Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TRV PRIME BUSINESS CONCEPT S.R.L.

TRV PRIME BUSINESS CONCEPT S.R.L.

CUI 41171334 · SRL· Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

TRV PRIME BUSINESS CONCEPT S.R.L. are sediul în Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-0,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 87,7 K lei, față de 88,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut30,8%

Marja netă calculată este 30,8% în 2025, față de 2,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+129,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202587,7 K lei-0,5% față de anul anterior2020: 57.8912021: 66.3022022: 107.0272023: 88.9002024: 88.0662025: 87.659
Rezultat net 202527 K lei+1.301,8% față de anul anterior2020: 19.4392021: 21.7172022: 19.7592023: 152024: 1.9282025: 27.027
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202590,5 K lei+42,6% față de anul anterior2020: 18.6732021: 40.3902022: 61.5422023: 61.5572024: 63.4842025: 90.511
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate054 K107 K2020: 57,9 K lei57,9 K20202021: 66,3 K lei66,3 K20212022: 107 K lei107 K20222023: 88,9 K lei88,9 K20232024: 88,1 K lei88,1 K20242025: 87,7 K lei87,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%16,8%33,6%Mediana sectorului (2025): 3,1% · n=58772020: 33,6%33,6%20202021: 32,8%32,8%20212022: 18,5%18,5%20222023: 0%0%20232024: 2,2%2,2%20242025: 30,8%30,8%2025

Cifra de afaceri: -0,5% față de anul anterior. Marja netă: 30,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii90,5 K lei+42,6% față de anul anterior
Datorii25 K lei-7,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri88,9 K lei88,1 K lei87,7 K lei-0,5% față de anul anterior
Rezultat net15 lei1,9 K lei27 K lei+1.301,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii61,6 K lei63,5 K lei90,5 K lei+42,6% față de anul anterior
Datorii36,7 K lei27 K lei25 K lei-7,3% față de anul anterior
Creanțe1,1 K lei-944 lei275 lei+129,1% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri30,8%3,1%n=5.8772,2%4,8%n=7.971
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)—20,3%n=4.25179,5%22,5%n=5.451
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)—79,6%n=4.25133,8%76,9%n=5.451
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)—48%n=4.2510%45,5%n=5.451
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)—1,1%n=4.2502,4%1,3%n=5.451
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive29,9%30,3%n=4.4663%46,6%n=6.080
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii4,2×0,67×n=7.0832,96×0,78×n=9.442
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601,13 zile30,8 zilen=4.940-3,86 zile28,98 zilen=6.167

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
87.659
Rezultat net
27.027
Angajați
—
Datorii
24.979
Active imobilizate
—
Active circulante
104.905
Capitaluri proprii
90.511
Venituri totale
87.659
Cheltuieli totale
55.893
Stocuri
—
Creanțe
275
Casă și conturi la bănci
104.630
Cheltuieli în avans
10.585
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
88.066
Rezultat net
1.928
Angajați
—
Datorii
26.954
Active imobilizate
0
Active circulante
79.853
Capitaluri proprii
63.484
Venituri totale
88.066
Cheltuieli totale
85.746
Stocuri
—
Creanțe
-944
Casă și conturi la bănci
80.797
Cheltuieli în avans
10.585
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
88.900
Rezultat net
15
Angajați
—
Datorii
36.720
Active imobilizate
12.370
Active circulante
75.322
Capitaluri proprii
61.557
Venituri totale
88.900
Cheltuieli totale
88.841
Stocuri
—
Creanțe
1.091
Casă și conturi la bănci
74.231
Cheltuieli în avans
10.585
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
107.027
Rezultat net
19.759
Angajați
—
Datorii
48.566
Active imobilizate
28.864
Active circulante
70.659
Capitaluri proprii
61.542
Venituri totale
107.110
Cheltuieli totale
84.525
Stocuri
—
Creanțe
383
Casă și conturi la bănci
70.276
Cheltuieli în avans
10.585
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
66.302
Rezultat net
21.717
Angajați
—
Datorii
60.075
Active imobilizate
45.359
Active circulante
44.521
Capitaluri proprii
40.390
Venituri totale
73.802
Cheltuieli totale
49.924
Stocuri
—
Creanțe
1.578
Casă și conturi la bănci
42.943
Cheltuieli în avans
10.585
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
57.891
Rezultat net
19.439
Angajați
—
Datorii
878
Active imobilizate
4.522
Active circulante
15.029
Capitaluri proprii
18.673
Venituri totale
57.891
Cheltuieli totale
36.835
Stocuri
—
Creanțe
202
Casă și conturi la bănci
14.827
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-05-24 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41171334
Număr de înregistrare
J2019002356237
Înmatriculare
24 mai 2019
EUID
ROONRC.J2019002356237
Formă juridică
SRL
Sediu social
Fericirii 3B Q2 Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Fericirii 3B Ştefăneştii de Jos ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
24 mai 2019
Înregistrare fiscală
17 septembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
OSTALEP RUSLAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TRV PRIME BUSINESS CONCEPT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 24.05.2019
Înregistrare fiscală
24 mai 2019
Număr registrul comerțului
J2019002356237
Cod CAEN
4933
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT ŞTEFĂNEŞTII DE JOS COM. ŞTEFĂNEŞTII DE JOS, STR. FERICIRII, NR.3B, CAMERA 1, BL.Q2, SC.B, ET.4, AP.405
Cod poștal fiscal
77175
Strada sediului
Str. Fericirii
Numărul sediului
3B
Localitatea sediului
Sat Ştefăneştii de Jos Com. Ştefăneştii de Jos
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77175
Detalii sediu
camera 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Fericirii
Numărul domiciliului fiscal
3B
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Ştefăneştii de Jos Com. Ştefăneştii de Jos
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77175
Detalii domiciliu fiscal
camera 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 septembrie 2021
TVA până la
7 ianuarie 2022
Anulare operată la
7 ianuarie 2022
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4933 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de JosCAEN 4939
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI