3.707
Rezultat net 2024-6,9 K lei-125,4% față de anul anterior2020: 17.3392021: 4.3202022: 3.6322023: -3.0612024: -6.899
Angajați 2024—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2024-154,6 K lei-4,7% față de anul anterior2020: -152.6242021: -148.3042022: -144.6722023: -147.7332024: -154.632
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate017 K34 K2020: 33,3 K lei33,3 K20202021: 34,1 K lei34,1 K20212022: 24,1 K lei24,1 K20222023: 7,4 K lei7,4 K20232024: 3,7 K lei3,7 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-186,1%-67,1%52%Mediana sectorului (2024): -0,7% · n=129482020: 52%52%20202021: 12,7%12,7%20212022: 15,1%15,1%20222023: -41,5%-41,5%20232024: -186,1%-186,1%2024

Cifra de afaceri: -49,7% față de anul anterior. Marja netă: -186,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii-154,6 K lei-4,7% față de anul anterior
Datorii163,6 K lei+1,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri24,1 K lei7,4 K lei3,7 K lei-49,7% față de anul anterior
Rezultat net3,6 K lei-3,1 K lei-6,9 K lei-125,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii-144,7 K lei-147,7 K lei-154,6 K lei-4,7% față de anul anterior
Datorii161,8 K lei161,6 K lei163,6 K lei+1,3% față de anul anterior
Creanțe4,8 K lei4,8 K lei270 lei-94,3% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-186,1%-0,7%n=12.948-41,5%5,6%n=12.815
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)—35,3%n=9.459-1.068,1%57,6%n=9.168
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)—64,8%n=9.4591.168,1%42,3%n=9.168
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)—51%n=9.45944,2%38,8%n=9.168
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)—-3,5%n=9.457-22,1%2,1%n=9.165
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,05×0,8×n=13.1970,05×1,57×n=13.025
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36026,22 zile11,92 zilen=7.988232,9 zile18,99 zilen=7.702

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.707
Rezultat net
-6.899
Angajați
—
Datorii
163.626
Active imobilizate
—
Active circulante
8.994
Capitaluri proprii
-154.632
Venituri totale
8.707
Cheltuieli totale
15.606
Stocuri
—
Creanțe
270
Casă și conturi la bănci
8.724
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
7.373
Rezultat net
-3.061
Angajați
—
Datorii
161.565
Active imobilizate
6.111
Active circulante
7.721
Capitaluri proprii
-147.733
Venituri totale
7.373
Cheltuieli totale
10.434
Stocuri
—
Creanțe
4.770
Casă și conturi la bănci
2.951
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
24.111
Rezultat net
3.632
Angajați
—
Datorii
161.756
Active imobilizate
9.444
Active circulante
7.640
Capitaluri proprii
-144.672
Venituri totale
28.111
Cheltuieli totale
23.636
Stocuri
—
Creanțe
4.770
Casă și conturi la bănci
2.870
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
34.090
Rezultat net
4.320
Angajați
—
Datorii
178.304
Active imobilizate
1.250
Active circulante
28.750
Capitaluri proprii
-148.304
Venituri totale
34.090
Cheltuieli totale
28.756
Stocuri
—
Creanțe
770
Casă și conturi la bănci
27.980
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
33.349
Rezultat net
17.339
Angajați
1
Datorii
177.290
Active imobilizate
2.500
Active circulante
22.166
Capitaluri proprii
-152.624
Venituri totale
33.349
Cheltuieli totale
15.070
Stocuri
—
Creanțe
500
Casă și conturi la bănci
21.666
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 50% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 50% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-03-02 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37133987
Număr de înregistrare
J8/407/2017
Înmatriculare
2 martie 2017
EUID
ROONRC.J8/407/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
MOIECIU DE SUS 118 Sat Moieciu de Sus, Comuna Moieciu Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
MOIECIU DE SUS 118 Moieciu de Sus BRAŞOV
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
2 martie 2017
Înregistrare fiscală
28 septembrie 2023
Telefon
0769455985 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ONOFREI SEBASTIAN PETRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TRIP CARS TOUR SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 02.03.2017
Înregistrare fiscală
2 martie 2017
Număr registrul comerțului
J08/407/2017
Cod CAEN
4932
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Râşnov

Contact și adrese

Telefon
0769455985 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, SAT MOIECIU DE SUS COM. MOIECIU, MOIECIU DE SUS, NR.118
Cod poștal fiscal
507134
Strada sediului
MOIECIU DE SUS
Numărul sediului
118
Localitatea sediului
Sat Moieciu de Sus Com. Moieciu
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
507134
Strada domiciliului fiscal
MOIECIU DE SUS
Numărul domiciliului fiscal
118
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Moieciu de Sus Com. Moieciu
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
507134

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4932 Rev. 2Transporturi cu taxiuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovSat Moieciu de Sus, Comuna MoieciuCAEN 4932
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI