Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TRUCK REPAIR SERVICE SRL

TRUCK REPAIR SERVICE SRL

CUI 29445384 · SRL· Sat Periam, Comuna Periam

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

TRUCK REPAIR SERVICE SRL are sediul în Sat Periam, Comuna Periam. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+37,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 184,7 K lei, față de 134,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-240,1%

Marja netă calculată este -240,1% în 2025, față de -99,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-26,3%

Datoriile raportate sunt 703,6 K lei în 2025, față de 955,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025184,7 K lei+37,2% față de anul anterior2020: 4.602.2822021: 1.176.8832022: 712.6002023: 852.9442024: 134.6302025: 184.700
Rezultat net 2025-443,5 K lei-230,8% față de anul anterior2020: 1.877.4052021: 7.7472022: 12.5222023: 232.1032024: -134.0972025: -443.539
Angajați 20253-25% față de anul anterior2020: 62021: 52022: 22023: 32024: 42025: 3
Capitaluri proprii 2025241,2 K lei-64,8% față de anul anterior2020: 2.687.1722021: 2.263.3402022: 970.5992023: 1.202.7022024: 684.7262025: 241.187
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.5 mil.2020: 4,6 mil. lei4,6 mil.20202021: 1,2 mil. lei1,2 mil.20212022: 712,6 K lei712,6 K20222023: 852,9 K lei852,9 K20232024: 134,6 K lei134,6 K20242025: 184,7 K lei184,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-240,1%-99,7%40,8%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902020: 40,8%40,8%20202021: 0,7%0,7%20212022: 1,8%1,8%20222023: 27,2%27,2%20232024: -99,6%-99,6%20242025: -240,1%-240,1%2025

Cifra de afaceri: +37,2% față de anul anterior. Marja netă: -240,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii241,2 K lei-64,8% față de anul anterior
Datorii703,6 K lei-26,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri852,9 K lei134,6 K lei184,7 K lei+37,2% față de anul anterior
Rezultat net232,1 K lei-134,1 K lei-443,5 K lei-230,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,2 mil. lei684,7 K lei241,2 K lei-64,8% față de anul anterior
Datorii968,5 K lei955,2 K lei703,6 K lei-26,3% față de anul anterior
Creanțe1,4 mil. lei1,1 mil. lei663,2 K lei-36,9% față de anul anterior
Angajați343-25% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-240,1%3,7%n=30.490-99,6%3,5%n=32.629
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)25,5%24,6%n=27.27241,8%28,1%n=29.203
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)74,5%76,6%n=27.27258,2%73%n=29.203
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)18,5%32,1%n=27.27216,5%31,1%n=29.203
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-46,9%3,5%n=27.263-8,2%2,7%n=29.187
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-183,9%26,7%n=25.155-19,6%21,3%n=26.850
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,09×0,8×n=37.8801,43×0,83×n=40.996
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601.292,56 zile61,23 zilen=29.1622.811,19 zile61,73 zilen=31.003
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360197,6 zile5,37 zilen=16.095306,89 zile5,69 zilen=16.762
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați61.567 lei278.223 lein=25.89633.658 lei257.350 lein=28.111

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
184.700
Rezultat net
-443.539
Angajați
3
Datorii
703.647
Active imobilizate
174.817
Active circulante
770.017
Capitaluri proprii
241.187
Venituri totale
192.238
Cheltuieli totale
635.777
Stocuri
101.378
Creanțe
663.153
Casă și conturi la bănci
5.486
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
134.630
Rezultat net
-134.097
Angajați
4
Datorii
955.163
Active imobilizate
270.592
Active circulante
1.369.297
Capitaluri proprii
684.726
Venituri totale
537.649
Cheltuieli totale
671.746
Stocuri
114.769
Creanțe
1.051.308
Casă și conturi la bănci
203.220
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
852.944
Rezultat net
232.103
Angajați
3
Datorii
968.523
Active imobilizate
109.414
Active circulante
1.811.811
Capitaluri proprii
1.202.702
Venituri totale
865.110
Cheltuieli totale
625.992
Stocuri
227.698
Creanțe
1.413.769
Casă și conturi la bănci
170.344
Cheltuieli în avans
250.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
712.600
Rezultat net
12.522
Angajați
2
Datorii
1.062.000
Active imobilizate
345.637
Active circulante
1.436.962
Capitaluri proprii
970.599
Venituri totale
790.821
Cheltuieli totale
770.787
Stocuri
215.612
Creanțe
1.070.100
Casă și conturi la bănci
151.250
Cheltuieli în avans
250.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.176.883
Rezultat net
7.747
Angajați
5
Datorii
783.793
Active imobilizate
615.687
Active circulante
2.241.446
Capitaluri proprii
2.263.340
Venituri totale
1.196.550
Cheltuieli totale
1.178.278
Stocuri
243.259
Creanțe
1.582.722
Casă și conturi la bănci
415.465
Cheltuieli în avans
190.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.602.282
Rezultat net
1.877.405
Angajați
6
Datorii
884.213
Active imobilizate
734.719
Active circulante
2.836.666
Capitaluri proprii
2.687.172
Venituri totale
4.605.011
Cheltuieli totale
2.685.954
Stocuri
89.000
Creanțe
2.128.656
Casă și conturi la bănci
619.010
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-15

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2011-12-13 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-14–2026-10-15 · verificat 2026-10-15.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
29445384
Număr de înregistrare
J2011002717353
Înmatriculare
13 decembrie 2011
EUID
ROONRC.J2011002717353
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. PANSELELOR 48 Sat Periam, Comuna Periam Timiş
Adresă fiscală
Str. PANSELELOR 48 Periam TIMIŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 decembrie 2011
Înregistrare fiscală
6 ianuarie 2026
Telefon
0740708577 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ŞANDOR GABRIEL-LIVIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TRUCK REPAIR SERVICE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.12.2011
Înregistrare fiscală
13 decembrie 2011
Număr registrul comerțului
J2011002717353
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Sânnicolau Mare

Contact și adrese

Telefon
0740708577 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, SAT PERIAM COM. PERIAM, STR. PANSELELOR, NR.48, CAMERA 2
Cod poștal fiscal
307315
Strada sediului
Str. Panselelor
Numărul sediului
48
Localitatea sediului
Sat Periam Com. Periam
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
307315
Detalii sediu
CAMERA 2
Strada domiciliului fiscal
Str. Panselelor
Numărul domiciliului fiscal
48
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Periam Com. Periam
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
307315
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
28 decembrie 2011
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
17 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
18 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 0161 Rev. 2Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 0811 Rev. 2Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei

CAEN 0812 Rev. 2Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului

CAEN 2363 Rev. 2Fabricarea betonului

CAEN 3811 Rev. 2Colectarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3821 Rev. 2Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3832 Rev. 2Recuperarea materialelor reciclabile sortate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-15Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişSat Periam, Comuna PeriamStrada PanselelorCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI