Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TRUST FIN & LEGAL ADVISORY S.R.L.

TRUST FIN & LEGAL ADVISORY S.R.L.

CUI 45157227 · SRL· Bucureşti Sectorul 4

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

TRUST FIN & LEGAL ADVISORY S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 4. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-11,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 218,5 K lei, față de 247,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut36,4%

Marja netă calculată este 36,4% în 2025, față de 8,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+248,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025218,5 K lei-11,6% față de anul anterior2022: 115.6912023: 295.2112024: 247.2232025: 218.450
Rezultat net 202579,5 K lei+263% față de anul anterior2022: 112.2892023: 43.4172024: 21.8932025: 79.473
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202579,7 K lei+176% față de anul anterior2022: 112.4892023: 55.9062024: 28.8862025: 79.713
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0148 K295 K2022: 115,7 K lei115,7 K20222023: 295,2 K lei295,2 K20232024: 247,2 K lei247,2 K20242025: 218,5 K lei218,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%48,5%97,1%2022: 97,1%97,1%20222023: 14,7%14,7%20232024: 8,9%8,9%20242025: 36,4%36,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 23,6% · n=6.251

Cifra de afaceri: -11,6% față de anul anterior.Marjă netă 36,4% · +27,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202428,9 K lei
202579,7 K lei

Datorii raportate

202415,7 K lei
202514,1 K lei

Disponibilități bănești

20246,1 K lei
202543,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri295,2 K lei247,2 K lei218,5 K lei-11,6% față de anul anterior
Rezultat net43,4 K lei21,9 K lei79,5 K lei+263% față de anul anterior
Capitaluri proprii55,9 K lei28,9 K lei79,7 K lei+176% față de anul anterior
Datorii22,2 K lei15,7 K lei14,1 K lei-10,4% față de anul anterior
Creanțe3,8 K lei9,5 K lei33 K lei+248,9% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă36,4%8,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 23,6% (n=6.251) · 2024: 23,9% (n=6.483)

Rezultat / active (A+B)84,7%49,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 33,2% (n=4.807) · 2024: 29% (n=4.851)

Rezultat / capitaluri proprii99,7%75,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 97,5% (n=6.392) · 2024: 85,3% (n=6.608)

Vânzări per angajat218.450 lei247.223 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 108.151 lei (n=5.128) · 2024: 96.639 lei (n=5.321)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)85%64,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 54,8% (n=4.807) · 2024: 60,6% (n=4.851)

Datorii / active (A+B)15%35,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 45% (n=4.807) · 2024: 39,3% (n=4.851)

Ponderea activelor imobilizate18,6%65,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 16,1% (n=4.807) · 2024: 13,9% (n=4.851)

Active circulante / datorii totale5,42×0,99×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,87× (n=7.270) · 2024: 2,13× (n=7.532)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări54,4 zile13,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 105,7 zile (n=5.989) · 2024: 93,3 zile (n=6.083)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
218.450
Rezultat net
79.473
Angajați
1
Datorii
14.085
Active imobilizate
17.427
Active circulante
76.371
Capitaluri proprii
79.713
Venituri totale
218.450
Cheltuieli totale
136.900
Stocuri
—
Creanțe
32.980
Casă și conturi la bănci
43.391
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
247.223
Rezultat net
21.893
Angajați
1
Datorii
15.714
Active imobilizate
29.052
Active circulante
15.548
Capitaluri proprii
28.886
Venituri totale
247.223
Cheltuieli totale
223.229
Stocuri
—
Creanțe
9.452
Casă și conturi la bănci
6.096
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
295.211
Rezultat net
43.417
Angajați
1
Datorii
22.180
Active imobilizate
70.735
Active circulante
7.351
Capitaluri proprii
55.906
Venituri totale
295.214
Cheltuieli totale
249.288
Stocuri
—
Creanțe
3.843
Casă și conturi la bănci
3.508
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
115.691
Rezultat net
112.289
Angajați
—
Datorii
6.102
Active imobilizate
700
Active circulante
117.891
Capitaluri proprii
112.489
Venituri totale
115.691
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
113.891
Casă și conturi la bănci
4.000
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-26

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-05-04Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-11-02 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-25–2026-10-26 · verificat 2026-10-26.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

9 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45157227
Număr de înregistrare
J40/18913/2021
Înmatriculare
2 noiembrie 2021
EUID
ROONRC.J40/18913/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
ADRIAN DAN URUCU 1 20 Bucureşti Sectorul 4 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Aleea ADRIAN DAN URUCU 1 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
2 noiembrie 2021
Înregistrare fiscală
19 aprilie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ZURINI ELENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TRUST FIN & LEGAL ADVISORY S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 02.11.2021
Înregistrare fiscală
2 noiembrie 2021
Număr registrul comerțului
J40/18913/2021
Cod CAEN
8299
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, ALEEA ADRIAN DAN URUCU, NR.1, CAMERA 1, BL.20, SC.A, ET.10, AP.82
Strada sediului
Aleea Adrian Dan Urucu
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Aleea Adrian Dan Urucu
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 septembrie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (9) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Colegiul Tehnic "Mircea cel Batran"5 din 9 înregistrări (55,6%) · Vezi relația

Colegiul National Ion Neculce3 din 9 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

FONDUL DE COMPENSARE A INVESTITORILOR1 din 9 înregistrări (11,1%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de consultanta in protectia contra riscurilor si in controlul riscurilor (Rev.2)5 din 9 înregistrări (55,6%) · Vezi selecția

Servicii de consultanta in protectia contra incendiilor si a exploziilor si in controlul incendiilor si al exploziilor (Rev.2)4 din 9 înregistrări (44,4%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

4 mai 2026Achiziție directă

SSM - Sanatate si Securitate in Munca

Autoritate: Colegiul Tehnic "Mircea cel Batran"

CPV 71317000-3 — Servicii de consultanta in protectia contra riscurilor si in controlul riscurilor (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71317000-3

Vezi detaliile atribuirii →
20.000 leiValoare publicată
4 mai 2026Achiziție directă

PSI SU - Prevenirea si Stingerea Incendiilor

Autoritate: Colegiul Tehnic "Mircea cel Batran"

CPV 71317100-4 — Servicii de consultanta in protectia contra incendiilor si a exploziilor si in controlul incendiilor si al exploziilor (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71317100-4

Vezi detaliile atribuirii →
20.000 leiValoare publicată
7 mai 2025Achiziție directă

Sanatate si Securitate in Munca Numar de referinta: 2

Autoritate: Colegiul Tehnic "Mircea cel Batran"

CPV 71317000-3 — Servicii de consultanta in protectia contra riscurilor si in controlul riscurilor (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71317000-3

Vezi detaliile atribuirii →
5.000 leiValoare publicată
9 aprilie 2025Achiziție directă

PSI SU - Prevenirea si Stingerea Incendiilor

Autoritate: Colegiul National Ion Neculce

CPV 71317100-4 — Servicii de consultanta in protectia contra incendiilor si a exploziilor si in controlul incendiilor si al exploziilor (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71317100-4

Vezi detaliile atribuirii →
2.500 leiValoare publicată
6 februarie 2025Achiziție directă

SERVICII DE CONSULTANTA PT PREVENIREA INCENDIILOR SI SSM PT ANUL 2025

Autoritate: FONDUL DE COMPENSARE A INVESTITORILOR

CPV 71317000-3 — Servicii de consultanta in protectia contra riscurilor si in controlul riscurilor (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71317000-3

Vezi detaliile atribuirii →
1.600 leiValoare publicată
4 iunie 2024Achiziție directă

Prevenirea si Stingerea Incendiilor

Autoritate: Colegiul Tehnic "Mircea cel Batran"

CPV 71317100-4 — Servicii de consultanta in protectia contra incendiilor si a exploziilor si in controlul incendiilor si al exploziilor (Rev.2)

T2 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71317100-4

Vezi detaliile atribuirii →
17.500 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

14 activități autorizate

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 2Servicii de reprezentare media

CAEN 7320 Rev. 2Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7430 Rev. 2Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8211 Rev. 2Activități combinate de secretariat

CAEN 8219 Rev. 2Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 9319 Rev. 2Alte activități sportive

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-26Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 4CAEN 8299
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI