Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TRISOFT APPS SRL

TRISOFT APPS SRL

CUI 33498557 · SRL· Municipiul Braşov

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

TRISOFT APPS SRL are sediul în Municipiul Braşov. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-92,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 42,5 K lei, față de 545,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut91,5%

Marja netă calculată este 91,5% în 2025, față de 77,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-93,1%

Datoriile raportate sunt 3,1 K lei în 2025, față de 44,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202542,5 K lei-92,2% față de anul anterior2020: 335.5922021: 657.7732022: 966.7462023: 1.047.8612024: 545.2142025: 42.479
Rezultat net 202538,9 K lei-90,8% față de anul anterior2020: 283.2862021: 603.7212022: 821.1482023: 998.8072024: 422.3592025: 38.855
Angajați 20250-100% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 0
Capitaluri proprii 202539,1 K lei-90,7% față de anul anterior2020: 284.0212021: 604.4562022: 821.8832023: 999.0472024: 422.5992025: 39.095
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0524 K1 mil.2020: 335,6 K lei335,6 K20202021: 657,8 K lei657,8 K20212022: 966,7 K lei966,7 K20222023: 1 mil. lei1 mil.20232024: 545,2 K lei545,2 K20242025: 42,5 K lei42,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%47,7%95,3%2020: 84,4%84,4%20202021: 91,8%91,8%20212022: 84,9%84,9%20222023: 95,3%95,3%20232024: 77,5%77,5%20242025: 91,5%91,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 58,4% · n=14.073

Cifra de afaceri: -92,2% față de anul anterior.Marjă netă 91,5% · +14 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024422,6 K lei
202539,1 K lei

Datorii raportate

202444,6 K lei
20253,1 K lei

Disponibilități bănești

2024160,9 K lei
202518,6 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1 mil. lei545,2 K lei42,5 K lei-92,2% față de anul anterior
Rezultat net998,8 K lei422,4 K lei38,9 K lei-90,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii999 K lei422,6 K lei39,1 K lei-90,7% față de anul anterior
Datorii13,6 K lei44,6 K lei3,1 K lei-93,1% față de anul anterior
Creanțe535,3 K lei306,3 K lei23,6 K lei-92,3% față de anul anterior
Angajați110-100% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă91,5%77,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 58,4% (n=14.073) · 2024: 64% (n=21.759)

Rezultat / active (A+B)92,1%90,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 58,3% (n=11.534) · 2024: 63% (n=17.178)

Rezultat / capitaluri proprii99,4%99,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 99,7% (n=14.527) · 2024: 99,7% (n=22.123)

Vânzări per angajat—545.214 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 327.622 lei (n=11.227) · 2024: 297.249 lei (n=17.795)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)92,7%90,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 75% (n=11.537) · 2024: 78,8% (n=17.180)

Datorii / active (A+B)7,3%9,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 24,5% (n=11.537) · 2024: 20,7% (n=17.180)

Ponderea activelor imobilizate0%0%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 9,6% (n=11.537) · 2024: 6,7% (n=17.180)

Active circulante / datorii totale13,71×10,48×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 3,2× (n=16.521) · 2024: 4,16× (n=25.029)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări199,7 zile202,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 190,4 zile (n=13.551) · 2024: 179,5 zile (n=20.525)

Stocuri în zile de vânzări0 zile0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 0,7 zile (n=4.307) · 2024: 0,2 zile (n=6.609)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
42.479
Rezultat net
38.855
Angajați
0
Datorii
3.077
Active imobilizate
0
Active circulante
42.172
Capitaluri proprii
39.095
Venituri totale
52.554
Cheltuieli totale
6.332
Stocuri
0
Creanțe
23.562
Casă și conturi la bănci
18.610
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
545.214
Rezultat net
422.359
Angajați
1
Datorii
44.563
Active imobilizate
0
Active circulante
467.162
Capitaluri proprii
422.599
Venituri totale
551.347
Cheltuieli totale
48.539
Stocuri
0
Creanțe
306.304
Casă și conturi la bănci
160.858
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.047.861
Rezultat net
998.807
Angajați
1
Datorii
13.562
Active imobilizate
0
Active circulante
1.012.609
Capitaluri proprii
999.047
Venituri totale
1.060.693
Cheltuieli totale
51.313
Stocuri
0
Creanțe
535.342
Casă și conturi la bănci
7.267
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
966.746
Rezultat net
821.148
Angajați
1
Datorii
21.630
Active imobilizate
0
Active circulante
843.113
Capitaluri proprii
821.883
Venituri totale
975.148
Cheltuieli totale
144.251
Stocuri
0
Creanțe
741.686
Casă și conturi la bănci
101.427
Cheltuieli în avans
400
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
657.773
Rezultat net
603.721
Angajați
1
Datorii
17.480
Active imobilizate
1.803
Active circulante
619.455
Capitaluri proprii
604.456
Venituri totale
660.747
Cheltuieli totale
50.444
Stocuri
0
Creanțe
79.703
Casă și conturi la bănci
539.752
Cheltuieli în avans
678
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
335.592
Rezultat net
283.286
Angajați
1
Datorii
0
Active imobilizate
5.543
Active circulante
278.478
Capitaluri proprii
284.021
Venituri totale
339.684
Cheltuieli totale
53.042
Stocuri
0
Creanțe
143.067
Casă și conturi la bănci
135.411
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 92% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-18

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 92% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-08-20 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-17–2026-10-18 · verificat 2026-10-18.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
33498557
Număr de înregistrare
J2014001170088
Înmatriculare
20 august 2014
EUID
ROONRC.J2014001170088
Formă juridică
SRL
Sediu social
CONSTANTIN DOBROGEANU GHEREA 68 1 Municipiul Braşov Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str CONSTANTIN DOBROGEANU GHEREA 68 Braşov BRAŞOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
20 august 2014
Înregistrare fiscală
16 februarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TOPALĂ RADU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TRISOFT APPS SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 20.08.2014
Înregistrare fiscală
20 august 2014
Număr registrul comerțului
J08/1170/2014
Cod CAEN
6210
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. CONSTANTIN DOBROGEANU GHEREA, NR.68, BL.1, AP.4
Cod poștal fiscal
500003
Strada sediului
Str. Constantin Dobrogeanu Gherea
Numărul sediului
68
Localitatea sediului
Mun. Braşov
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
500003
Strada domiciliului fiscal
Str. Constantin Dobrogeanu Gherea
Numărul domiciliului fiscal
68
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Braşov
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
500003

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
16 septembrie 2014
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 decembrie 2025
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-18Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovMunicipiul BraşovCAEN 6201
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI