Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TUBINOX TRADE S.R.L.

TUBINOX TRADE S.R.L.

CUI 40453086 · SRL· Sat Negostina, Comuna Bălcăuţi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

TUBINOX TRADE S.R.L. are sediul în Sat Negostina, Comuna Bălcăuţi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+60,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 731,3 K lei, față de 455 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât17,8%

Marja netă calculată este 17,8% în 2025, față de 25,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+1.093,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025731,3 K lei+60,7% față de anul anterior2022: 238.6602023: 275.6002024: 455.0212025: 731.297
Rezultat net 2025129,9 K lei+11,9% față de anul anterior2022: 99.2122023: 93.3052024: 116.0822025: 129.897
Angajați 20252+0% față de anul anterior2022: 22023: 12024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025130,9 K lei+142,3% față de anul anterior2022: 159.6632023: 93.5052024: 54.0502025: 130.947
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0366 K731 K2022: 238,7 K lei238,7 K20222023: 275,6 K lei275,6 K20232024: 455 K lei455 K20242025: 731,3 K lei731,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%20,8%41,6%Mediana sectorului (2025): 3,2% · n=20582022: 41,6%41,6%20222023: 33,9%33,9%20232024: 25,5%25,5%20242025: 17,8%17,8%2025

Cifra de afaceri: +60,7% față de anul anterior. Marja netă: 17,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii130,9 K lei+142,3% față de anul anterior
Datorii215,1 K lei+80,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri275,6 K lei455 K lei731,3 K lei+60,7% față de anul anterior
Rezultat net93,3 K lei116,1 K lei129,9 K lei+11,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii93,5 K lei54,1 K lei130,9 K lei+142,3% față de anul anterior
Datorii76 K lei119,2 K lei215,1 K lei+80,5% față de anul anterior
Creanțe47,1 K lei9,4 K lei112,2 K lei+1.093,3% față de anul anterior
Angajați122+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri17,8%3,2%n=2.05825,5%2,8%n=1.889
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)37,8%33,2%n=1.66231,2%34,9%n=1.531
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)62,2%66,9%n=1.66268,8%64,9%n=1.531
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)42,2%12,1%n=1.66261,7%11,7%n=1.531
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)37,5%3,4%n=1.66267%3,2%n=1.531
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,2%15%n=1.707214,8%13,8%n=1.552
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,93×1,14×n=2.3620,56×1,16×n=2.183
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36055,24 zile21,01 zilen=1.9027,44 zile19,37 zilen=1.736
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36033,4 zile135,98 zilen=1.93823,8 zile131,66 zilen=1.795
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați365.649 lei369.267 lein=1.653227.511 lei346.101 lein=1.550

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
731.297
Rezultat net
129.897
Angajați
2
Datorii
215.068
Active imobilizate
146.068
Active circulante
199.947
Capitaluri proprii
130.947
Venituri totale
732.185
Cheltuieli totale
586.011
Stocuri
67.850
Creanțe
112.209
Casă și conturi la bănci
19.888
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
455.021
Rezultat net
116.082
Angajați
2
Datorii
119.165
Active imobilizate
106.822
Active circulante
66.393
Capitaluri proprii
54.050
Venituri totale
455.228
Cheltuieli totale
329.468
Stocuri
30.081
Creanțe
9.403
Casă și conturi la bănci
26.909
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
275.600
Rezultat net
93.305
Angajați
1
Datorii
76.016
Active imobilizate
11.434
Active circulante
158.087
Capitaluri proprii
93.505
Venituri totale
275.600
Cheltuieli totale
179.593
Stocuri
32.192
Creanțe
47.053
Casă și conturi la bănci
78.842
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
238.660
Rezultat net
99.212
Angajați
2
Datorii
6.211
Active imobilizate
—
Active circulante
165.874
Capitaluri proprii
159.663
Venituri totale
254.299
Cheltuieli totale
152.595
Stocuri
13.340
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
152.534
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-12-23Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-01-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

5 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40453086
Număr de înregistrare
J2019000181332
Înmatriculare
18 ianuarie 2019
EUID
ROONRC.J2019000181332
Formă juridică
SRL
Sediu social
475 A Sat Negostina, Comuna Bălcăuţi Suceava
Adresă fiscală
475 A Negostina SUCEAVA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 ianuarie 2019
Înregistrare fiscală
29 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IONUŢĂ CĂTĂLIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TUBINOX TRADE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.01.2019
Înregistrare fiscală
18 ianuarie 2019
Număr registrul comerțului
J2019000181332
Cod CAEN
4752
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Siret

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, SAT NEGOSTINA COM. BĂLCĂUŢI, , NR.475 A
Cod poștal fiscal
727027
Numărul sediului
475 A
Localitatea sediului
Sat Negostina Com. Bălcăuţi
Județul sediului
SUCEAVA
Codul poștal al sediului
727027
Numărul domiciliului fiscal
475 A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Negostina Com. Bălcăuţi
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA
Cod poștal domiciliu fiscal
727027

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2024
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (5) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

LICEUL TEHNOLOGIC MIHAI EMINESCU DUMBRAVENI2 din 5 înregistrări (40%) · Vezi relația

SCOALLA GIMNAZIALA ,,MARIA ENESCU COSMOVICI”1 din 5 înregistrări (20%) · Vezi relația

LICEUL "HERCULES" BAILE-HERCULANE1 din 5 înregistrări (20%) · Vezi relația

COMUNA DUMBRAVENI1 din 5 înregistrări (20%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de curatare a cuptoarelor si a semineelor (Rev.2)4 din 5 înregistrări (80%) · Vezi selecția

Diverse lucrari specializate de constructii (Rev.2)1 din 5 înregistrări (20%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

23 decembrie 2025Achiziție directă

Achiziție Chit cos fum din inox DN 200/260 cu racorduri si accesorii Școala Nr.3 Pârâu Negru

Autoritate: SCOALLA GIMNAZIALA ,,MARIA ENESCU COSMOVICI”

CPV 90915000-4 — Servicii de curatare a cuptoarelor si a semineelor (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 90915000-4

Vezi detaliile atribuirii →
5.489 leiValoare publicată
16 decembrie 2025Achiziție directă

Chit cos fum din inox DN 200/260 cu racorduri si accesorii

Autoritate: LICEUL "HERCULES" BAILE-HERCULANE

CPV 90915000-4 — Servicii de curatare a cuptoarelor si a semineelor (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 90915000-4

Vezi detaliile atribuirii →
11.157 leiValoare publicată
25 septembrie 2025Achiziție directă

Lucrari inlocuire cosuri de fum inox la UAMS Dumbraveni, comuna Dumbraveni

Autoritate: COMUNA DUMBRAVENI

CPV 45262600-7 — Diverse lucrari specializate de constructii (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45262600-7

Vezi detaliile atribuirii →
17.124 leiValoare publicată
5 noiembrie 2024Achiziție directă

Chit cos fum din inox DN 250/320

Autoritate: LICEUL TEHNOLOGIC MIHAI EMINESCU DUMBRAVENI

CPV 90915000-4 — Servicii de curatare a cuptoarelor si a semineelor (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 90915000-4

Vezi detaliile atribuirii →
6.500 leiValoare publicată
5 noiembrie 2024Achiziție directă

Servicii cosar autorizat

Autoritate: LICEUL TEHNOLOGIC MIHAI EMINESCU DUMBRAVENI

CPV 90915000-4 — Servicii de curatare a cuptoarelor si a semineelor (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 90915000-4

Vezi detaliile atribuirii →
1.500 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

21 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaSat Negostina, Comuna BălcăuţiCAEN 4752
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI