Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TSINGTAO INTERNATIONAL TRADE SRL

TSINGTAO INTERNATIONAL TRADE SRL

CUI 32399636 · SRL· Municipiul Constanţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

TSINGTAO INTERNATIONAL TRADE SRL are sediul în Municipiul Constanţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+165,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,8 mil. lei, față de 668 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut2,4%

Marja netă calculată este 2,4% în 2025, față de -8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+20,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,8 mil. lei+165,3% față de anul anterior2020: 751.0252021: 852.5022022: 962.4402023: 581.0712024: 667.9502025: 1.772.157
Rezultat net 202543,3 K lei+181,3% față de anul anterior2020: 306.4972021: 399.6222022: 341.6892023: -182.2602024: -53.3112025: 43.321
Angajați 20258+100% față de anul anterior2020: 42021: 42022: 42023: 32024: 42025: 8
Capitaluri proprii 20251,1 mil. lei+3,8% față de anul anterior2020: 564.7572021: 956.6142022: 1.298.3032023: 1.116.0422024: 1.062.7312025: 1.102.695
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0886 K2 mil.2020: 751 K lei751 K20202021: 852,5 K lei852,5 K20212022: 962,4 K lei962,4 K20222023: 581,1 K lei581,1 K20232024: 668 K lei668 K20242025: 1,8 mil. lei1,8 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-31,4%7,8%46,9%Mediana sectorului (2025): 1,1% · n=39472020: 40,8%40,8%20202021: 46,9%46,9%20212022: 35,5%35,5%20222023: -31,4%-31,4%20232024: -8%-8%20242025: 2,4%2,4%2025

Cifra de afaceri: +165,3% față de anul anterior. Marja netă: 2,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii1,1 mil. lei+3,8% față de anul anterior
Datorii2,5 mil. lei+473,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri581,1 K lei668 K lei1,8 mil. lei+165,3% față de anul anterior
Rezultat net-182,3 K lei-53,3 K lei43,3 K lei+181,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,1 mil. lei1,1 mil. lei1,1 mil. lei+3,8% față de anul anterior
Datorii168,5 K lei428,8 K lei2,5 mil. lei+473,3% față de anul anterior
Creanțe—28,5 K lei34,3 K lei+20,3% față de anul anterior
Angajați348+100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri2,4%1,1%n=3.947-8%1,6%n=12.449
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)31%5,3%n=3.69071,2%12%n=11.753
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)69%88,7%n=3.69028,8%85,5%n=11.753
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)96,1%37,7%n=3.69089,8%35,8%n=11.753
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)1,2%0,4%n=3.690-3,6%0,4%n=11.739
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive3,9%48,5%n=2.637-5%24,9%n=8.635
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,06×0,59×n=4.8260,35×0,55×n=16.050
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3606,97 zile18,61 zilen=3.66315,37 zile18,82 zilen=11.404
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36011,75 zile16,61 zilen=3.45419,21 zile16,79 zilen=10.605
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați221.520 lei171.255 lein=3.365166.988 lei160.100 lein=10.403

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.772.157
Rezultat net
43.321
Angajați
8
Datorii
2.458.576
Active imobilizate
3.423.677
Active circulante
137.594
Capitaluri proprii
1.102.695
Venituri totale
1.797.575
Cheltuieli totale
1.739.430
Stocuri
57.856
Creanțe
34.302
Casă și conturi la bănci
45.436
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
310
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
667.950
Rezultat net
-53.311
Angajați
4
Datorii
428.825
Active imobilizate
1.339.777
Active circulante
151.779
Capitaluri proprii
1.062.731
Venituri totale
928.367
Cheltuieli totale
976.833
Stocuri
35.637
Creanțe
28.519
Casă și conturi la bănci
87.623
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
310
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
581.071
Rezultat net
-182.260
Angajați
3
Datorii
168.548
Active imobilizate
1.090.489
Active circulante
194.101
Capitaluri proprii
1.116.042
Venituri totale
589.030
Cheltuieli totale
766.278
Stocuri
23.724
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
170.377
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
310
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
962.440
Rezultat net
341.689
Angajați
4
Datorii
12.325
Active imobilizate
587.859
Active circulante
722.051
Capitaluri proprii
1.298.303
Venituri totale
990.692
Cheltuieli totale
640.557
Stocuri
17.439
Creanțe
4.361
Casă și conturi la bănci
700.251
Cheltuieli în avans
718
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
310
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
852.502
Rezultat net
399.622
Angajați
4
Datorii
32.831
Active imobilizate
184.669
Active circulante
804.058
Capitaluri proprii
956.614
Venituri totale
853.238
Cheltuieli totale
446.096
Stocuri
35.279
Creanțe
3.158
Casă și conturi la bănci
765.621
Cheltuieli în avans
718
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
310
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
751.025
Rezultat net
306.497
Angajați
4
Datorii
36.830
Active imobilizate
204.626
Active circulante
396.243
Capitaluri proprii
564.757
Venituri totale
757.581
Cheltuieli totale
444.938
Stocuri
39.665
Creanțe
16.010
Casă și conturi la bănci
340.568
Cheltuieli în avans
718
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
310
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2022-06-20; reactivare la 2022-07-13. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2022-07-13

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2022-06-20; reactivare la 2022-07-13. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2022-07-13
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-10-25 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
32399636
Număr de înregistrare
J2013002309138
Înmatriculare
25 octombrie 2013
EUID
ROONRC.J2013002309138
Formă juridică
SRL
Sediu social
Publicist Constantin N. Sarry 6 Municipiul Constanţa Constanţa
Adresă fiscală
Str Publicist Constantin N. Sarry 6 Constanţa CONSTANŢA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 octombrie 2013
Înregistrare fiscală
29 mai 2025
Telefon
0725929000 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
KANG JIAEN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TSINGTAO INTERNATIONAL TRADE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.10.2013
Înregistrare fiscală
28 octombrie 2013
Număr registrul comerțului
J2013002309138
Cod CAEN
5611
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Telefon
0725929000 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. PUBLICIST CONSTANTIN N. SARRY, NR.6
Strada sediului
Str. Publicist Constantin N. Sarry
Numărul sediului
6
Localitatea sediului
Mun. Constanţa
Județul sediului
CONSTANŢA
Strada domiciliului fiscal
Str. Publicist Constantin N. Sarry
Numărul domiciliului fiscal
6
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Constanţa
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
25 iulie 2022
Perioada 2: TVA de la
10 ianuarie 2014
Perioada 2: TVA până la
20 iunie 2022
Perioada 2: Anulare operată la
29 iunie 2022
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
20 iunie 2022
Reactivare
13 iulie 2022
Publicarea deciziei
20 iunie 2022

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaMunicipiul ConstanţaCAEN 5611
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI